Oac 50,- korting Roemer grijpt naast baan als CvK 10 NIEUWS t'N j independer experts in financieel inzicht 3 dagen Kloosterhotel in Brabant incl. 3-gangendiner gratis wijzigen en annuleren Zomer 2019 MH Jan F. pendelde tot een paar jaar ge leden regelmatig heen en weer. Van zijn fraaie villa in het Belgi sche Brasschaat, naar zijn 'tweede' woning bij het zonnige Spaanse Benidorm. De Nederlander was de pensi oengerechtigde leeftijd al gepas seerd. Dus hij had het er van kun nen nemen. Maar dat deed hij niet. F. bleef hij zich bezighouden met zijn passie: paarden. Om precies te zijn: paardenvlees. Jan F. was een handelaar in paar- denvlees en een bekende in het circuit: een klant noemde hem eens 'de Koning van de paarden'. Maar dat was één kant van zijn reputatie. Hij was óók een bekende van justitie. Zo'n vijf jaar geleden werd hij veroordeeld. Hij had sa men met collega-ondernemer Hans W. op grote schaal paarden vlees gekocht in Zuid-Amerika. Eenmaal geïmporteerd, plakten ze er stickers op waarop stond dat het 'halal' rundvlees was. Gelovige moslims dachten 'rein' te eten, maar zaten in werkelijkheid met nepvlees van 'koning' Jan F. op hun bord. Voedselschandaal Sinds gisteren staan Jan F. en Hans W. opnieuw terecht in Parijs. Weer op verdenking van fraude met paardenvlees. De Nederlanders zouden de spil vormen in het grootschalige voed selschandaal dat in 2013 naar bui ten kwam en dertien Europese landen omvatte. Het duo kocht volgens justitie op grote schaal paardenvlees, in onder meer Roemenië, en ver kocht dat aan het Franse bedrijf Spanghero. Dat maakte er bijvoor beeld 'lasagne met 100% rund vlees' van, zoals op etiketten stond. In totaal is volgens de Franse jus titie zo'n 750 ton aan vlees op die manier illegaal verhandeld. dat kwam terecht in 4,5 miljoen kant- en-klaarmaaltijden in Europese supermarkten. Het leidde niet tot gezondsheidsproblemen, maar het vertrouwen in de voedselketen werd er flink door geschaad. ,,Mijn cliënt spreekt alle be schuldigingen tegen'', zei de Franse advocaat van F., Jéróme Triomphe, toen de Neder lander in 2014 in Frankrijk in hechtenis werd genomen. F. zegt dat hij altijd duidelijk is geweest tegen Spanghero: hij verkocht paardenvlees. Als er op de etiket ten in de supermarkt stond dat er i Het paardenvlees kwam terecht in 4,5 miljoen kant-en- klaarmaaltijden rundvlees in zat, moet dat in een later stadium zijn gedaan. Spang- hero zegt echter dat F. en W. paar- denvlees verkochten alsof het rundvlees was. Oplichting De Franse justitie verdenkt alle partijen. Er was sprake van 'goed georganiseerde fraude' door Ne derlanders èn Fransen, staat in het lijvige justitiedossier. Niet alleen de twee mannen uit Breda staan daarom nu terecht, maar ook twee Franse directeuren van Spanghero. De officiële ver denking: oplichting in georgani seerd verband. Daarop staat een maximumstraf van tien jaar cel. Gisteren werden op de eerste zittingsdag de aanklachten voor gelezen. W. luisterde netjes naar de rechter, F. was niet aanwezig en liet zich vertegenwoordigen door een advocaat. Die zei dat hij vandaag de recht matigheid van het proces tegen zijn cliënt wil aanvechten. Voor het proces is drie weken uitgetrok ken. Volgens ingewijden ging de voor keur uit naar Berends, omdat hij meer ervaring heeft in het lokaal bestuur. Morgen neemt Clemens Cornielje na ruim dertien jaar af scheid als commissaris van de Ko ning in Gelderland. Berends be gint begin volgende maand als zijn opvolger. In de procedure voor zijn benoeming troefde hij Emile Roe mer af die op plek twee eindigde. Roemer zat twaalf jaar in de Tweede Kamer en was zeven jaar lang politiek leider van de SP. Op vallend is dat bij de bekendmaking van de nieuwe commissaris juist Berends werd geroemd om zijn netwerk in Den Haag. Al tijdens het vaststellen van de profielschets, begin oktober, bleek weerstand te bestaan tegen de komst van een landelijk kopstuk. Zo diende de PVV een motie in om vooral te voorkomen dat Wagen- inger Alexander Pechtold de op volger van Cornielje zou worden. Een benoeming van Roemer zou uniek zijn geweest, want nog nooit leverde de SP een commissa- ris van de Koning. Na zijn vertrek uit de Tweede Kamer in 2017 werd Roemer, inwoner van Sambeek, wel benoemd als waarnemend burgemeester van Heerlen. Daar mee is hij de eerste SP-burgemees- ter ooit. Kees van Baak, voorzitter van de Gelderse sollicitatiecommissie, wil vanwege de geheimhoudings plicht niet ingaan op de vraag wat de motivaties van Provinciale Sta ten waren om Berends boven Roe mer te verkiezen. De voormalig SP-leider bevestigt noch ontkent dat hij gesolliciteerd heeft. ,,Los van de vraag of ik überhaupt aan het solliciteren ben: over welke va cature of procedure dan ook mag niet gesproken worden'', laat Roe mer in een reactie weten. www.dejongintra.nl/riviercruises de Jong Intra vakanties dinsdag 22 januari 2019 Fletcher Kloosterhotel Willibrordhaeghe 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet V 1 x 3-gangendiner t.w.v. 34,50 p.p. Hotel in 2017 nieuw geopend V Gevestigd in voormalig klooster Tip: bezoek Eindhoven of de Peel hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur C. 088-0331506 GO Boek nu op oad.nl, bel 0547 20 17 45 of ga naar uw reisbureau •Prijzen zijn vanaf prijzen, o.b.v. 2 personen, excl. res. kosten en calamiteitenfonds. O.v.v. typefouten, tf Als er iets veranderd is aan jou, je adres, je leeftijd of je auto kan je verzekering opeens duurder uitvallen. Daarom is het altijd slim om te checken of hij beter en voordeliger kan. Dus kijk meteen even en sluit 'm zelf af op independer.nl. Dan krijg je er gratis extra dekking bij. 'Koning van de paarden' voor Franse rechter In Parijs staan twee Neder landse ondernemers terecht op verdenking van grootschalige fraude met paardenvlees. Frank Renout Parijs Emile Roemer was in de race om commissaris van de Koning in Gelderland te worden. De oud-fractievoorzitter van de SP legde het af tegen de burge meester van Apeldoorn, John Berends. Dat meldt dagblad de Gelderlander. Rob Berends Sjors Moolenaar Arnhem vanaf 589 vanaf 609 vanaf 1.189 Autoreizen Vliegreizen Verre reizen Steden reizen Bel 0180 - 457 803 of ga naar uw ANVR reisadviseur Reissom excl. 19^0 reserveringskosten en €yoCalamiteitenfonds Door vier Hollandse Provincies vanuit Arnhem 7-daagse riviercruise met mps Horizon reiscode: crcr445 De hoogtepunten van de Moezel en de Rijn 11-daagse riviercruise met mps Horizon reiscode: crcr408 Rijncruise vanuit Rotterdam 8-daagse riviercruise met mps Horizon reiscode: crcr448 Vleesinspectie door de NVWA. In 2013 bleek paardenvlees als rundvlees op de markt te zijn. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 10