Niels en Celeste krijgen dankzij stichting Jens dolfijntherapie 18 SCHOUWEN-DUIVELAND Eigenaar steekt 2,5 miljoen in nieuwe horeca Als gasten van de Julianahoeve naar het zwembad lopen, moeten ze dwars door het restaurant gaan. Dat is niet handig, bleek al snel nadat het restau rant tien jaar geleden werd neergezet. Eigenaar Ed Troost heeft daarom be sloten er iets aan te doen: de snackbar en het restaurant zullen worden om gedraaid. ,,Dat klinkt simpel en logisch, maar het is een hele klus. We moeten dan ook een stuk van het zwembad halen, omdat daar de routing anders zal gaan lopen'' Kostbaar Behalve ingrijpend, is de klus ook nog kostbaar. Troost rekent op een bedrag mSsSSm We hebben even moeten sparen, maar het wordt wel heel mooi van ongeveer 2,5 miljoen euro. ,,Daar hebben we wel even voor moeten spa ren, ja. Maar het wordt dan gelijk ook wel heel mooi. Het restaurant krijgt een bijzonder thema, waarover ik nog even niets verklap.'' De ingreep staat gepland voor vol gende winter. Direct na het aflopen van het seizoen gaan de spades de grond in en in maart 2020 moet alles klaar zijn. Chaletpark Maar ook deze winter zal Troost zich niet hoeven vervelen. Op de Juliana hoeve zijn net 24 nieuwe chalets ge plaatst, op een terrein waar voorheen zestig kampeerplaatsen waren. ,,De chalets worden landschappelijk ingedeeld, wat inhoudt dat we het groen en het duingebied doortrekken naar ons terrein. Ze zijn straks één met de natuur." De chalets zijn ook nog eens zeer luxe. Ze zijn bijvoorbeeld uitgerust met boventerrassen en buitenkeu kens. ,,Eind maart is het hele park klaar. En de chalets zijn al de hele zo mer volgeboekt." Ouwerkerk Niels en Celeste hebben het syn droom van Pitt Hopkins. Dat is een relatief onbekend syndroom dat (zware) lichamelijke en geestelijke beperkingen veroorzaakt. Bewezen is dat met dolfijntherapie vooruit gang kan worden geboekt, al is het maar heel klein. Alleen is deze the rapie niet voor iedereen betaalbaar. Daarom zamelt de stichting Jens geld in voor kinderen met Pitt Hop kins, onder andere met een pub quiz. De 10de editie werd zondag in café de Barbier in Ouwerkerk ge houden. Tijdens de quiz werd een moment ingelast om de 9000 euro van vorig jaar te verdelen over twee gezinnen. De vader van de 20-jarige Niels, Reinier van der Giessen uit Sleeu- wijk, viel bijna stijl achterover van dat bedrag. ,,Zo hoog, dat had ik niet verwacht. Dat mensen zo hard voor niet droog. De dolfijntherapie die hun kinderen straks kunnen vol gen, geeft hen een beetje hoop. Beide gezinnen lopen vaak aan tegen het gebrek aan kennis bij be handelaars. ,,Het is steeds een ge vecht ze te overtuigen dat je kind meer kan dan dat hij of zij aan geeft'', vertelde Cathelijne. ,,Celeste zal uit zichzelf geen reactie geven. Maar vrMg je haar bijvoorbeeld naar de mooiste vis op een plaatje, dan wijst ze het aan." Of ze ooit zal kunnen praten is de vraag, net als voor de ouders van veel andere kin deren met Pitt Hopkins. Dat mensen zo hard voor je willen lopen, echt fantastisch je willen lopen, echt fantastisch!'' Hij en zijn vrouw Sylvia, maar ook Cathelijne en Joost van der Kolk uit Beverwijk, die met hun vierjarige dochtertje Celeste naar Ouwerkerk waren gekomen, hielden het bijna IN DE REGIO Lezing Marinus van den Berg Nieuwe technologie Aftrap literair café door Geeri Bakker MIJN DORP, MIJN STAD maandag 21 januari 2019 SD Campingbaas De Julianahoeve doet grote investering Er is geen campingbaas die stilzit in de winter. De één harkt zijn gras aan en de ander zet wat huisjes neer. En dan zijn er die 2,5 miljoen euro investeren in nieuwe horeca, zoals Ed Troost van De Juliana- hoeve in Renesse. Wendy Wagenmakers