Geen buffer, wel mooie kleding GELD GELUK Leo en Elize hebben het goed, beseffen ze. Naast de vaste lasten blijft er genoeg over om er netjes bij te lopen. Helaas is de auto te klein. Elize Leo Beste koop Slechtste koop Leo: ,,Met vier kinderen krijgen we 927,10 euro kinderbijslag per kwartaal." Elize: ,,Daar waren we op uit, we houden niet van kinderen. Grapje!" Leo: ,,Als het financieel kan om een groot gezin te onderhouden, en het is ons gegeven, waarom dan niet?" Elize: ,,Toen onze derde geboren was, vonden we ons gezin nog niet volledig. Nu wel." Leo: ,,We geven maandelijks ongeveer 700 euro uit aan boodschappen. Deels laten we die bezorgen." Elize: ,,Dat scheelt tijd. Luiers kosten ons zo'n 80 euro per maand. Leo houdt alles bij in Excel." Leo: ,,Daar ben ik een paar jaar geleden mee begonnen. We hebben het heel goed, er komt bij ons meer binnen dan bij een gemiddeld gezin. Maar het geld gaat er ook net zo makkelijk uit." Elize: ,,Wat zijn we kwijt aan vaste lasten?" Leo: ,,Zeker 3000 euro, los van de kinderopvang. We hebben het huis gekocht voor 430.000 euro en hebben een bouwdepot bij de bank." Elize: ,,We hebben veel verbouwd." Leo: ,,De hypotheek is 478.000 euro. Per maand betalen we 1682 euro. De belastingaftrek sparen we op, voor de vakantie." Elize: „Anders zouden we, net als 6 Gezamenlijk netto-inkomen 0 - €2000 €2000 - €3500 €3500 - €5000 €5000 of meer Elize Hagoort (29), docent Nederlands op een middelbare school. Leo Hagoort (32), consul tant op het gebied van informatiemanagement. Elize en Leo wonen in een herenhuis in Gouda met Laurens (6), Isabel (4), Odile (1) en Olivia (0). Elize: ,,Ons huis uit 1903. Het is mooi en groot en we wonen dichtbij vrienden en familie." Leo: „Google Home Mini met Google Assistent. Ik kocht hem voor 39 euro op Black Friday. Ik gebruik 'm om muziek aan te zet ten en mijn agenda te checken." Elize: ,,Een fitnessbank. Ik heb er twee keer op gelegen." Leo: „Draadloze oordopjes voor 7 euro. Goedkope troep." TEKST EDITH ANDRIESSE FOTO JOOST HOVING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 94