Handige speeltjes die het leven makkelijker maken Vroeger was niet alles beter, of in ieder geval niet smart. Een slimme thermostaat is al in heel wat huizen te vinden, maar er kan meer van analoog naar digitaal. Tech-redacteur Christian Born opent zijn huis voor ons en laat zijn slimme speeltjes zien. 7 ^SLAAPKAMER VOORDEUR KEUKEN WOONKAMER Deurbel Met een slimme deurbel kijk ik in hoge resolutie mee wie aan de deur staat. Ook als we niet thuis zijn, via een app op de telefoon. Er kan zelfs ge praat worden met de bezoe ker. Een lelijke intercom aan de muur is niet meer no dig en ook een deurspion kan de prullenbak in. Neemt de pakketbezor ger de bestel- APPS ling weer mee als je niet thuis bent? Via de verbin ding kun je hem of haar vragen het pakket bij de buren af te leveren. het programma 'Woning' of 'Homekit' op elke iPhone en iPad staan. Google heeft Google Home en Amazon heeft Alexa. Met deze apps kun je al je slimme apparaten met el kaar verbinden. Nog mooier is het Verlichting 'Hey Google, zet de lichten bij de tv aan en de koepel in de woonkamer uit.' Dat zijn de woorden waarmee een avondje netflixen bij mij thuis begint. Lampen zijn sfeermakers en daar heeft Philips slim op ingespeeld. Met hun Hue-lijn worden de lampen in huis slimme compu tertjes, die afzonderlijk te bestu ren zijn. Philips verkoopt ze in wit, maar ook in kleur. Vooral die laatste zijn indrukwekkend: de felheid is mooi en de app om ze te besturen werkt bijzonder goed. Dat merk je helaas ook in de por temonnee. Voor een kleurlamp betaal je ongeveer 52 euro. De lichten uitdoen als je weggaat? Dat hoeft niet meer, dat gebeurt automatisch. Hetzelfde geldt voor het aanzetten van de lampen bij thuiskomst. Ook kun je - net als bijna elk product in dit artikel - de apparaten met elkaar verbin den. Staat er iemand aan de deur? De lampen veranderen naar rood. Gaat het buiten regenen? De lam pen krijgen een blauwe kleur. Marvin Gayes Sexual Healing la ten afspelen met een rode gloed, bij thuiskomst na een date? Het kdn. De mogelijkheden zijn bijzonder uitgebreid. Sous-vide circulator Mijn persoonlijke fa voriet. Sous-vide ko ken (het op een pre cieze temperatuur gaar maken van verschil lende voedselwaren in een waterbad) is hot en het enige wat je nodig hebt, is een circulator en een bak met warm water waar je het lang werpige apparaat in zet. Via de app stel je een temperatuur in, je drukt op 'go' en het eten kan de hele dag in het waterbad blijven, zonder te warm of te koud te worden. Rond een uur of 3 's middags druk ik op de knop en bij thuiskomst is de kippen borst sappig en klaar voor de salade. Sappig, mals en heerlijk vlees dat nooit té gaar wordt Maakt koken een stuk efficiënter Vibrator Ook de slaapkamer is onderdeel van een smarthome en de seks industrie is gretig op deze trend ingespron gen. Wat dacht je van een vibrator die verbon den is met je telefoon? Met één druk op de knop meteen genot. Ook als je niet thuis bent, want de fabrikanten zeggen dat de Lovense Lush eveneens bedoeld is voor 'discreet gebruik buitenshuis'. 'Draag' de vibrator en geef je part ner controle over de ver schillende functies. En: het apparaat werkt op muziek en heeft stembediening. Slot Het deurslot opent automatisch als een geautoriseerde tele foon in de buurt is. Dat gebeurt wel pas op een paar meter af stand, zodat het veilig blijft. Albert Heijn is bezig met tests waarbij bewoners niet thuis hoeven te blijven voor hun boodschappen. De bezor ger belt aan en de bewoner laat hem of haar via de app binnen. De veiligheid van een slot blijft gewaarborgd, stelt ontwikkelaar Nuki. ,,Omdat sleutels uit het plaatje verdwijnen, maakt de Nuki wonen juist veiliger.'' weggaat van kantoor en zet ver volgens de verwarming aan, zo dat je in een warm nest thuis komt. Dat werkt vanzelfsprekend allemaal via de smartphone. Het apparaatje helpt ook in de porte monnee, want doordat het jou leert kennen, weet-ie precies hoeveel energie nodig is om het huis te verwarmen. Volgens Nest levert dat een behoorlijke besparing op. Verschillende ener giebedrijven haken daar op in: Essent en Engie laten gratis een Nest installeren bij een nieuw energieabonnement. Thermostaat Heb je er ook zo'n hekel aan om thuis te komen in een koud huis? Een oude thermo staat moet je eerst inschakelen, om vervolgens uren te wachten op een fijne temperatuur. Met een slim exemplaar hoeft dat niet meer. Die ziet wanneer je GO ZATERDAG 19 JANUARI 2019 Maak je huis slim PHILIPS "fl'VTO f retor philips HEATING (Ring Video Door bell 2,199 euro voor basispakket) Overal zien wie aan de deur staat Beelden wor den een tijdje opgeslagen, dus terugkijken is mogelijk Op afstand besturen alleen tegen meerprijs Voor elk smart apparaat heb je een andere app nodig. Daardoor kan je telefoon aardig vol komen te staan. Gelukkig hebben de drie grote hardware bedrijven een spe ciale verzamelapp gemaakt. Zo heeft Apple standaard dat je ze, met be hulp van externe apparaten van deze merken, kunt besturen met jouw stem. Lig je dus al in bed en is de deur niet op slot en het ganglicht nog aan? Geen paniek, vraag het apparaat het op te lossen. Nooit meer een koud huis Werkt autonoom en zelflerend. Paar dagen niet thuis? De thermostaat schakelt alles uit - Prijzig (Philips Hue, 165 euro voor de starter kit) De mogelijkheden zijn vrijwel eindeloos Bijzonder makkelijk te in stalleren en te gebruiken Werkt extreem verslavend - Gevaarlijk, want wederom 'g prijzig. (Nest 3 Learning Thermostat, 235 euro voor basispakket) (Lovense Lush, 100 euro) Discreet spelen in het openbaar Korte batterijduur Jezelf buitensluiten, ge doe met het vervangen van cilinders en sleu teltje ruilen behoren tot het verleden met een slim slot. Een sleutel is niet meer nodig, je opent de deur met je smart- phone. Op vakantie en Fikkie is nog thuis? Geef de buren toegang via de app. (Nuki, 299 euro voor basispakket) Nooit meer sleu tels en bijbehorend ongemak Op afstand besturen alleen tegen meerprijs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 79