0 o Hoe erger, hoe leuker Klusvrouw Een ringtone kan de verstopplek in het struikgewas verraden Hieke Grootendorst 11 Tractive Weenect Minifinder Atto Pet GPS Tracker de Tractive laat bijkans op de meter nauwkeurig zien bij welk huisnum mer Vos staat te snorren. Het zijn bo vendien de enige twee met een aug mented reality-functie; waarbij je middels richtingaanwijzingen in het beeld van je telefooncamera als een potje Pokémon Go naar je schnauzer kunt speuren. Maar belangrijker nog: als enige twee bieden ze ook een live-modus, waarbij je in realtime ziet waar je harige huisgenoot zich bevindt. De concurrentie geeft daarentegen hoogstens eens per 30 of zelfs 60 se conden de positie door, waardoor Reptrek Minitrek je voortdurend achter de feiten aan loopt als meneer of mevrouw weer eens de benen heeft genomen. Mocht het dier zich vervolgens in het struikgewas verstoppen, dan kunnen alle trackers wel een ring- tone of lichtgeluid afspelen om hun positie te verraden. Bij de Minifinder, Pet GPS-tracker en Reptrek kun je Bello zelfs bellen en vervolgens mee luisteren. Volgens de fabrikanten een handige functie om je huisdier com mando's toe te fluisteren of te com municeren met een eventuele vin der. In de praktijk vooral resulterend in gehijg op de lijn. Lijmresten Krabben Verfbrander Schuren In één keer KOKEN \©eten Hieke Grootendorst geeft elke week klustips en een inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: de trap renoveren. GO ZATERDAG 19 JANUARI 2019 Prijs: €49,99 Abonnement: €3,75 - €4,99 per maand (afhankelijk van contractduur). Gewicht: 35 gram (hond), 50 gram (kat). Hardware: De hondentracker is als enige verenigbaar met dik kere halsbanden. De katten- tracker is geïntegreerd in een halsbandje waardoor geen losse gadget nodig is. App: Prima. Tractive biedt ook de extra app Dog Walk waarin je al je loopjes kunt bijhouden als een soort Fitbit voor vier voeters, inclusief foto's langs de route en zelfs icoontjes waar een grote/kleine bood schap is gedaan. Tracking: Zeer nauwkeu rig. Met als groot ste plus de live modus waarin de real-time positie als rode lijn - en inclu sief snelheid, richting en hoog temeter - op de kaart ver schijnt. Via de camera van je mobieltje krijg je ook in aug mented reality aanwijzingen waar je huisdier zich bevindt. Terugkijken: Plattegrond, af stand en minuten. Ook leuk: heat map om te zien waar het langst is gesnuffeld. Geofence: Cirkel of rechthoek, on beperkt qua radius. Prijs: €79,99 Abonne ment: €3,50 - €7,90 per maand. Gewicht: 25 gram. Hardware: Net een deurbel. Blijft prima zitten, al is de silico nen hoes slechts moeizaam om een dik kere halsband te wur men. Lampjes zijn in de buitenlucht slecht zichtbaar. App: Fijne, duidelijke app. Handig: de geïn tegreerde route beschrijving die direct naar je vermiste dier navi geert. Tracking: Goed signaal. De live modus houdt het echter maar 5 minuten vol en ver verst met name binnen de bebouwde kom nog steeds gere geld slechts eens in de 10 seconden. De AR- functie werkt dankzij het getoonde kompas wel uitstekend. Terugkijken: Lijn op de kaart; kan ook online op je computer. Geofence: Cirkel, tot 2 kilometer in radius. Prijs: €149 Abonnement: €6 - €12 per maand. Gewicht: Zwaarste: 38 gram. Hardware: Past enkel om dunne halsban den, zoals de mee geleverde variant. App: Zweeds of Engelstalig. Basaal: lijkt niet per se voor huis dieren be doeld. Han dig: een seintje ontvangen wanneer je huisdier een bepaalde snel heid overschrijdt. Tracking: Zit er binnen de bebouwde kom soms wat naast, maar grote lijnen kloppen. Geeft helaas hoogstens elke 30 seconden de positie door. Ook AR-functie ontbreekt. Terugkijken: Historie is tot 7 dagen terug te kijken als lijn op de kaart. Verder geen specifi caties. Geofence: Als enige