Goes na roerige weken op zoek naar een 'flow' 'We moeten alleen maar naar driepunters kijken' BARRY VAN DER HOOFT Al 12 duels zonder zege tegen Katwijkers ZEELAND 15 Zaterdag- derdedivisionist treft in Katwijk zijn angstgegner. Fabian Wilson speelde nog in de F'jes toen Hoek voor het laatst won van Quick Boys. Fabian Wilson was eerstejaars F- pupil bij AZVV toen Hoek voor het laatst won van Quick Boys. Meer dan 21 jaar geleden - september 1997 - stond sportpark Denoek in vuur en vlam toen Ad Gladdines Hoek kort voor tijd vanaf elf meter naar een 3-2-overwinning schoot. Sindsdien won Hoek nooit meer van Quick Boys. Twaalf duels, vijf gelijke spelen, zeven nederlagen. Wilson maakte er zelf niet zo veel mee. Twee om precies te zien. Drie seizoenen geleden in de hoofd klasse ééntje en eerder dit seizoen in de derde divisie. Beide thuisdu els eindigden in een gelijkspel. Wil son is dus opmerkelijk genoeg nog ongeslagen tegen de grootmacht uit Katwijk. Zaterdag gaat hij voor het eerst op bezoek bij Quick Boys. ,,Drie seizoenen geleden was ik er wel bij, maar kwam toen terug van een blessure'', weet hij nog. ,,Ik heb daar toen vooraf nog voor me- MEESTE DUELS zelf getraind, maar niet meegedaan. Nu hopelijk wel. Daar kijk ik wel naar uit, tegen één van de mooiste amateurclubs van Nederland. Er is altijd veel publiek, het is een mooie locatie en een goede tegenstander.'' Dat zal ook Hugo Vandenheede gaan ervaren. De nieuwe trainer startte vorige week met een ecla tante 4-0-zege op Harkemase Boys. Welke accenten legt hij? ,,We trai ner langer'', zegt Wilson zonder af breuk te willen doen aan voorgan ger Dennis de Nooijer. Hij focust er ook heel erg op dat we in een blok spelen. En we trainen veel op vaste looplijnen.'' Met die ingre diënten, plus de in de selectie te ruggekeerde Lionel Fitsch, treedt Hoek aan in Katwijk. Contract Wilson heeft al overeenstemming met Hoek over verlenging van zijn verbintenis. Hij gaat daarmee voor een negende seizoen op Denoek. Daarmee zal hij de grens van 200 competitieduels voor Hoek norma liter halen. Slechts drie spelers heb ben dat al gehaald, terwijl twee hui dige ploeggenoten (Jordi de Jonghe en Reguillo Vandepitte) dat in de komende weken zullen doen (zie kader). ,,Ik denk er wel 's over om iets an ders te proberen, een andere club, in België ofzo. Als we in de hoofd klasse zouden spelen, had ik dat misschien wel gedaan. Maar in de derde divisie is het niveau goed. Daarnaast heb ik het heel goed naar mijn zin bij Hoek en de club is am bitieus. En als extraatje is er altijd de kans om in de KNVB beker nog 's een leuke tegenstander te krij gen.'' Ondanks de goede seizoensstart in de derde divisie heeft Goes roerige weken achter de rug. De krappe se lectie kampt met blessuregevallen, waardoor de spoeling dun is. Toeval of niet; het elftal van trainer Veen- stra verloor vier van de laatste vijf wedstrijden. Daarnaast volgde het incident met Roycel James. De ver dediger ontbrak de voorbij twee weken. Volgens de Walchenaar kwam de club zijn financiële af spraken niet na. Dat probleem lijkt opgelost. Hij is er morgen bij tegen Jong FC Volendam. Eerder dit seizoen wonnen de be loftes uit het vissersdorp geflat teerd met 5-1. Met een realistische blik kijkt Hollemans vooruit naar het duel. ,,Wij gaan echt niet tegen degradatie voetballen", stelt de aan voerder nogmaals. ,,Maar we moe ten ook naar onderen kijken. Vorige week verloren de bovenste ploegen van de onderste. Daardoor is een aantal teams dichterbij gekomen.'' Goes, de nummer acht op de ranglijst, wordt in de nek gehijgd door Quick. Aan de andere kant: als de formatie haar twee inhaalduels wint, klimt het naar plek zes, vijf of zelfs vier. ,,Alles valt of staat met overwinningen. We moeten weer in een flow terechtkomen. Dan maakt het niet uit welke jongens spelen, dat bewezen we vorig jaar in de nacompetitie.'' Hollemans is naast positief ook kritisch. ,,De harde werkelijkheid leert ons dat in de laatste twee duels vijf tegengoals voortkwamen uit standaardsituaties. Dat moet er echt uit. Bij een corner of vrije trap moeten alle alarmbellen afgaan.'' Goes kampte de laatste twee sei zoenen vaker met dat probleem. ,,Soms missen we de over-mijn- lijk-mentaliteit om koste wat kost een treffer te voorkomen. Iedereen moet bij zichzelf te rade gaan: 'Heb ik er alles aan gedaan om een goal te voorkomen?'