Renesse bSËSEkB De nieuwe chalets. FOTO MARIEKE MANDEMAKER -Ed Troost, eigenaar De Julianahoeve Niels kan straks mogelijk 'ja' of 'nee' zeggen en is misschien minder bang dingen aan te raken. Celeste gaat hopelijk lopen. Dat is wat hun ouders wensen te bereiken met dolfijn therapie in Cura$ao. Stichting Jens uit Ouwerkerk helpt ze op weg: beide gezinnen kregen gis teren een cheque van 4500 euro uitgereikt. Joost, Celeste en Cathelijne van der Kolk, en Sylvia en Reinier van der Giessen (vlnr) waren blij verrast. foto marieke mandemaker -Reinier van der Giessen, vader van Niels (20) met Pitt Hopkins ZIERIKZEE Pastor Marinus van den Berg geeft woensdag een le zing over ziekte en sterven in Zierikzee. Marinus van den Berg is pastor van verpleeghuis Anto- nius en bij het re gionaal palliatief centrum Cadenza in Rotterdam. Hij heeft diverse boeken geschreven over het omgaan met ziekte en ster ven. De bijeenkomst begint om 19.30 uur en vindt plaats in de Thomaskerk in Zie- rikzee. ZIERIKZEE Senioren Forum Schouwen-Duive- land, Rabobank Oosterschelde, ge meente Schouwen- Duiveland en Zeeuwland houden woensdag een open middag in het innovatie pop-up in het het kantoor van Zeeuwland. In de innovatie pop up worden nieuwe technologieën ge presenteerd die het dagelijks leven een voudiger kunnen maken. De pop-up is tussen 14.00 en 16.00 uur door iedereen gra- tis te bezoeken. DREISCHOR Schrijfster Geeri Bakker verzorgt woensdag de af trap van het lite raire café in Her berg de Ring in Dreischor. Zij geeft dan een lezing met als thema ongewenste kinderloosheid en rouwverwerking. De entree bedraagt vijf euro per per soon. In verband met de ruimte is vooraf aanmelden ver plicht. BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.00-22.30 uur: Boogschieten Jeugd Artemis; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis, 13.00-16.45 uur: Bridge; 19.00-20.30 uur: Tai-Chi; Pelgrimskerk, 18.45-19.45 uur: Yoga; DREISCHOR Trefpunt de Dorsvloer, 14.45 uur: Slagwerklessen Muziekvereniging Crescendo; 17.00 uur: Repetitie Slagwerkgroep CresBeat; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00-23.00 uur: Biljartvereniging Onder Vrien den; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00-16.00 uur: Kaarten maken, 19.00-21.00 uur: Gym voor dames; NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 13.30 uur: Kof fie en ontmoeting 65 plus; 19.00 uur: Muziekvereniging; NOORDGOUWE Dorpshuis, 19.00 uur Pilates, 19.15 uur: Bodyshape, 20.15 uur: Badminton; OOSTERLAND Dorpshuis, 19.45 uur: Repetitie zangvereniging V.Z.O.S.; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00-11.00 uur: Yoga; 19.00 uur: Koor Rodonis; SEROOSKERKE Dorpshuis, 9.00-10.30 uur en 19.15-20.45 uur: Yoga en meditatie door Yoga Schouwen-Duiveland; ZIERIKZEE FiZi, 20.00 uur: Das Schwei- gende Klassenzimmer; Ge bouw 4SD, 9.30 uur: Postcafé; Scouting Zierikzee, 9.00 uur: Bewust en ontspan nen bewegen; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 9.00-10.30 uur: Dansen voor ouderen; 19.30-21.15 uur: Repetitieavond Nut en Uitspanning. NIEUWJAARSCONCERT BROUWERSHAVEN Het was te koud om buiten te blijven, maar ook op straat kon je gisteravond genieten van het nieuwjaarsconcert van brassband Apollo in Brouwershaven. Wie het koud had, kon gerust met de voetjes van de vloer; het repertoire leende zich daar prima voor. De afgeladen zaal in het Tonnenmagazijn koos er echter voor te blijven zit ten om te genieten van een prachtig concert. Gratis, welte verstaan. Met als speciale gast Edwin de Neijs. Hij bracht wat melancholie in de zaal op zijn eufonium met onder meer het nummer Peace. foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 49