II Robot moet voldoen aan alle eisen voor een gewone apotheek 5 ARTROCKS FINALE In november was het podium Paradiso nog een verre droom, maar morgen komt die droom uit voor de Middelburgse band Tricycle. ZES VRAGEN OVER DE NACHTAPOTHEEK De drie meiden en één heer van Tricycle staan in de finale van talentenjacht Art- Rocks. Met misschien wel een goede kans op de winst, want in beide voorronden kwam Tricycle overtuigend als winnaar uit de bus. ,,De organisatie belde zelfs. We kregen zoveel stemmen dat ze toch even wilden informe ren of we misschien aan het frau deren waren", vertelt Eva Malle- koote(i7, gitaar en backing vocals) Zij behoort tot de basis van Tri cycle evenals Noëlle Sallent (16, gi taar en zang) en Vera van der Heij den (16, gitaar en backing vocals). Robbert van Deemter (18, percus sie) is inmiddels min of meer het vaste vierde lid van de formatie. De drie meiden timmeren nu een jaar of twee aan de weg als een bandje, maar ze kennen elkaar al veel langer. Ze gaan alledrie naar Nehalennia, wonen op een steen worp afstand van elkaar in de Mid delburgse binnenstad, en spelen alledrie al jaren gitaar bij de Zeeuwse Muziekschool. Waar hun docent, Huibert Jan Vader, de mei den op een goede dag bij elkaar zette: ze moesten maar eens pro beren samen een nummer te ma ken. Dat lukte aardig. Hoewel twee van de drie mei den uit muzikale nesten komen - de vader van Eva is Peter Slager, de bassist van BL0F, Vera is de doch ter van Jakko van der Heijden, pro grammeur van de Zeeuwse Con certzaal en eigenaar van platenla bel Zefir - zijn ze zelf ook wel een beetje verrast over het succes van hun track Blossom. Noëlle: ,,De eerste versie die we instuurden, was echt een heel slecht filmpje, dat we even snel hebben opgeno men." Een soort van kladversie, waar ze wel 165 andere acts mee achter zich lieten in de eerste ronde. Ze moeten er zelf ook maar wat om lachen. Vera: ,,Wat we morgen spelen, is daar wel een opgewaar deerde versie van. We hebben wat dingen toegevoegd, de arrange- menten een beetje veranderd. Tweede zanglijn erbij, tamboerijn- tje..." Noëlle, lachend: ,,De tekst is hetzelfde gebleven, de rest niet." Relatief jong zijn ze nog, de mei den van Tricycle. ,,We hebben ei genlijk wel een beetje het gevoel dat de meeste deelnemers aan de ArtRocks-competitie net iets ou der zijn, iets verder zijn dan wij", vinden ze alledrie. Maar ze zijn er niettemin klaar voor. Want net als hun nummer, heeft de band zich ook ontwikkeld. Eva: ,,Toen we net begonnen, werden we vaak niet serieus genomen. Sterker nog: dat deden we zelf ook niet. Want hoe serieus kan je een meisje van 13 nou nemen die over d'r heartbreak Ik denk dat we nu zo ver zijn dat we wél serieus mogen worden genomen staat te zingen? Dus toen we be gonnen, vonden mensen ons vooral heel erg schattig. Maar on dertussen zijn we twee jaar verder, hebben we het Popsport-coach- ingproject doorlopen met Anne Soldaat en daar hebben we heel veel geleerd. En gewoon uren ma ken." Vera: ,,We hebben op een gegeven gemerkt dat we liedjes complexer konden maken. Niet zo basic meer. We voelden dat we naar een hoger niveau konden. Ik denk dat we nu zo ver zijn dat we wél serieus mo gen worden genomen." Mocht Tricycle morgenavond winnen, dan mogen de Middel burgers duizend euro mee naar huis nemen. En dan? Eva: ,,Na de finale trekken we ons weer even terug in ons muzikale hol, om nieuw materiaal te schrijven. En daarna weer lekker optreden. Dan staat het festivalseizoen weer voor de deur. En misschien iets opne men. Want Blossom hebben we nu wel even doodgespeeld." dinsdag 22 januari 2019 Tricycle is klaar voor Paradiso Cris Sohier Middelburg Tricycle, met van links naar rechts Robbert van Deemter, Vera van der Heijden, Eva Mallekoote en Noëlle Sallent. foto matthijs de visser - Vera van der Heijden, Tricycle De nachtapotheken in Goes en Terneuzen sluiten op 1 februari. Alleen de nachtapotheek in Vlissingen blijft tussen 23.00 en 08.00 uur open. Een bezorgdienst brengt indien nodig medicijnen aan huis. De dienstapothe- ken in Terneuzen, Goes en Zierikzee zijn voortaan van 08.00 tot 23.00 uur open. Apotheker Hendrik de Roc ker geeft uitleg. Hoe druk is het nu in de nachtapotheken? ,,Een precies getal is daar niet op te plakken. Het ver schilt sterk per apotheek en ook gedurende het jaar zijn er wisselingen. Maar er staan echt niet elke nacht vijftien mensen aan de balie. We praten over enkelingen en dan nog niet eens elke nacht in elke nachtapotheek. Als het altijd druk zou zijn, hadden we deze maatregel niet hoeven nemen.'' 2 Wanneer heeft iemand zo acuut medicijnen nodig dat niet tot 08.00 uur gewacht kan worden? ,,Je moet dan denken aan pijnklachten en opkomende infecties. Een blaasinfectie bijvoorbeeld kan sluimerend opkomen in de avond en dan 's nachts ernstiger worden. Pijnstillers heb je in veel soorten en maten en die heeft een huisarts niet altijd bij zich.'' 3 Waarom is er geen nachtapotheek in de ziekenhuizen in Goes en Terneuzen? ,,We zijn in gesprek met de ziekenhuizen en die zijn ook betrokken bij dit proces. Wanneer we het zinvol ach ten, zullen we ook deze mo- gelijkheid onderzoeken. Op dit moment, op 1 februari 2019, is het open houden van één nachtapotheek de meest passende oplossing.'' 4 Oostburg krijgt een robotapotheek. Waarom wordt niet in andere regio's zo'n appa raat geplaatst? ,,West-Zeeuws-Vlaanderen is een specifiek gebied met specifieke noden. Het wordt omsloten door het water en door de grens. Dat geldt voor meer delen van Zee land, maar in Oostburg be staat de mogelijkheid om in alle veiligheid een medicijn robot te plaatsen. Het is een mini-apotheek, die moet vol doen aan alle strenge eisen voor een gewone apotheek.'' 5 Zijn er ook alternatie ven buiten Zeeland? ,,Wie in Tholen woont kan perfect terecht in Bergen op Zoom.'' 6 En een apotheek over de grens, in België? ,,Alles kan natuurlijk. Maar wij raden het ten zeerste af. De systemen in Nederland en België zijn totaal geschei den. In België verstrekte me dicijnen komen niet in ie mands patiëntendossier te recht, wat zeer onwenselijk is. Apothekers en artsen hebben zo geen zicht op welke medicijnen iemand ge bruikt heeft.'' De sluiting van twee van de drie nachtapotheken in Zee land heeft bij SP-fracties in Provinciale Staten en de Tweede Kamer tot grote zor gen geleid. Volgens de SP is dit de 'zoveelste prijs die de bevolking betaalt voor schaalvergroting in de zorg'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37