O op televisie 28 MEDIA CULTUUR ANGELA KIJKT TV Hij is mijn bloed dus ja, ik houd nog van hem. Met de komst van VTBL is het voor de tv-kijker kluitjesvoetbal in het weekend. Bij de herstart van de competitie bekeek en vergeleek deze krant vijf voetbaltalkshows: één op vrijdag en vier op zondag. Voor succesvolle tv-formats geldt het zelfde als wat altijd wordt gezegd over Marokkaanse slagers of visboeren. Als er één in een bepaalde straat een goede boterham kan verdienen, dan kun je er donder op zeggen dat de concurrent twee deuren verder een zelfde winkel begint en dat nummer drie al snel volgt. Vandaar ook de geboorte van VTBL. Als Studio Voetbal en Veronica Inside een groot publiek trekken dan wil RTL 7 een graantje meepikken, temeer daar het met VI natuurlijk jarenlang een publiekstrekker in huis had. En ik moet zeggen: voor mijn gevoel is er best plek voor nóg zo'n tafel op televisie. De NOS is doorgaans een saai college hogere voetbal- kunde en VI grossiert in platte grappen. Dus als je als RTL 7 in het midden gaat zitten, met een inhoudelijke voetbalshow met lichtvoetige toon, kan dat zomaar slagen. tempo. Wat toch best bijzonder is voor een eer ste uitzending, weten we sinds 6 Inside. Vaste gasten Theo Janssen en Floyd Hasselbaink kwamen nog niet lekker uit de verf, maar pre sentator Humberto Tan zette een tandje bij en lachte af en toe net wat harder. Al kon dat de grootste handicap van het programma niet ver hullen: het heeft geen beelden van de wedstrij den waar ze anderhalf uur over moeten volpra- ten. Ook lastig: het aanvangstijdstip van 20.00 uur. Hoe ouderwets het misschien ook klinkt, als net het halve gezin met het bord op schoot naar de samenvattingen bij de NOS heeft geke ken, is daarna de andere helft de baas over de afstandsbediening. En geloof me, veel families koesteren dat uurtje samen kijken op zondag avond. Dan wil je als voetbalvader niet meteen spelbreker zijn door tablet en koptelefoon te pakken. 21.30 uur zou al een veel logischer tijd stip zijn voor VTBL. Tijdens het kijken bedacht ik trouwens dat er nóg een gat in de markt is: de voetbaltalk show voor de niet-voetballiefhebber. Eigenlijk bestaat het al, als onderdeel in Business Class, maar het zou ook moeiteloos een los format kunnen zijn. Harry Mens die met een emotie loos gezicht krantenkoppen voorleest en Wil lem van Hanegem die daar snedig op reageert. Vermakelijker én ongemakkelijker wordt tv niet. Enige kennis van of liefde voor voetbal is niet noodzakelijk, bewijst Harry. En je zou het bijna vergeten met die hausse aan voetbaltalk shows, maar de groep Harry's is toch ook nog best groot in Nederland. Quote van de dag Adams komt naar Ahoy Anderson als Thatcher VERONICA INSIDE Veronica Urgentie Humor Originaliteit Setting Inhoud Na een stroef begin komen de heren aan tafel los als actuele kwesties worden besproken. Of Gordon, Albert Verlinde en Jan Versteegh nu hun collega's DE TAFEL VAN KEES zijn of niet, ook over Gordon en 6 Inside zeggen Derksen en Van der Gijp wat ze vinden. Dat is bijna een uitgestorven zeldzaamheid in televisieland. Het maakt Inside écht Inside en de moeite waard. Met humor die het best is als deze spon taan ontstaat. Als Jan Boskamp zich weer eens verspreekt, Jan zegt tegen Johan, en Gijp daar iets van zegt. Op hun best zijn de heren als het over voetbal gaat, zoals wanneer Feyenoord uitgebreid wordt besproken, al RONDO gaat Derksen met het fileren van Martin van Geel veel te ver. Beelden mag Veronica geregeld van Fox Sports gebruiken. Het lukt aardig om te variëren, met filmpjes (Frans Derks) en actu ele items (onthulling beeld Cruijff). Tegen het einde krijg je het gevoel dat er opgevuld moet worden; wat wil je met bijna twee uur uitzending. Een te lange zit, al is 450.000 kij kers