O 0 belkom 12 ZEELAND Dijkstra geniet van Hero zo lang het kan Topscorer Boere zit weer op de bank Gelderse topgoalie komt naar Zeeland Debutant Eisati maakt het verschil Het is Jeanine Nieuwenhuis niet aan komen waaien. De 23-jarige dressuuramazone uit Serooskerke komt met hard werken en veel wilskracht heel ver. DRESSUUR JEANINE NIEUWENHUIS PAARDENSPORT Dressuuramazone Devenda Dijkstra uit Vlis- singen was vrijdag op de tweede dag van de Master of Dressage, met de ruin Hero, de on betwiste topper in Nieuw- en Sint Joosland. De pupil van Laurens van Lieren liep in L1 de Johnson-zoon met de megascore van 72,50 procent naar de overwinning. ,,Ik werk op de stal van Laurens in Werkendam. Hero is van hem en in opleiding. Hij zal uiteindelijk wor den verkocht. Ik wil dan ook van iedere dag genieten dat ik dit fantastisch paard mag rij- den..Julia Bouthoorn uit Vogelwaarde was met de ruin Infodatek's S-Klasse in Z2 de be ste. Jessica Nijpjes uit Sint Laurens won de Z1 (Hilton N) en M1 (Moorlands Imani). Clubtopscorer Tom Boere (Terneuzen) moest het gisteravond opnieuw met een bankbeurt doen bij FC Twente. Voor de derde competi tiewedstrijd op rij kreeg Jari Oosterwijk de voorkeur in de spits van trainer Marino Pusic. Met moeite hield FC Twente zich Jong FC Utrecht, de nummer voorlaatst in de Keuken Kampioen Divisie, van zich af (1-0 door een doelpunt van Matthew Smith). Julius Bliek (Burgh-Haamstede) en Istvan Bakx (Vlissingen) wonnen met Go Ahead Ea gles met 2-1 van Almere City. Augustine Loof (Koewacht) pakte geel bij FC Eindhoven dat met 1-3 won bij Volendam. Korfbal Zeeland wordt een topkeeper rijker. Nicholas Skverer verhuist naar Sluis. De 31-jarige doel man is momenteel eerste keus bij zondag-eer- setklasser Woezik in Wijchem. Vorig seizoen speelde Skverer met Woezik in dezelfde hoofdklasse als Goes en Vlissingen. Skverer gaat in Sluis samenwonen met zijn vriendin, die uit Zeeuws-Vlaanderen komt. Hij was re servekeeper achter Tim Krul bij Oranje O17. In de jeugd van NEC concurreerde hij met Jasper Cillessen. Als Skverer in Zeeland woont, wil hij ook een club waar hij kan keepen. ,,Ik heb al wat lijntjes met clubs in Zeeland.'' Naar ver luidt heeft Hoek al contact gelegd met hem. Brahim Eisati maakte gisteravond een meer dan geslaagd debuut bij de zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen. Na de rust maakte hij zijn eerste Zeeuwse minuten en kort voor tijd brak hij de impasse tussen Groene Ster en te genstander TPP/Feyenoord Futsal. De keeper kreeg zijn hand onvoldoende achter Eisati's inzet: 2-1. Eisati kwam deze zomer over van Watergras, maar raakte in de voorbereiding geblesseerd. Met de 2-1-zege blijft Groene Ster in de eredivisie in de race voor een plaats in de play-offs. Sandee ressuuramazone Jeanine Nieu wenhuis staat sinds een paar maanden eerste op de wereld ranglijst van de U25, de hoogste 'jeugdcategorie'. Maar de 23-jarige inwoonster van Serooskerke is er nog niet, vindt ze zelf. Tussen de senioren zegt ze zich nog „een guppy" te voelen. „Het gaat nu nog om de laatste stap." In het fraai ingerichte kantoor van haar baas Tim Coomans hangen tal van in gelijste foto's van toppaarden die in Oud-Beijerland zijn opgeleid. Bijvoorbeeld van TC Ra vel, die met de Ame rikaan Steffen Peters op de Olympische Spelen van zo wel 2008 als 2012 actief was. En van Lancet, het paard dat met Imke Schellekens-Bar- tels in 2004 naar Athene mocht. De beeltenis van Dream Boy staat nog op de grond, wachtend op een mooi plekje aan de muur. Dream Boy maakt nu furore met Hans-Peter Minderhoud, maar komt uit de handelsstal in de Hoeksche Waard. Wellicht maakt Nieuwenhuis ooit ook een keer haar opwachting in die ere galerij. Met TC Athene, de veertienjarige ruin, is de Walcherse hard op weg. Overal waar ze samen rijden, maken ze indruk. ,,We rijden nu in de U25. Daar zit al alles in van de senio ren. In dat opzicht doet hij het heel goed", vertelt ze. ,,Maar er is nog één puntje dat hij moet verbeteren: de verzameling in de piaffe. We werken daar nu hard aan, met Tim Coomans en Alex van Silfhout. Voor de rest heeft Athene geen minpunten. Hij stapt waanzinnig, hij draaft waanzinnig, hij galop peert fantastisch en heeft een enorme uit straling doordat hij groot is en zich in de ring ook nog eens groter maakt. Het is gewoon een wereldpaard!" Zeifis de Zeeuwse, die recent werd ge nomineerd voor de titel 'sportvrouw van het jaar', er ook nog niet. „Ik ben nog maar 23, er valt dus nog heel veel te leren", stelt ze. „In de paardensport ontwikkel je je iedere dag. Voor mij is het de kunst om steeds kleiner te wor den in mijn hulpen. Ik moet daar secuurder in worden, zodat het paard met nog lichtere aanwijzingen snapt wat-ie moet doen. Dat is ook de kunst van de dressuur iets heel moei lijks er heel makkelijk laten uitzien. De senio ren-kijk naar de toppers in Neder land - zijn daar echt nog wel verder in dan ik. Het is een kwestie van veel uren maken, veel oefenen en veel op m'n flikker krijgen van Tim en Alex." Voor Nieuwenhuis, ï- - i zaterdag 19 januari 2019 GO VOETBAL VOETBAL ZAALVOETBAL 17. De korfballers van Tjoba en Fortis kruisen vanavond (17.30 uur) de degens in het Omium in Goes. Beide ploegen lijken het moeilijk te vinden om in eigen huis pun ten te pakken. Tjoba verloor beide thuis wedstrijden, Fortis verloor er eveneens twee en speelde één keer gelijk. 1 Arjan Sandee is ook volgend seizoen als hoofdtrainer verbonden aan voetbalvereni ging Wolfaarts- dijk. De oefen- meester uit Goes is mo menteel bezig aan zijn eerste jaar bij de club waarmee hij middenmoter is in de vierde klasse A van het zaterdag voetbal. O a Roeland van Vliet Oud-Beijerland D B n u Nicholas Skverer bij zijn club Woezik. foto GERARD VERSCHROOTEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40