.'' Column @Barryvdh9 Ze schoten de afgelopen ja ren - en met name in 2018 - als paddenstoelen uit de grond: podcasts over voetbal. Een gesprek over de populairste sport in Nederland, met een mening, interview of analyse; het kan al lemaal in een podcast. FC Af kicken, Neutrale Kijkers, het Bel gische MID-MID, de commenta toren van de NOS; het aanbod is enorm. Na het stoppen van CTV Voetbal besloten we bij deze krant om zelf een terugblik op het voetbalweekend te gaan ma ken. Een podcast dus, iedere maandag, die ook met camera's wordt opgenomen. Dan noem je het een vodcast. Afgelopen maandag zaten pre sentator Juriën Dam en onderge tekende voor het eerst aan tafel en bespraken de staat van het Zeeuwse voetbal. Het ging over de problemen bij Goes, die dank zij de 'stakende' Roycel James aan het licht waren gekomen. Hij kreeg niet waar hij recht op had, vond de linksback, en daarom ontbrak hij in het uitduel met OSS'20. Deze week werden alle plooien natuurlijk weer gladge streken. We hadden het in die proef- uitzending natuurlijk ook over Hoek, waar Lionel Fitsch de be nen nam. En over de manier waarop Dennis de Nooijer nu wordt zwartgemaakt door een groepje mensen bij de club en in het dorp. Er gaan allerlei verha len rond over de reden van zijn ontslag. Ze horen naar mijn me ning thuis onder het kopje 'in dianenverhalen' en iedereen praat elkaar na. Zou er nou nie- Hij kreeg niet waar hij recht op had mand bij de HSV Hoek zijn die zich geroepen voelt om het ge roddel een halt toe te roepen? Kom, vertel de ware reden van zijn ontslag eens. Of zou die er niet zijn? Maandag volgt de eerste echte uitzending, die 's avonds op onze website zal verschij nen. Het Zeeuwse voetbal is een klein wereldje, maar er gebeurt altijd genoeg. Neem de afgelopen week, met - naast de perikelen bij Goes en Hoek - het vertrek van John Karelse bij VC Vlissin- gen. Dat kwam niet echt als een verrassing. Twee dagen later stelde de club voor volgend sei zoen de jonge, ambitieuze Kevin Hollander aan. Inderdaad, de trainer die zijn contract bij Wal cheren al had verlengd. Van je buren moet je het hebben. Wat zou Hollander voor mooi toekomstbeeld voorgeschoteld hebben gekregen van de beleids bepalers bij VC Vlissingen? Kan die club er nog bovenop komen? Het voetbalweekend moet nog beginnen maar ook nu is er al weer genoeg om te bespreken. Dat gaan we tijdens het seizoen dus iedere maandag doen. Laat de reacties maar komen. VLISSINGEN Hoofdklasser VC Vlissingen kende een bewogen week. Zondag was tweedeklasser Zeelandia Middelburg in een oe fenduel ruim te sterk (3-0), dins dag besloot trainer John Karelse op te stappen en donderdag maakte de club alvast zijn opvol ger voor volgend seizoen bekend: Kevin Hollander. Aanvoerder Josimar Pattinama beaamt dat het geen normale week was. Had hij het vertrek van Karelse zien aankomen? ,,Misschien stiekem wel'', re ageert de aanvaller. ,,Ik had al wel het een en ander horen vallen. Dinsdag was het definitief. Voor ons betekent dat, dat we weer op nul beginnen.'' Een breuk tussen Karelse en Vlissingen bleek on vermijdelijk en lijkt het beste voor beide partijen. ,,Dat moet nog blijken'', zegt Pattinama. ,,Voor hetzelfde geld verliezen we alles. Dan heeft John het beter gedaan.'' De bal ligt nu bij de selectie, die het moet laten zien. ,,Thomas (Ragut) is aangesteld als inte rim'', zegt Pattinama. ,,Hij heeft ons gevraagd om hem daarin te steunen. Aan ons de taak Vlissin- gen erin te houden.'' Daar heb ben de rood-witten nog veertien duels de kans voor. ,,We hebben met de jongens bij elkaar gezeten en gezegd: de kwaliteit is er. Alle koppen staan één richting op. Hopelijk kunnen we het waar maken.'' Morgen wacht het eerste compe titieduel na de winterstop. Mid denmoter Unitas is de tegenstan der in Gorinchem. ,,We moeten alleen maar kijken naar driepun ters'', vindt Pattinama. Het thuis duel ging nipt verloren: 1-2. zaterdag 19 januari 2019 PM Hoek loopt mank tegen Quick Boys Rudy Boogert Hoek De top 10 van spelers met de meeste competitiewedstrijden voor Hoek (sinds 1994). Franky Standaert 237 Giovanni Siereveld 227 Thomas Ragut 205 Jordi de Jonghe198* Reguillo Vandepitte197* Fabian Wilson180* Thomas van Renterghem 149* Lionel Fitsch Guillaume Clinckemaillie 142 Ferry Alfons nog actief Hoek-verdediger Fabian Wilson. foto camile schelstraete Na de 3-2-nederlaag vorige week tegen OSS'20 nam Goes- trainer Rogier Veenstra het woord 'handhaven' in de mond. In aanloop naar het duel met Jong FC Volendam van morgen spreekt aanvoerder Ruben Hol lemans deze bewoordingen tegen. ,,Wij gaan echt niet tegen degradatie voetballen.'' Len Wolters Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43