tegenover de finale van De slimste mens, Flikken Maastricht en The Voice niet verkeerd. (FOX} Urgentie Humor Originaliteit Setting Inhoud De setting is warm met een sfeervol decor, sapjes op tafel, sportbladen en voetbalfoto's aan de wand en op de achtergrond chef-kok Mounir Toub die iets smakelijks bereidt. Dat laatste kan moeilijk gezegd worden van Kees Jansma en zijn redactie. Voor de eerste uit zending bij de herstart van de competitie hebben ze drie weken lang aan een volwaar dige tafel kunnen werken. Maar met bestuur der Gerard Nijkamp, speler Ricardo Kishna en trainer Danny Buijs uit het rechterrijtje van de eredivisie, heb je niet bepaald een topaffi- che. Bij sportkranten en -bladen is het een stelregel: je moet de traditionele top 3 (Ajax, Feyenoord en PSV) bespreken. En dat het las tig is om spelers en trainers op de wedstrijd dag aan tafel te hebben, is nogal wiedes. Maar er zijn meer mogelijkheden (oud-spelers, be trokkenen, BN'ers). Aan tafel wemelt het van de clichés. Dat de nederlaag van Feyenoord in een handvol mi nuten wordt afgedaan, is onbegrijpelijk. Wat De tafel van Kees, samen met Studio Voetbal, wel voor heeft op de rest: bewegende (voetbal)beelden. Commentator Koert Wes terman zorgt voor de (helaas enige) lach. Kees Jansma stopt als presentator en schuift Hans Kraay jr. naar voren. Eens! De sidekick stelt kritische vragen en kan goed luisteren. Eigen lijk zorgt hij als enige voor vuurwerk. De Tafel is nog van Kees, geef hem maar aan Hans. ZIGGO SPORT Urgentie Humor Originaliteit Setting Inhoud Rondo begint met de goal van ex-PSV'er Arias bij Sevilla. ,,Als je de beelden hebt, moet je ze ook laten zien", deelt Jack van Gelder, bedoeld of niet, een sneertje uit naar collega Hum- berto Tan die op de andere zender (RTL) ver stoken blijft van actuele beelden. Van Gelder doelt echter op de buitenlandse competities, want ook Ziggo heeft geen eredivisie. Als er dan wordt nagepraat, mis je het toch: het wel-of-niet-penalty-moment bij Ajax- Heerenveen. De 2-2 van FC Emmen. De zege van PEC op Feyenoord. Van Gelder bespreekt de items met daadkracht en vaart. Aan een ta fel die klein is, wat een knusse sfeer geeft. Van alle voetbaltalkshows heeft Van Gelder verre weg het beste team aan tafel met 180 inter lands, verdeeld over Wim Kieft (43), Ruud Gullit (66), Youri Mulder (9) en Dick Advo caat (62 als bondscoach). Alle vier zijn au thentiek en hebben een toegevoegde waarde met hun inzicht, mening én verhalen. Beel den zijn er van Liverpool, Manchester United en het debuut van Ryan Babel bij Fulham. Ruud Gullit vertelt een heerlijke anekdote over Mourinho: als trainer van Chelsea was de Portugees in 2005 geschorst voor de wedstrijd tegen Bayern München, maar hij had zich in een kist het stadion laten indragen om zijn spelers in de rust toe te spreken. Rondo is een dynamisch uurtje nababbelen zonder tiere lantijnen. Iedereen zou het moeten zien. dinsdag 22 januari 2019 GO Eerst maar de hardware van VTBL: decor, tafel, presentator - prima in orde, net als het —Joann Kelly, ondanks alle beschuldigingen van mis bruik aan het adres van R. Kelly, blijft zijn dochter Joann hem verdedigen. MUZIEK Bryan Adams komt in de zomer naar Rot terdam. De Ca nadese zanger staat op 16 juni voor de tiende keer in Ahoy. De kaartverkoop begint vrijdag. Bryan Adams brengt op 1 maart een nieuw album uit, Shine a Light. TELEVISIE Gillian Ander son speelt in het vierde sei zoen van Net- flix-serie The Crown de rol van de voorma lige Britse pre mier Margaret Thatcher. Er zijn nu twee seizoe nen uitgeko men, het derde volgt vermoede lijk nog dit jaar. ■u Dennis Jansen Kluitjes voetbal VRIJDAG 20.30 - 22.20 uur ySPDRTS^ ZONDAG 10.00 - 11.30 uur ZONDAG 19.50 - 20.40 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 28