II Simonse gaat weer op kop Apeldoorn is nieuwe horde ZEELAND 11 GROENE STER VLISSINGEN Rotterdamse zaalvoetballer maakte vrijdag pas zijn debuut bij Groene Ster. Hij zorgde gelijk voor de winnende treffer. Wildcards voor de 'Hel' Vrijwel alle toeschouwers die vrij dag op de tribune zaten bij het duel tussen Groene Ster Vlissingen en TPP/Feyenoord Futsal (2-1) gingen met een tevreden gevoel naar huis. Een onbekende debutant was daar verantwoordelijk voor. Brahim Eisati (27) eiste de hoofdrol op. Hij kreeg - met nog krap twee minuten op de klok - aan de rechterkant de bal, sleepte hem naar de buitenkant en schoot ietwat fortuinlijk raak. Het zorgde voor een explosie van opluchting en vreugde in sporthal Baskens- burg. „Ontlading", glunderde Ei sati na afloop. ,,Een gevoel dat je niet één-twee-drie kunt omschrij ven.'' Dat Eisati pas op 18 januari ken nismaakte met het Zeeuwse pu bliek, had een vervelende reden. Afgelopen zomer kwam hij over van Watergras, maar op zijn eerste training ging het mis. ,,Mijn enkel klapte dubbel'', vertelde Eisati. Het gevolg? Verrekte enkelbanden en een half jaar toekijken. ,,Dat was echt balen. Ik had er vanaf het be gin graag bij willen zijn.'' Dus kon Eisati vrijdagavond zijn geluk niet op. Van zenuwen had de Rotterdammer geen last. ,,Ik voelde me goed'', sprak Eisati. ,,Ei- genlijk had ik op de bank al het ge voel dat ik een belangrijke rol kon gaan spelen. Gelukkig is dat ook gebeurd.'' Eisati's eerste balcontacten le- verden niets op. De dribbelaar trok steeds naar binnen, maar kreeg geen doortocht richting het vijan delijke doel. ,,Het was een beetje voorspelbaar'', aldus Eisati. ,,Ik dacht: ik ga een keer buitenom.'' Dat pakte uitstekend uit. Goalie Koen van der Leeden had geen ant woord op de inzet van Eisati. ,,Met mijn chocoladebeen'', voegde de 27-jarige debutant er lachend aan toe. Eisati vierde zijn treffer met het uitzinnige publiek. ,,De ambiance hier is echt mooi'', zei de technisch begaafde linkspoot. ,,Ik heb vroeger ook tegen Groene Ster gevoetbald, dus ik weet hoe het er hier aan toe gaat. We hebben fantastisch en fa- natiek publiek. Het is altijd lekker om in de Baskensburg te voetbal len.'' Karakter Ruim een maand geleden sprak Khalid El Hattach zijn zorgen uit. In zijn ogen leunde Groene Ster te veel op hem en clubtopscorer Saïd Het was een beetje voorspelbaar. Ik dacht: ik ga een keer buitenom Bouzambou. ,,Er moeten andere jongens gaan opstaan'', opperde El Hattach. Hij is inmiddels met Bou- zambou vertrokken naar Azië; het duo komt in Indonesië uit voor SKN Kebumen. Eisati toonde vrij dag aan een regelrechte versterking te zijn. Met zijn gave techniek en fraaie trap is hij een potentiële sterkhouder. ,,Ik moet zorgen dat ik fit blijf. Dan weet ik zeker dat ze hier in Vlissingen nog wat aan me gaan beleven. We hebben mooie doelen voor ogen en veel karakter in de ploeg. Karakter staat hier so wieso op nummer één. Als dat goed zit, win je genoeg wedstrij den. Ik wil veel punten binnen sle pen met de jongens.'' KNVBBEKER VLISSINGEN De ploegen van de Zeeuwse wielren ner Marco Minnaard (Wanty Groupe-Gobert) en Nick van der Lijke (Roompot-Charles) kregen maandag een wildcard voor de klassieker Parijs- Roubaix. Deze Hel van het Noorden, wordt zondag 14 april voor de 117e keer ver reden. Beide Zeeuwen re den de oeroude klassieker nog nooit. De ploegen van twee an dere Zeeuwse profs, Brian van Goethem (Lotto Sou dal) en Antwan Tolhoek (Team Jumbo Visma), wa ren al zeker van deelname. Martijn Simonse is terug op een vertrouwde plek: op de eerste plaats in het PZC-topscorersklasse- ment. De aanvaller van derdeklas ser Luctor Heinkenszand produ ceerde zaterdag een hattrick tegen Bevelanders (6-0-zege) en bracht zijn seizoenstotaal daarmee op 19 doelpunten, goed voor 28,5 punten. Vorig seizoen deed Simonse tot het laatst mee voor de hoofdprijs in het topscorersklassement. In het slot van de competitie moest hij zijn gemiddelde van 2 goals per wedstrijd loslaten en finishte met 46 (doel)punten op de vierde plaats. Dit seizoen lijkt hij de omgekeerde weg te bewandelen. Hij had een slow start (één goal in drie duels), maar ging toen versnel len. Simonse heeft drie aanvallers op zijn hielen zitten. Hoek-spits Kyle Doesburg heeft door zijn dertien doelpunten 26 punten op zijn conto staan, terwijl het dodelijke Duiveland-duo Ronald Zwager en Joran Maliepaard beiden 26 keer de roos hebben getroffen. Om dat zij dat in vierde klasse hebben gedaan, staan ze daarmee elk op 26 punten. Topscorer dinsdag 22 januari 2019 Eisati houdt van Baskensburg Stefan Maas Vlissingen Brahim Eisati (tweede van rechts) wordt bejubeld door zijn ploegmaats na zijn winnende treffer. foto paul ten hacken - Brahim Eisati De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen spelen in de halve finale van de KNVB beker een uitwedstrijd tegen Futsal Apeldoorn. In de eredivisie staat deze tegen stander vierde, vier punten voor nummer vijf Groene Ster. De andere halve finale gaat tussen koploper FC Eindho ven en Hovocubo. Rudy Boogert Vlissingen Erwin Franse Gijs van Duijvenbode Joost de Witte Jens Pyfferoen Sjoerd Verhulst Oostkapelle Miroslav Peric Terneuzense Boys Abdoe Abdenbi Vlissingen Niels Luteijn Zeelandia Middelburg 3A zat Michel Harinck s-Heer Arendskerke 3A zat Marvin Cornelis Hoofdplaat Martijn Simonse Kyle Doesburg Ronald Zwager Joran Maliepaard Luctor Heinkenszand 3A zat Hoek Duiveland Duiveland Sinan Coban i:HVV'24 ji I 19 j! 1,5 3e div zat 13 2 4B zat ,26 1 Jt- U 4B zat S 26 1 26 15 I 1,5 j 22,5 i V Goes asn elIKF De Westhoek EJMPïVll'J M WK (TWBl*i»¥Tïa tuW S Noad'67

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43