Dorpshuis gaat voor drie maanden op slot PSR wil speeltuin houden na vertrek tijdelijke school 7 PETRUSKERK IN DE VERKOOP, JOHANNESKERK KRIJGT OPKNAPBEURT^ De Protestantse Gemeente Serooskerke verkoopt één van zijn twee kerken. De monumentale kerk, blijft gebedshuis. Niet Skapiche op foto, maar Scallywags Sinds de fusie van de her vormde en de gerefor meerde gemeente in 2005 bezit de Protestantse Ge meente Serooskerke twee kerken. De Petruskerk, gebouwd in 1953, en de Johanneskerk uit de vijf tiende eeuw. Toen het kerkbe stuur in 2015 concludeerde dat het in stand houden van twee kerken niet langer verantwoord was, wist iedereen dat die monumentale kerk in het centrum van het dorp, het gebedshuis moet blijven. De Petruskerk staat dan ook te koop. Scriba Henk Verweij vertelt dat er ook al belangstelling voor is. Wie, dat houdt hij nog even voor zich. ,,De onderhandelingen lo pen. Het kan nog maanden duren voor we eruit zijn." Hij geeft ook aan dat het te koop zetten niet echt makkelijk was. ,,Want heel wat le den hebben toch een emotionele band met dat gebouw. Ze zijn er getrouwd, deden er belijdenis of namen daar tijdens een uitvaart afscheid van hun ouders." De gemeente telt momenteel 637 leden en de zondagse diensten worden gemiddeld door zo'n hon derddertig mensen bezocht, aldus de scriba. „Zoveel kunnen makke lijk in Johanneskerk." Dat monu mentale gebouw is echter niet ge schikt voor allerlei activiteiten die de Gemeente wil houden buiten de kerkdiensten om. ,,Want een kerk is meer dan alleen maar de zondagse dienst", aldus voorzitter Bram Abrahamse van de Protestantse Ge meente. Zo is er onvoldoende ver gaderruimte en ook geen plek waar activiteiten voor de jeugd kunnen worden gehouden. Ook is er te wei nig garderobe- en toiletruimte. Om daar iets aan te doen komt er aan de achterkant van de kerk nieuw bouw. Oorspronkelijk wilde de bouw commissie de huidige consistorie uit 1880 slopen om ruimte te ma ken voor nieuwbouw. ,,Maar haar slopen was echt onbespreekbaar bij de Rijksdienst voor Cultureel Erfgoed", weet Jan Peter Adriaanse Bij een dienst met weinig mensen kunnen we straks in een halve cirkel zitten nog goed. Als voorzitter van de bouwcommissie van de kerk had en heeft hij heel veel overleg met die Rijksdienst. Achteraf is hij blij dat die zo pal stond voor behoud van die consistorie. ,,Want samen met de kerk vormt ze toch een mooi geheel." Stoelen Dat vindt Abrahamse ook. ,,Die kerk met dat bijgebouw wordt echt veel gefotografeerd." De con sistorie blijft dan ook staan en aan de andere kant van dat gebouw, komt de nieuwe uitbreiding. Ook het interieur van de kerk veran dert wat. De banken maken plaats voor stoelen zodat het mogelijk wordt die centrale ruimte flexibe ler te gebruiken. De scriba: ,,Bij een speciale dienst met weinig kerkgangers kunnen we straks zonder problemen in een halve cirkel zitten." Ook de entree wordt aangepakt. Nu komen de kerkgangers nog via de deur in de klokkentoren de kerk binnen. Abrahamse: ,,Dat is een nogal nauwe doorgang. Straks komen de bezoekers via de nieuw bouw binnen." Adriaanse hoopt dat er na de zo mer begonnen kan worden met de bouw. ,,Zodat we volgend jaar Pinksteren de vernieuwde kerk in gebruik kunnen nemen." VLISSINGEN In het fotobij schrift bij het artikel over het Vlissingse podium De Piek, gis teren in deze krant, is een fout geslopen. Volgens het bijschrift staat op de foto de band Skapiche op het podium. Dat klopt niet, het gaat om de Middelburgse punkband Scallywags. Beide bands traden zaterdag op tijdens een Ska- en Pun- knight in De Piek. Dat is een van de vele activiteiten die weer ge houden worden in De Piek aan de Hellebarierstraat, nadat het podium vorig jaar op sterven na dood leek. Een nieuwe groep vrijwilli gers zorgde voor een doorstart. OOST-SOUBURG Als de tij delijke school aan de Sou- burgse Roerstraat weer ver dwijnt, moet de wijk Schoon- enburg er een leuke speeltuin aan overhouden. Die wens legt de fractie van de Partij Souburg-Ritthem (PSR) neer bij B en W van Vlissin- gen. Op de plek van de voor malige school Schoonenburg moet de komende maanden een tijdelijke school voor leer lingen van de Tweemaster/Ka meleon verrijzen. Na de grote vakantie trekken leerlingen daar waarschijnlijk voor an derhalf tot twee jaar in totdat de nieuwe school aan J. de Priesterlaan klaar is. De PSR is blij met de tijdelijke locatie aan de Roerstraat, om dat het huidige 'drassige speel veldje en het verouderde speeltuintje' dan mooi kunnen worden vervangen door een toegankelijk terrein met nieuwe speel- en klimtoestel len, die ook na het opbreken van de tijdelijk school hun nut bewijzen in 'de kinderrijke buurt'. De PSR wil dat B en W tijdens een informatieavond voor bewoners de ideeën en wensen van bewoners van Schoonenburg inventariseren. KRABBENDIJKE Dorpshuis de Meiboom in Krabbendijke gaat vanaf donderdag drie maanden dicht. Dat heeft burgemeester José van Egmond gisteren besloten. Be gin december vond de politie 500 hennepplanten onder het podium. Twee weken geleden maakte de burgemeester haar voornemen om het dorpshuis te sluiten al bekend. Ze wachtte reacties van belangheb benden af alvorens een definitief besluit te nemen. ,,Ik heb zes ziens wijzen gekregen. De teneur is dat ze het niet leuk vinden dat ze gedu peerd worden door dit besluit." Van Egmond zegt dat ook veel gebrui kers begrip tonen voor haar afwe gingen. Tegenover de PZC vroegen verschillende clubs en organisaties zich af of de juiste mensen met het besluit worden getroffen. Van Eg- mond realiseert zich dat haar be sluit 'schuurt'. ,,Het is echt een klas siek dilemma, want het doet ook de gebruikers pijn." Desondanks heeft ze, na uitge breid advies, besloten dat de open bare orde en veiligheid zwaarder moet wegen dan het individueel belang. Een burgemeester heeft op basis van de Opiumwet de be voegdheid om gebouwen waar drugs wordt gevonden voor een pe riode te sluiten. ,,Ik vind het van be lang om als gemeente een duidelijk signaal af te geven dat we dit niet tolereren'', zegt Van Egmond. dinsdag 22 januari 2019 WA 'We zijn te klein voor twee kerken' Emile Calon Serooskerke - Bram Abrahamse Jan Peter Adriaanse, Bram Abrahamse en Henk Verweij (vlnr) bij de Johanneskerk in Serooskerke. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39