c! Voorzichtig met die bijbaantjes Vissers: miljoenen voor nieuwe schepen Oma PVV: Overlast van drugs Tholen hard aanpakken 2 Leerlingen die naast school twintig uur werken: het baart het Scheldemond College in Vlissingen zorgen, want het gaat ten koste van de resultaten. De school heeft deze week een brandbrief verstuurd aan ouders. SCHOLIEREN GELD VERDIENEN zaterdag 19 januari 2019 Commentaar Het Vlissingse Scheldemond College waarschuwt ouders dat sommige leerlingen naast hun schoolactiviteiten heel veel uren werken. Dat is slecht voor de leerpresta ties. Goed punt. Met een baantje naast de school is niets mis. Zolang het maar binnen de perken blijft. Er moet genoeg tijd overblijven om te leren en om te freewheelen. Daarom moeten ouders even goed nadenken of hun schoolgaande kinderen misschien iets te veel bezig zijn met verdienen en uitgeven. De overheid heeft richtlijnen voor bijbaantjes van scholieren. Die zijn behoorlijk ruim. Kennelijk zijn er weinig zorgen over de belasting van leerlingen. Het zou ook wel een beetje vreemd zijn als de overheid het bijverdienen zou beperken. Want deze regering handhaaft een systeem van studiefinanciering waarin er voor veel jongeren maar één manier is om een torenhoge studieschuld te vermijden: zo veel mogelijk betaald werk com bineren met de studie. Als voorbereiding op dat harde studen tenleven is het helemaal niet vreemd om al in de bovenbouw van de middelbare school de handen flink uit de mouwen te steken. Je kunt er maar aan wennen. Toch is het wel nuttig dat Scheldemond aan de bel trekt. Zeker in de aanloop naar de belangrijkste toetsen en examens mag de aandacht best even helemaal naar de leerprestaties. Het is zonde als er zo enthousiast wordt gewerkt dat het slechte cijfers oplevert en het diploma in gevaar komt. In aanloop naar belangrijke toetsen en examens mag de aandacht best even helemaal naar de leerprestaties De Tweede Kamer sprak gisteren over een wijziging van de Wet Windenergie op Zee die dateert van 2015. De wijziging betreft de verdeling van kavels voor windpar- ken op zee als meer dan één ont wikkelaar betrokken is bij de bouw van een park. De komende decennia moeten voor de Nederlandse kust enorme windparken verrijzen. Borssele 1 tot en met 4 voor de Zeeuwse kust worden ontwikkeld door 0rsted (1 ALMANAK Ze had al zo'n modern batterij loos hoortoestel dat ze elke avond moet opladen en nu krijgt 'oma Hulst' binnenkort ook een neurostimulator; een vernuftig onderhuids apparaatje dat haar van haar helse chronische rug pijn moet verlossen. Ook de neurostimulator moet de hele en 2) en het consortium Blauw- wind (3 en 4, Eneco, Shell, Mitsu bishi, de Zwitserse Partners Group). Iets later volgen Hollandse Kust noord en zuid. Een aantal ja ren daarna (tot 2030) worden IJ- muiden Ver en Ten Noorden van de Visned bepleit een fonds voor de bouw van schepen die tussen windmolens kunnen varen Waddeneilanden aangelegd. Als al die plannen doorgaan, slinkt het visgebied van Noordzee vissers fors. Ze vrezen voor hun bo terham. Visned bepleit een fonds voor de bouw van schepen die tus sen windmolens kunnen varen. nacht aan het lichtnet om de dag erna weer zijn werk te kunnen doen. Opa Hulst had al zonnepa nelen op het dak laten installe ren en hij overweegt nu zelfs een oplaadpaal in de slaapkamer te plaatsen. De kleinkinderen zien er de lol wel van in en noemen oma Hulst sinds kort 'oma Tesla'. PvdA: haal PZEM- bonussen terug Wolter Kroes ook naar Graauwrock De organisatie van Graauwrock heeft nieuwe namen bekend gemaakt voor het festival op 29 en 30 mei. Wolter Kroes, Bustaflax, Hand some Poets, The Blue Birds en Wulf zijn toege voegd aan de line-up. Wolter Kroes speelt met zijn band tijdens 'Graa- uwRock for Specials' op 29 mei. Die editie, voor mensen met een beper king, vindt dit jaar voor het eerst plaats. De an dere bands spelen een dag later. Eerder werd al bekend dat Racoon de hoofdact zal zijn op het festival dat dit jaar zijn 20-jarig bestaan viert. Middelburg Broeder Dieleman speelt op festival Luc Oggel Volgens het Scheldemond College is het 'niet ongewoon' dat leerlin gen naast school nog eens twintig uur per week hun handen uit de mouwen steken in bijvoorbeeld een supermarkt of horecagelegen heid. Maar dat gaat ten koste van de tijd die wordt besteed aan huis werk. 