Willem Vermeer moet falende defensie op de rails krijgen Juventus herstelt marge 23 in hoofd van arbiter, stellen sportpsychologen seerde. Spanjersberg: ,,Maar er zijn ook scheidsrechters die er ogen schijnlijk geen moeite mee hebben dat ze hun beslissing moeten wijzi gen. Zij zijn juist blij met het vang net. Dat kan voor een deel zitten in de persoonlijkheid.'' Schuijers vult aan: ,,Het is net een apenrots. Som migen voelen zich de zilverrug die de baas is. Prima hoor, want dat is vaak ook de reden dat ze fluiten op zo'n hoog niveau.'' Is de druk op de scheidsrechter nu groter? Spanjersberg: ,,Door de beelden nog een keer langs de zij lijn te zien hebben scheidsrechters ook meer tijd om na te denken over de gevolgen. Dat is geen grotere druk, maar wel een andere druk. Trainer Fons Groenendijk van ADO noemde zijn team 'een VAR- gevoelige ploeg'. De spelers moeten wennen dat ze niet meer zomaar aan shirts kunnen hangen. Zo moe ten scheidsrechters ook wennen aan de nieuwe verhoudingen.'' STRAFSCHOPPEN Hl ^mu H H gebracht", zegt de Madrileen. ,,Ik zit zeker weer voor de buis als Willem II woensdag voor de beker tegen FC Twente moet spelen." Landgenoot Hij vond het mooi dat juist zijn landgenoot Pol Llonch tegen NAC de eerste treffer in het tijdperk na Fran Sol voor zijn rekening nam. Geen Sol maar Pol dus bij Willem II. ,,Ik ben dolblij voor hem, want Llonch is een heel goede prof met een groot hart voor Willem II", zegt Sol. ,,Graag had ik samen met hem een doelpunt gevierd. Dat is er niet van gekomen, maar een wedstrijd tegen NAC is natuurlijk prachtig om met het maken van doelpunten te beginnen." Tegen Fortuna morgen had Ken neth Vermeer sowieso onder de lat gestaan. De 33-jarige doelman kreeg immers afgelopen zomer de belofte van trainer Giovanni van Bronck- horst de belofte dat hij de beker wedstrijden mocht keepen. Maar nu Justin Bijlow door een breuk in het middenvoetsbeentje pas in april weer wordt terugver wacht als eerste keeper, kan Ver meer zich opmaken voor eindelijk weer eens een reeks onder de lat. Onder trainer Fred Rutten werd de doelman in de zomer van 2014 naar de Kuip gehaald. Blessureleed, een verloren concurrentiestrijd met Brad Jones, een verhuurperiode aan Club Brugge en het feit dat Bijlow dit seizoen de voorkeur kreeg in de Kuip maakten zijn avontuur bij Feyenoord allesbehalve tot een succes. Maar nu het water aan de lippen staat bij Feyenoord, moet Vermeer meteen belangrijke rol gaan spelen. In Marbella keepte hij tegen het Duitse Karlsruher SC een oefen wedstrijd. De Duitsers scoorden weliswaar tweemaal, maar de rou tinier was duidelijk bezig zijn de fensie te organiseren waar het kon. En dat is ook nodig morgen tegen Fortuna, dat eerder dit seizoen al met 0-2 won in de Kuip. Want hoe Feyenoord verdedigde in Zwolle te gen PEC, zaterdagavond, deed pijn aan de ogen. ,,Het verdedigen was ondermaats tegen PEC Zwolle en daar begint het voetballen mee'', zegt Van Bronckhorst. ,,Tegenhou- den en vanuit een goede organisatie zelf kansen creëren. We gaven te veel kansen weg, we waren niet alert genoeg. PEC Zwolle kon een paar keer wel heel erg makkelijk doorkomen.'' Jan-Arie van der Heijden was on dermaats, Sven van Beek heeft we- leens een stabielere indruk ge maakt en ook Calvin Verdonk