«i IA/ i Nico Knol na zege trots op IJzendijke De Meeuwen punt Van Grimberghe ziet Steen bij rentree meteen toeslaan 11 Kim van den Bergh: ,,Het was een ouderwetse voetbalpartij, waarin we tot de zeventigste minuut niks hebben weggegeven en het voor ons op het eind even bibberen was. We wisten dat ze sterk waren met die grote jongens.'' Maandag vrij In de slotfase was het aan Zeeuwse kant alle hens aan dek. Het laatste fluitsignaal kwam voor heel Hoek dan ook als een bevrijding. De spe lersgroep vierde de zege met de meegereisde aanhang en ging in de kleedkamer helemaal los. ,,Maan- dag vrij, maandag vrij, maandag vrij'', werd er massaal gezongen op de melodie van bekende marsmu ziek, met een knipoog naar de ont slagen trainer Dennis de Nooijer. Dat was tekenend voor de sfeer in de groep, klonk het. Tiebosch: ,,We hebben een groep met veel kwali teit. Onder Dennis ging het goed, deze trainer pakt het goed op.'' Van den Bergh viel Tiebosch bij. ,,Dit is een speciale groep. Ik zou zeggen: laat ons doen wat we gewend wa ren. Wat goed is, moet blijven. Elke trainer wil een ploeg naar zijn hand zetten, maar we stonden goed on der Dennis. Met wat creaties van de nieuwe trainer moet dat zo blij ven.'' Kort voor de winterstop zag het er nog naar uit dat de trainer in de laatste thuiswedstrijd als gevolg van de vele afwezigen zelf tussen de palen moest plaatsnemen. En kele weken later, bij de hervatting van de competitie, was de selectie weer compleet. Inclusief een nieuwe aanwinst, de onlangs van Sint-Laureins overgekomen Jef frey van Acker, die direct samen met Bas Castelein op het midden veld de broodnodige routine en felheid bracht. Tegenstander WVV'67, mid- denmoter met tot dusver zes overwinningen, speelde de bal rond en zocht af en toe met een lange bal de aanval. IJzendijke hield simpel stand. Gaandeweg kwam bij de bezoekers dan ook steeds meer het idee dat er iets te halen viel. En dat gebeurde al heel snel, na dat Bas Wiersum halverwege de tweede helft de gelederen van de i Bas Wiersum viel na rust in tegen WVV'67 en werd de matchwinnaar bezoekers was komen versterken. De getergde invaller haalde zijn gram, door met zijn eerste balcon tact op aangeven van Max Callon de enige treffer van het duel aan te tekenen: 0-1. ,,Een leuke opsteker voor de rest van dit seizoen. Ik ben hartstikke trots op die mannen'', gaf Nico Knol zijn ploeg na afloop een compliment. HOOGERHEIDE Steen blijft in de vierde klasse A van het zondagvoetbal meedoen in de titelstrijd dankzij een knappe 1-3-zege bij Meto, de nummer drie van de ranglijst Het deed dit met een oude bekende op de bank: trainer Carlo van Grimberghe (1-3), de tijdelijke opvolger van Luc Audenaert. Eind vorig seizoen stopte Van Grimberghe na zeven jaar bij Steen. Een halfjaar later is hij terug, min of meer noodgedwongen. „Eigenlijk had ik er niet zo veel zin in. Ik heb het druk met al lerlei dingen. Pas na gesprek ken met het bestuur, de groep en natuurlijk ook Luc ben ik erin gestapt. Luc heeft heel goed werk gedaan bij Steen, maar hij had moeite met het steeds vroegere tijdstip waarop over wel of geen con tractverlenging wordt gespro ken. Hierdoor kon hij het niet meer opbrengen en ben ik er weer ingestapt." Van Grimberghe gaf aan de laatste weken hard getraind te heb ben met zijn ploeg. Dat vertaalde zich gis teren in een eerste helft waarin Steen beter was dan Meto. Toch stond het halver wege maar 1-1. In de tweede helft was de wedstrijd meer in evenwicht, maar was het Steen dat twee keer scoorde, zo de verdiende zege pakte en goed begon aan 2019. merhand zijn de jongens wel be wust van wat ze moeten brengen en welk niveau we moeten halen'', sprak Eikenhout. ,,Dat zie je elke wedstrijd weer beter worden. Van daag ook. Brielle gaat juichend van het veld, hoor. Die kwamen hier echt niet van: nu gaan we ze even een pak slaag geven.'' Wat zijn ploeg liet zien, kon Ei kenhout bekoren. En er was nog een lichtpuntje: Vincenzo Lorello maakte na maanden blessureleed zijn rentree. De aanvoerdersband zat weer stevig om zijn arm. ,,Het is lekker om er weer bij te zijn'', zei Lorello na afloop. De centrumver dediger stond echter niet op zijn fa voriete positie. ,,Mijn vervanger (Stijn Luteijn) heeft het steengoed gedaan en er was een plekje vrij op rechtsback, dus vandaar.'' Lorello speelde een prima pot én maakte de negentig minuten vol. ,,Hij geeft nooit op'', loofde Eikenhout zijn captain. ,,Ik heb lekker doorgetraind met de Kerst, dus ik was wel fit'', verklaarde Lorello. De verdediger was evenals zijn trainer niet helemaal te spreken over de arbitrage. Met name in de eerste helft werden veel aanvallen van de thuisploeg afgevlagd wegens buitenspel. Al dan niet terecht. ,,Op den duur werd je er wel een beetje moe van, dat alles afgevlagd werd'', erkende Lorello. ,,We hebben pech gehad en kansen gemist. Een gelijk spel was zeker verdiend geweest.'' Wat verwacht Lorello van de tweede seizoenshelft? ,,Dat we punten gaan pakken.'' maandag 21 januari 2019 VL een groot feest HDeK terin bij ons goed opgelost.'' In de vierde klasse A van het zondagvoetbal pakte IIzendijke gisteren een belangrijke drie punter bij WVV'67 (0-1). Dank zij de tweede zege van dit sei zoen steeg de ploeg van trai ner Nico Knol van de dertiende naar de tiende plaats op de ranglijst. Jos van Belzen Woensdrecht BRUWnf Jordan Francke van De Meeuwen (links, groen shirt) en zijn ploeggenoot Yannick van de Woestijne in actie tegen Brielle. De Meeuwen verspeelde na rust een 1-0- voorsprong. FOTO RUBEN OREEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 58