in elke willekeurige vorm op te trekken. Prijs: €79,95. Plus pre paid simkaart en data- kosten. Gewicht: 29 gram. Hardware: Naamloze tracker van Chinese makelij (via dierge- drag.nl). Enkel toepas baar op dunne hals banden. Je moet zelf een losse simkaart aanschaffen, wat onder meer gepriegel met piepkleine schroefjes vergt. App: Werkt niet met een eigen app, maar de Aziatische app SeTrac- ker. Vol vro lijke animaties, maar ook hin derlijke adver tenties (die al- leen tegen betaling verdwijnen) en onbe grijpelijke vertalingen. Tracking: Geeft hoog stens eens per minuut de positie door, en niet eens vlekkeloos. Zit er soms zelfs kilometers naast als de gps weg valt en wordt overge schakeld op de minder nauwkeurige LBS- plaatsbepaling. Terugkijken: Bewe gende lijn op de kaart. Geofence: Cirkel, tot 2 kilometer in radius. Prijs: €84,95. Plus prepaid simkaart en datakosten. Gewicht: Lichtste: 23 gram Hardware: IJzeren ringetjes van J siliconen 1 hoesje kunnen onmogelijk om een dikkere halsband. Is als enige in de test slechts spatwater- dicht. En een nog groter nadeel: de koppeling met een losse simkaart is een en schier eindeloos proces. App: Werkt eveneens enkel met de tenen krommende app SeTracker. Tracking: Drama tisch. Het sig- A naai valt ge- W regeld minutenlang weg of zit er kilo meters naast. Geeft op zijn best slechts elke minuut de locatie door. Terugkijken: Bewe gende, maar hoekige lijn. Geofence: Cirkel, tot 2 kilometer in radius. Ik word vaak gevraagd voor een traprenovatie. Ik doe bijna alles met trappen, behalve stofferen. De stoffering verwijderen doe ik dan weer wel. En hoe lelijker de trap eronder vandaan komt, hoe leuker ik de klus vind. Dat je denkt dat het nooit meer goed komt. Het geeft nog meer vol doening als het eindresultaat een prachtige, glanzende trap is. Inmiddels heb ik behoorlijk wat ervaring opgedaan. Toch vind ik het elke keer weer spannend. Zou het ook nu weer lukken? Elke situatie is uniek en ik put uit mijn ervaring, maar ik blijf altijd nieuwsgierig als een kind. Hetzelfde resultaat is vaak op verschillende manieren te beha len. En soms is het ook een kwestie van uitproberen en bekijken wat in jouw situatie het beste werkt. Laten we ervan uitgaan dat je de vloerbedekking los hebt gekregen. Dat is al een applausje waard. Je blijft zitten met de lijmresten. Lijm op water basis kun je losweken met water. Is het oude lijm? Dan werkt dit trucje waar schijnlijk niet. Door naar de volgende tip. De lijm chemisch verwijderen wil ik ver mijden, want dit kan belastend zijn voor je gezondheid. Dus gaan we afkrabben. Slijp je verfkrabber voordat je aan de slag gaat. Een krabber is tot heel wat in staat, maar moet vlijmscherp zijn. Pas wel op dat je de trap niet beschadigt. Als dat nog niet zo vlot gaat, kun je in je andere hand een verfbrander of hete- luchtpistool houden. Beweeg veel om brandplekken te voorkomen. Vervolgens schoonmaken met ontvetter en nog maals zonder verfbrander de restanten afkrabben. Geduld is nodig. Nu is je trap klaar om te worden geschuurd. De lijmrestanten kun je eraf schuren met een goede, roterende schuurmachine. Huur er desnoods een. Kies voor grof schuurpapier voor veel restanten en middel tot fijner papier voor minder res tanten. Bescherm jezelf met een mond kapje. Gladde ondergrond? Weer schoon maken en lakken maar. Met verf op waterbasis hoef je niet meer om en om te lakken, maar kun je in één keer alle treden doen. Na de droogtijd kun je er met sokken op lopen tot de boel volledig is uitgehard. De redactie van Zo werkt samen met de specialisten van AutoTrack, BesteProduct.nl, HardwareInfo, Independer, Intermediair, Koken&Eten, Nationale Vacaturebank en Tweakers. FOTO EN ILLUSTRATIES TJITSKE SLUIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 83