'En als vervolgens de school prestaties tegenvallen, levert dat weer extra druk op', schrijft de school, die merkt dat het aantal jon geren met burn-outverschijnselen toeneemt. Grenzen Locatiedirecteur Eugène Fagg van het Scheldemond College kan geen percentages noemen, maar volgens hem is het wel zo dat de meerder heid van de bovenbouwleerlingen werkt. ,,We willen ouders en leer lingen bewust laten nadenken: waar liggen de grenzen en wat is belangrijker, die bijbaan of school?" De jeugd van tegenwoor dig 'moet al zoveel', stelt de locatie directeur. ,,Alles is belangrijk voor die gasten. Kleding, een scootertje, dat kost geld. We zullen niemand een bijbaan ontzeggen, maar wij zien het bewaken van die grens als een gedeelde verantwoordelijkheid van de school en ouders. Daarom trekken we tijdig aan de bel en niet pas aan het einde van het school jaar." De schoolleiding wijst in de brief op regels van de overheid, die spe- Alles is belangrijk voor die gasten. Kleding, een scootertje, dat kost geld In de gemeente Tholen werden vo rig jaar veertien drugspanden door de burgemeester tijdelijk gesloten. Dat is schrikbarend veel voor een gemeente met relatief weinig in woners, vindt de raadsfractie van de PVV. De partij wil weten wat het ge meentebestuur doet aan die drugs overlast, die zich ook uit door te rugkerende vondsten van illegaal gedumpt drugsafval in het buiten gebied. Het sluiten van panden is prij zenswaardig, maar niet genoeg, meent de PVV: er moet ook ingezet worden op preventie. De fractie heeft wat dat betreft zelf suggesties: B en W moeten met de politie over leggen over de mogelijke inzet van drones om kwekerijen en drugslabs te vinden, en camera's in het bui tengebied om dumping van drugs- afval tegen te gaan. De PVV stelt ook verkeerscontroles met drugs honden voor. De fractie vraagt verder ook om intensieve samenwerking met Bra bantse gemeenten, om een 'water bedeffect' te voorkomen. Dat ontstaat wanneer de ene ge meente strenge maatregelen neemt en criminelen daardoor hun toe vlucht nemen tot een naburige ge meente. Als alle plannen voor de bouw van windmolenparken op zee doorgaan, dan hebben Noord zeevissers honderden miljoenen euro's nodig om schepen aan te schaffen die tussen de windmo lens kunnen vissen. Dat zegt branchevereniging Vis-ned. Frank Balkenende Vlissingen Tip? redactie@pzc.nl WISSENKERKE De Noord-Bevelandse PvdA is boos over de bo nussen van energiebe drijf PZEM. Zo boos, dat PvdA-raadslid Cor Quin- ten voor de eerstvol gende raadsvergadering een motie aankondigt waarin hij pleit voor het terughalen van de bonus sen door de raad van be stuur. Om een uittocht van ervaren en deskun dige medewerkers te voorkomen, betaalde PZEM de afgelopen an derhalf jaar een aantal personeelsleden aanblijf- bonussen. Dat is bij ver schillende partijen in het verkeerde keelgat ge schoten. GRAAUW Middelburger Broeder Dieleman speelt dit jaar op Best Kept Secret. De organisatie van het fes tival in Hilvarenbeek maakte dat gisteren be kend. De geboren Axe laar, bekend van zijn liedjes in dialect, speelt op vrijdag 31 mei. Op het driedaagse festival staan ook onder meer Interpol, Kraftwerk en Bon Iver. Broeder Diele- man bracht vorig jaar het bejubelde dubbelal- bum Komma uit. Giste ren verscheen Dit is de bedoeling, een album met Wannes Cappelle (Het Zesde Metaal) en Frans Grapperhaus. 'Bijbaan of Vlissingen - Eugène Fagg, Scheldemond College Martijn de Koning Tholen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 30