II Poes Puma weer thuis na avontuur in Sluiskiltunnel 4 Goes evenementenbureau blij met 'toplocatie' Studio A58 in Middelburg zaterdag 19 januari 2019 Festive - bekend van onder meer de After Summer Festivals en Thank Goes It's Friday - verzorgt vanaf dit jaar de programmering van de fees ten in Studio A58 op het ZEP-ter- rein in Middelburg. ,,Dat is een fantastische locatie met veel mogelijkheden", zegt Ro bert Waverijn. „Alles om goede feesten te geven is er aanwezig. Ei genlijk is het zonde dat daar nog zo weinig mee is gedaan.'' Hoewel ook andere partijen er evenementen kunnen houden, zal Festive zelf regelmatig uitpakken met feesten in Studio A58. Het eer ste staat al gepland voor 2 februari: Go Go 90's en 00's. Met onder meer Def Rhymz richten de organisato ren dan op een wat ouder publiek. Jongeren kunnen zich op 16 februari komen vermaken tij dens het feest Studio Blush, met onder meer Freddy Moreira en de populaire rapper Frenna. ,,Maar we gaan nog veel meer doen in Studio A58'', zegt Waverijn. ,,Daarbij kun je denken aan thema's als Neder landstalig en hardcore.'' Nieuw is ook de Summer Festival Tour, waarmee Festive komende zomer langs Goes, Vlissingen, Mid delburg en Terneuzen trekt. Dat is een samenwerking met de provin cie, bedoeld om Zeeland nog wat meer op de kaart te zetten. Het eve nement vervangt de After Summer Festivals in Vlissingen en Terneu- zen. Foodtruckfestival De mannen van Festive nemen ook de organisatie van het Foodtruck- festival Culitruck in Hulst over van Frederic Kole, Jeroen Verstrae- ten en Marijn Regoort. ,,Zij hebben het veel te druk met andere activi- teiten, dus ze hebben ons gevraagd de organisatie over te nemen'', zegt Waverijn. ,,We kenden hen al, om dat ze bij andere feesten van ons de catering hebben gedaan.'' Culitruck zal niet veranderen, bezweert Wa verijn. ,,Naast goed eten, komen dj's en livebands optreden.'' Na het festival in Hulst verhuist het circus naar Goes. ,,We waren daar al bezig met een foodtruck- festival, dus we nemen Culitruck mee de Westerschelde over.'' Het programma blijft grotendeels onge- Het is niet makkelijk iemand als Josylvio te boeken. We zijn blij dat hij wil komen wijzigd. ,,We zullen wellicht min der trucks uit Zeeuws-Vlaanderen hebben en meer uit de buurt van Goes.'' Culitruck vindt op 25 en en 26 mei plaats op het Oranje Bol werk in Hulst. De Goese editie - in de Hansa Botenloods aan het Goese Sas - is in het eerste weekend van augustus. Puntjes op de i Verder heeft Festive plannen voor een zogeheten 'pop-up city-beach- bar' in Goes. Maar al te veel kan Wa verijn daar nog niet over zeggen. Samen met de gemeente Goes wor den de puntjes nog op de i gezet. Thank Goes It's Friday in de Grote Kerk in Goes gaat dit jaar ook weer gewoon door en voor april staat de derde editie van de succes volle Kings Night op de Grote Markt in Goes gepland. Daarvoor zijn onder meer Dave Roelvink en Josylvio gestrikt. Die laatste is de meest gestreamde rap per van dit moment. ,,Het is niet ge makkelijk om zo iemand te boeken, zeker niet op Koningsdag'', zegt Waverijn. ,,We zijn blij dat hij naar Goes wil komen.'' Die maandag logeerde Puma in Terneuzen. Daar woont de oma van Isaraï Vives Batista uit Ossenisse, de jonge bazin van Puma. Om twee uur 's middags liep de kat er nog rond. Amper drie uur later werd kilo meters verderop de Sluiskiltunnel afgesloten, omdat er een kat liep. Moeder Esther Aardenburg zegt geen idee te hebben hoe Puma in de tunnel terecht is gekomen. ,,Dat hij daar zelf heengelopen is, lijkt me niet logisch. Puma is nog geen jaar oud en is niet erg onder nemend. En als hij naar huis zou willen lopen, zou hij juist de andere kant op gaan, richting Ossenisse. Misschien is hij gestolen? Het is een Siamees, een mooi beest en heel erg lief vooral.'' Adreskokertje Mogelijk kreeg Puma een lift omdat hij onder een auto of op een aan hanger kroop. ,,Belangrijkste is dat hij weer terug is, want Isaraï was heel verdrietig toen haar kat ver dwenen was.'' Heel lang heeft de bazin gelukkig niet om haar kat hoeven treuren. De Dierenambulance ontfermde zich over het beest, nadat het uit de Sluiskiltunnel gehaald was. Dank zij het adreskokertje aan de hals band was de eigenaar snel terugge vonden. Verwondingen Puma kwam niet helemaal zonder kleerscheuren van zijn tocht door de tunnel af. Bij zijn avontuur liep hij inwendige verwondingen en open pootjes op. Op advies van de dierenarts moet Puma vooralsnog in de bench blij ven. De inwendige verwonding zou mogelijk weer opengaan als de ka ter zou springen. Isaraï verzorgt nu samen met vriendinnetje Anne Oost dagelijks de pootjes van Puma. Festive heeft grootse plannen Evenementen in Studio A58, een zomerfestival in de vier grootste steden van Zeeland en een foodtruckfestival in Goes: het Goese evenementenbureau Fes tive zit vol met plannen voor 2019. Rob Paardekam en Bob Maes Goes Festive is opgericht door Sofyan Azzagari, Reza Geleedst, Robert Waverijn en Marc Langebeke (vlnr). archieffoto marcelle davidse -Robert Waverijn, Festive Hoe belandde Puma nou in de Sluiskiltunnel? De jonge kater van Isaraï (11) werd afgelopen maandag eventjes een lokale beroemdheid: de kat die het ver keer in de Sluiskiltunnel stil- legde. Guido van der Heijden Ossenisse Anne Oost (links) en Isaraï Vives Batista behandelen poes Puma aan de verwondingen van het tunnelavontuur. foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 32