'Er blijft altijd behoefte aan creatief materiaal' GOEIE ZAAK Hoe blijft de Nederlandse winkelier overeind, ingeklemd tussen grote ketens en internetshops? Op zoek naar middenstanders die kleur geven aan onze dorpen en steden. Een bezoek aan Vlieger in Amsterdam kan overweldigend zijn. Vellen papier in alle kleu ren van de regenboog lig gen naast handgemaakt Japans rijstpapier, be drukt met ingewikkelde patronen. Neem een trap omhoog en je staat tussen de pennen, schilders- boeken en verf. Je kwam hier voor een tekenblok; nu loop je de winkel uit met enorme vellen, am bachtelijke boekjes en een extra pen. Winkelchefs Rob Wil- lemse (60, rechts) en Mick Lemminga (54) zien dat vaker gebeuren. Al 27 jaar zijn zij verantwoor delijk voor de papier- en kunstenaars- benodigdhedenwinkel. ,,Wij worden vaak verge leken met een snoepwin kel", zegt Willemse. „Mensen komen binnen, krijgen inspiratie en ver trekken met meer dan zij verwachtten." Vlieger is een winkel met historie. In 1869 werd de zaak opgericht als kan toorboekhandel en uitge verij. Daarvan getuigen nog de sinterklaaspren tenboekjes die op de bo venste verdieping in een vitrine staan. ,,We hebben aardig wat stormen doorstaan. ,,Veel klanten zijn kunst- of ar chitectuurstudenten. Ook in het digitale tijdperk blijft er behoefte aan creatief materiaal." Net als veel van zijn per soneel heeft Willemse een creatieve achter grond. ,,Wij zijn enthou siastelingen die verkopen aan enthousiastelingen." Met hun collega's ste ken Lemminga en Wil lemse, opgeleid als eta leur, veel energie in de aankleding. ,,Wij doen ons best de stijl van een ouderwetse winkel in stand te houden. Bestel lingen nemen we nog op met pen en papier.'' Leveranciers moeten erom lachen, maar volgens Willemse is het altijd beter dan een papierwinkel die zijn za ken papierloos doet. ,,Je moet jezelf natuurlijk wel in stand houden." .jigpt Iff FI1TIR5 TEKST SAMUEL BOM FOTO JOOST HOVING Vlieger Papier Kun stenaarsbenodigdheden, Amstel 34, Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 92