kon niet imponeren. Maar wat J eremiah St. Juste in Zwolle liet zien, zorgde voor ergernis in het Rotterdamse Kuip. Hij leek er met zijn hoofd niet bij, oogde ongeïnspireerd. ,,Ja, dat gevoel had ik ook'', knikte Van Bronckhorst, die zelden spelers voor de camera's kritiek geeft. De vraag was waarom hij St. Juste dan niet naar de kant haalde. Bonds coach Ronald Koeman verklaarde zondag bij het nieuwe programma VTBL nog dat hij desnoods met tien spelers was verdergegaan. ,,We hadden voor de rest geen smaken meer voor die positie'', zei Van Bronckhorst. KNVB-BEKER Programma ROTTERDAM Juventus is weer uitgelopen in de Serie A. De rege rend Italiaans kampioen klopte gisteren op eigen veld staart- ploeg Chievo Verona: 3-0. Juventus heeft nu weer een voor sprong van negen punten op Na- poli, dat zondag met 2-1 won van Lazio. Juventus, de laatste zeven seizoenen landskampioen, leidde bij rust al met 2-0 dankzij treffers van Douglas Costa en Emre Can. Kort na de pauze miste Cristiano Ronaldo een penalty. Daarna scoorde Daniele Rugani nog. AC Milan steeg naar de vierde plaats. Het team van coach Gennaro Gattuso won bij Genoa: 0-2. Fabio Borini maakte in de 73ste minuut het eerste doelpunt, even later ge volgd door een treffer van Suso. Het was voor Borini, die in de zomer overkwam van Sunderland, het eerste doelpunt van dit seizoen. De spits moest het vooral van inval beurten hebben. Borini mocht te gen Genoa vanaf het begin mee doen, omdat Gonzalo Higuam ont brak. Gattuso nam de aanvaller niet mee, omdat de Argentijn bezig zou zijn met een transfer naar Chelsea. De Londenaren willen Higuam, die eigendom is van Juventus, huren. In Turkije won Fenerbah^e weer niet. De ploeg bleef bij Bursaspor steken op 1-1. De gelijkmaker van de thuisploeg viel in de 90ste minuut. Fenerbah^e is in degradatiegevaar, met maar twee punten voorsprong op hekkensluiter Rizespor. Bij 'Fener' werd trainer Phillip Cocu eerder dit seizoen ontslagen. dinsdag 22 januari 2019 GO Arbiter Serdar Gözübüyük bekijkt op advies van de VAR de beelden van het moment dat Lamprou een overtreding maakt op Lammers. foto bsr/soccrates Opvallend: Ajax kreeg in de eredivisie al sinds 2 augustus 2013 geen strafschop meer tegen op eigen veld. De laatste gast die vanaf de stip aanlegde, was Wiljan Pluim van Roda JC (mis). Strafschoppen in thuisduels sinds de zomer van 2013 (Alleen clubs die sindsdien uitkwamen in de eredivisie) STRAFSCHOPPEN mee tegen duels Ajax 21 1 94 PSV 25 6 94 FC Groningen 17 7 94 AZ 20 8 94 Feyenoord 17 8 94 Heerenveen 21 9 93 ADO Den Haag 16 10 94 Heracles 12 11 93 Vitesse 20 12 94 PEC Zwolle 16 14 95 FC Utrecht 19 14 94 Sol (tweede van rechts) viert een goal van Dinamo Kiev bij zijn debuut tegen Bochum (3-0). Sol scoorde zelf niet. foto dynamo kiev Kenneth Vermeer is terug. Nu Justin Bijlow is weggevallen moet de routinier aan de bak bij Feyenoord. Als eerste zal de keeper de falende defensie nieuw leven moeten inblazen tegen Fortuna Sittard. Mikos Gouka Rotterdam Kenneth Vermeer voor zijn in valbeurt tegen PEC. foto pro shots KWARTFINALE Vandaag 20.45 uur AZ - Vitesse Morgen 18.30 uur FC Twente - Willem II Woensdag 20.45 uur Feyenoord - Fortuna S. Donderdag 20.45 uur Ajax - sc Heerenveen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23