Ik vind dit tijdperk briljant. Je kunt gewoon voor jezelf beginnen, je hebt vrijwel geen startkapitaal nodig 7 „Natuurlijk. Ik heb moeten leren wanneer je ei genwijs moet zijn en wanneer niet. Daarvoor moet je eerst flink wat fouten maken. Maar ik zie eigenwijsheid nog steeds als iets heel posi tiefs. Ik hoop echt dat mijn dochters zo eigen wijs blijven als ze nu al zijn. Eigenwijs zijn en initiatief nemen liggen dicht bij elkaar. Het is goed om je eigen weg te volgen. Zo bereik je de dingen die je zelf wil.'' ,,Ik heb wel een soort bewijsdrang. Mijn broers voetbalden. Als klein meisje stond ik er in de achtertuin bij te kijken en was ik altijd het pis paaltje bij wie iedereen een panna kon doen. Dat wilde ik niet op me laten zitten. Dus ben ik ook gaan voetballen. Mijn vader ging elke za terdag naar het voetballen, mijn broers ook. Als dat niet zo was, weet ik niet of ik het zo leuk had gevonden. Voor mijn gevoel moest ik als meisje wel een stapje extra doen om bij het team te horen. Ik was negen toen ik begon. Dan kwam je in een jongensteam. Hoorde je als je het veld opliep: 'O, er doet een meisje mee'. Nu is damesvoetbal heel hip. Ik weet dat bij Wol- phaartsdijk de voorzitter al heel vroeg elke thuiswedstrijd bij het eerste stond te kijken, maar ook bij de dames. Dat was toen niet van zelfsprekend. Als meisje werkte ik in de horeca. Ik haalde een klant over om ons team bij Patrij- zen, waar ik voetbalde, te sponsoren. Dat geld wilde de club eerst in de heren steken. Met veel moeite kwam het bij de dames terecht. Daar liep je destijds tegenaan." ,,Ja, het zat er vroeg in. In 3 havo wist ik al dat ik commerciële economie wilde studeren. Econo mie interesseert me. Ik lees liever het FD dan de PZC. Het fascineert me hoe bedrijven zich ontwikkelen. Wat dat betreft, ben ik misschien een beetje een nerd. Mijn eerste echte baan kreeg ik bij Roompot. Marketing en sales, en ook een beetje websitebeheer. De opkomst van sociale media bood onbegrensde mogelijkhe den, vond ik. Ik zag hoeveel bedrijven internet- marketing niet snapten. Ik weet nog goed dat ik voor een zaal van directeuren uitleg gaf over klachten via Twitter. Een van hen sloeg met zijn vuist op tafel en riep: 'Waarom kunnen ze niet gewoon een klachtenbrief schrijven?' Dat was nog helemaal niet zo lang geleden. Als je ziet hoe snel dat is veranderd." ,,Dat moet. Ik heb nu een cursus ontwikkeld speciaal voor vrouwen in het bedrijfsleven. Als je ziet hoeveel ballen ze in de lucht moeten houden. Het werk, de kinderen, het gezin. Ik leer ze omgaan met onlinemarketing en sociale media, maar ook overzicht, rust en vrijheid te creëren. Ik heb twee kleine kinderen. In de cur sus stop ik wat ik zelf heb doorgemaakt. Dat is dat kwartje hè. Dat moest eerst bij mij vallen.'' Maria Cappon: ,,Het is goed om je eigen weg te volgen. Zo bereik je de dingen die je zelf wil.'' FOTO ERNESTA VERBURG Nog even die eigenwijsheid. Leverde je dat geen conflicten op? Is dat ook je instelling buiten je werk? Ook daar was je een jonge ondernemer. En jij verandert mee?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 55