OZCAN AKYOL €449' 6 FD beëindigt band met Boersma #CREATINGM EMORIES Selections Selections Sunweb.nl Column Het bericht over de 'depor tatie' van journaliste Ans Boersma was amper ingedaald, of het CDA en D66 hadden al op hoge poten Kamer vragen gesteld, die vergezeld gin gen van een populistisch tweetje van Sjoerd Sjoerdsma op Twitter. Hij schreef: 'Volstrekt onaccep tabel dat Turkije opnieuw een Nederlandse journalist de mond wil snoeren! Minister Blok moet de Turkse ambassadeur op het matje roepen.' Het tekent de gretigheid van onze parlementariërs en journa listen om maar altijd de eerste te willen zijn: het maakt niet uit of alle feiten op tafel liggen. Wat het Kamerlid wel wist: een j'accuse aan het adres van Turkije scoort altijd, de details komen later wel. zelden een nieuwsfeit zo schizo freen van karakter zien veran deren. Want wat bleek? Ans Boersma had een relatie met een jihadist, 'een zwaar geval', die momenteel al drie maanden vast zit. Ze bezondigde zich daarnaast aan valsheid in geschifte, zodat hij aan verblijfspapieren kon komen, een daad uit genegenheid. Er viel me iets op, in de nasleep, wat verder nergens in de media is opgerakeld, misschien omdat het ons allemaal een spiegel voor houdt. Ans Boersma schreef op de terugweg namelijk ook een tweet: 'En dan zit je ineens in het vliegtuig terug naar Nederland. Ongewenst persoon verklaard in Turkije. #pressfreedom #freeturkeymedia.' Terwijl ze dus donders goed wist waarom ze persona non grata was geworden - ze vertelde een paar uur later zelf over haar onalledaagse verkering - pro beerde ze toch het sentiment zo te beïnvloeden dat ie dereen zou afgeven op de Turkse autoriteiten, die inderdaad allesbe halve lieverdjes zijn, maar in deze zaak geen blaam treft. Al denken veel Neder- landse journalisten, vooral pro gressiever georiënteerd, daar an ders over: het zou sowieso een slecht idee zijn om informatie over journa listen met een land als Turkije te delen. Ik weet het niet. Het is niet niks: een relatie met een 'zwaar geval'. Boersma nog wel alléén een jour nalist was: wie wat stukken van haar leest, merkt dat ze steeds activistischer werd. Het Openbaar Ministerie hield haar vermoedelijk in de gaten omdat ze meer informatie kon opleveren in vrijheid, door de mensen met wie ze afsprak en voor wie ze hand- en spandien sten verrichtte. Wat deze case vooral leert, is dat de politiek en de media zich geen geduld kunnen per mitteren. Alles moet snel worden opgediend. Onderwijl sneuvelt de waarheid. Turkse autoriteiten treft in dit geval geen blaam Het Financieele Dagblad (FD) verbreekt de banden met jour naliste Ans Boersma, die don derdag Turkije werd uitgezet. Dat meldt de hoofdredactie op de site van de krant. Het FD concludeert dat Boersma 'nala tig is geweest in de informatie die zij aan de hoofdredactie heeft verstrekt.' De krant heeft na haar uitzet ting enkele 'intensieve gesprek ken' met haar gehad. Het Openbaar Ministerie (OM) verdenkt haar van valsheid in geschrifte. Turkije liet weten dat Boersma is uitgezet omdat zij banden zou hebben met de terroristische organisatie Jab- hat al-Nusra. ,,In de gesprekken met het FD in de afgelopen dagen heeft Ans Boersma onvoldoende dui delijkheid kunnen verschaffen over haar rol", aldus de hoofd redactie. Linke puppy's van de Action Oeuvreprijs voor Weisz Nieuwe top van Trump en Kim Hotel Bodrum Park Resort Hotel Azura Deluxe Resort Hotel Meryan Hotel Bella Resort &Spa *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen zaterdag 19 januari 2019 GO ^0 @OzcanAkyol Waarheid Het zat toch anders. Ik heb En de vraag is legitiem of AMSTERDAM WAARSCHUWING De Nederlandse Voedsel- en Waren autoriteit waar schuwt voor gevaar lijke speelgoedpup py's van de Action. Door een productie fout kunnen de harde ogen en de neus van het hoofd van de puppy los raken. Dat levert ver stikkingsgevaar op voor kleine kinderen. Het is de bruine wandelende puppy met geluid, verkocht van 8 oktober 2018 tot 16 januari 2019. REGISSEUR Regisseur Frans Weisz krijgt een oe uvreprijs: de Short- cutz Career Award. Weisz (80), (Rooie Sien en Leedver maak), krijgt deze voor zijn buitenge wone bijdrage aan de cultuur. KERNWAPENS De Amerikaanse president Donald Trump heeft eind fe bruari opnieuw een ontmoeting met de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un. De lokatie wordt later bekend, meld de het Witte Huis gisteren. Trump sprak gisteren an derhalf uur met de Noord-Koreaanse afgezant Kim Yong- chol over de ont manteling van kern wapens en over een volgende top. Sunweb ULTRA ALL INCLUSIVE Turkije - Egeïsche Kust - Bodrum Midden in de natuur gelegen Prachtig strand met heerlijk zonnedek Gratis wellness ULTRA ALL INCLUSIVE Turkije - Turkse Rivièra - Alanya Aan het beste strand van Alanya Trendy vibe Direct aan zee ULTRA ALL INCLUSIVE Turkije - Turkse Rivièra - Alanya ALL INCLUSIVE Turkije - Turkse Rivièra - Side Grote tuin rondom het zwembad Direct aan het strand Moderne kamers Geweldige service Kleinschalig hotel Direct aan zee per persoon *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen per persoon per persoon per persoon 'Bekijk online de actuele boekingsspecificaties en prijzen. 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Sunweb is aangesloten bij: J thuiswinkel SCR waarborg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6