boldBrmEin.nl De goedkoopste met vertrekgaranties! boldErman.nl Lift op maat gemaakt voor reddingsactie NIEUWS 15 Afdaling met speciale lift naar punt waar Spaanse peuter zich moet bevinden De mijnwerkers die peuter Julen moeten vinden, wachtten gisteren gespannen tot ze kunnen afdalen in de schacht. Hun vurige hoop: de jongen levend aantreffen. 369,- mijnwerkers gisteren echter nog wachten. Op 8 meter van de beoogde diepte van de te graven doorgang trof de speciale boor een nieuwe, zeer harde rotslaag aan die het proces ver traagde. Kwarts en leisteen bemoeilij ken het werk. In de hele ochtend schoot de machine slechts één meter op. En als de schacht eenmaal is vol tooid, moet de binnenkant nog met buizen worden gestut om instorten te voorkomen. Daar staat nog eens zes uur werk voor. Pas dan kunnen de mijnwerkers in Totalan Toen gisteren de avond boven de heu vels ten noorden van Malaga viel, gin gen voor de negende keer de lampen en schijnwerpers aan naast het anders zo schaars verlichte dorp Totalan. Voor de negende opeenvolgende nacht bleef een deel van de driehonderd red dingswerkers aan het werk, op zoek naar een wonder: de peuter Julen, op meer dan 75 meter diepte, hopelijk in leven. Misschien was het de laatste nacht, hooguit de voorlaatste, lijkt het. Acht mijnwerkers uit de noordelijke regio Asturië, gespecialiseerd in het redden van opgesloten collega's onder de grond, wachtten gisteren de hele dag op het sein dat ze om beurten naar be neden zouden kunnen in de speciaal geboorde schacht voor de redding. Gisteravond waren ze op de juiste diepte en leek het erop dat ze met licht gereedschap aan de horizontale tun nel konden gaan graven om bij Julens put te komen. ,,Ze zijn tot alles bereid om daar naar beneden te gaan. Ze worden gedreven door de hoop het jongetje levend aan te treffen", zei Juan López-Escobar, de voorzitter van de Mijnwerkersbond van Zuid-Spanje. De tunnel die zij gra ven moet 1 bij 1,20 meter worden en worden gestut door balken om instor ting te voorkomen. De grote vraag is hoe zij de put waarin Julen verblijft, zullen aantreffen. Vooralsnog was het ook voor die een speciaal gebouwde cabine afdalen in de duisternis. Bij redelijk normale omstandigheden - waarvan tijdens de hele reddingsoperatie nog geen mo ment sprake is geweest - zouden de mannen, die in ploegen van twee zul len werken aan de tunnel van zo'n vier meter lang, zo'n 24 uur nodig hebben om een doorbraak te forceren. Boven dien moeten zij extra voorzichtig zijn opdat het gesteente niet opnieuw de kleine Julen bedekt. Dieper Het is de grote vraag die iedereen in en rond Totolan bezighoudt: zal Julen zich bevinden op de plaats waar de mijnwerkers hem zullen zoeken? De geboorde put waarin de jongen is ge vallen, zou volgens de bewuste aanne mer bijna 110 meter diep zijn. De kans bestaat dus dat Julen nog veel dieper ligt dan op de 75 meter waar hij wordt gezocht. Maar er is dan in ieder geval een kans dat de reddingswerkers hem kunnen zien. 599,- Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 12 dagen Peniscola, Costa del Azahar 12 dagen Rondreis Baltische Staten 10 dagen Bantry Bay en subtropisch Ierland 10 dagen Italiaanse Bloemenrivièra 12 dagen Rondreis Dalmatische kust dinsdag 22 januari 2019 Redders op scherp voor Julen Edwin Winkels Jose Rosello, de vader van Julen, heeft contact met leden van de Guardia Civil. De brandweer in de Zuid-Spaanse provin cie Malaga heeft een 'lift' laten maken voor het naar boven hijsen van het 2-jarige jon getje Julen. Specialisten van een mijnreddingsteam hopen hem te bevrij den via een schacht die naast de put wordt gegraven. Daarbij speelt de speciaal ge fabriceerde 'lift' een hoofdrol. De bedoeling is om hem aan kabels in de schacht te laten zak ken. De metalen cap sule is 1,05 meter breed, 2,5 meter hoog en biedt plaats aan twee volwassenen, reddingsmateriaal en eventueel een kind. Onder het vloerrooster bevindt zich een laad bak van zo'n halve meter diep. Daarin dumpen de reddings werkers de grond die ze moeten weggraven om vanuit de schacht bij de put te kunnen komen. Daarvoor is een horizontale tunnel nodig. jeI rafejfl v.a. sLechts v.a. sLechts Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 15