Brex Rembrandt mag als vip naar Rijksmuseum Zwartrijder blijkt ook verdachte straatroof 2 MAIKEL HARTE NACHTVORST Column Het was een tijdje onder sommige politici best po pulair om te roepen dat je de EU maar beter kon verlaten. Niet alleen in Nederland, maar in meer Europese landen. Door het aantrekken van de economie en natuurlijk vooral door dat gedoe in Groot-Brittannië is het nauwelijks nog een issue. De Brexit is uitgelo pen op een farce. Het enige leuke eraan is dat de voorzitter van het Britse Lagerhuis John Bercow met zijn charismatische manier van voorzitten hilarische televisie op levert. die zelf tegen een Brexit was, maar zich toch verplicht voelt het tot een goed einde te brengen. Als het achter de rug is vind ik dat de BBC een nieuwe detectiveserie moet gaan maken met die John Bercow als een hork van een hoofdinspec teur in de hoofdrol en met Theresa May als zijn immer vriendelijke en toegewijde brigadier. Bercow May, goeie titel ook voor een de tective. Het is echter voorlopig nog niet ten einde. geen referendum moet houden over zoiets ingewikkelds als de EU verlaten, alsof je dat even met een 'ja' of een 'nee' kan beantwoorden en er dan fluitend uitstapt. Dat zullen toch veel voorstanders ge dacht hebben. Ik vind zelf dat we die Britten een beetje moeten hel pen om een keuze te maken. Ze zijn twee keer bij ons binnenge vallen om ons te helpen, mis schien moeten wij wel tot een in vasie overgaan? En dan meteen rechts rijden en de euro invoeren. harder op moeten stellen, we wil len zelf graag dat ze blijven, maar dan moeten we wel een deadline gaan stellen: je mag terugkomen, maar dan wel binnen nu en twee weken, anders kom je er niet meer in. Het is net als met een ex die nog rond je loopt te dralen nadat ze het uit heeft gemaakt. Het is graag of niet. Hoe gaan we dat ei genlijk noemen als ze in plaats van een Brexit toch blijven? Een Brin? Een Come Brack? Bercow May, goeie titel ook voor een detective DE STELLING Vandaag: Naast school past geen bijbaan Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters Opruimen van drugsafval kost provincie40.000 Tim Akkerman naar De Ballade Vlissingen Meer zeehonden spoelen aan op Zeeuwse stranden Z 10 Een bijzondere voornaam, dat was wat de ouders van Minderhoud zochten voor hun zoon. ,,Ze wilden me niet vernoemen naar een opa ofzo. Ze keken naar een Delfts blauw tegeltje boven hun bed, waarop volgens hen een afbeelding Ik ben nog nooit in het Rijksmuseum geweest, dus het lijkt me leuk rond te kijken van een werk van Rembrandt staat. Toen zeiden ze tegen elkaar: waarom noemen we hem geen Rembrandt?'' Op 14 februari opent het Rijks museum een thema-expositie met werk van de i7de-eeuwse schilder, vanwege zijn 350ste sterfjaar. Ieder een met de voornaam Rembrandt is welkom als 'vip-gast'. Minder- houd twijfelde niet toen hij de uit nodiging van het Rijksmuseum zag. Niet omdat hij nu zó'n grote fan is van zijn voornaamgenoot. Af reizen naar een museum om het werk van de meester te bekijken, dat heeft hij nog nooit gedaan. ,,Dat is juist de voornaamste reden dat ik me heb aangemeld voor die bijeen komst. Het lijkt me leuk eens rond te kijken in het Rijksmuseum, want ik ben daar nog nooit geweest.'' Overigens is de voornaam Rem brandt heel bijzonder in Zeeland. Van de dik tweehonderd Rem- brandts die taal- en cultuurinsti tuut Meertens heeft geregistreerd, is er maar één in Zeeland geboren: Rembrandt Minderhoud. ,,Dat wist ik niet'', reageert die. ,,Ik heb wel een Rembrandt gekend die ook op Walcheren woonde. Maar die is mogelijk uit Zeeland ver dwenen.'' Rembrandt Minderhoud met het 'Rembrandt'-tegeltje van zijn ouders. foto lex de meester VLISSINGEN Een 38-jarige man zonder vaste woon- en verblijf plaats, die verdacht wordt van een dubbele straatroof in Rotterdam, is gisterochtend op het station van Vlissingen aangehouden. Medewerkers van de Neder landse Spoorwegen (NS) hadden bij de politie melding gemaakt van een zwartrijder die in de trein van uit Roosendaal richting Vlissingen reisde. Toen hij eenmaal was aangeko men in Vlissingen, werd de man door agenten uit de trein gehaald. Hij leek zwaar onder invloed te zijn van drank of drugs. Omdat de zwartrijder zich niet kon legitimeren, werd de man mee genomen naar het politiecellen complex. Afschrift Tijdens het fouilleren, ontdekte de politie een afschrift van een vonnis. Na een controle werd zijn identiteit bekend. Toen bleek dat de zwartrijder al door de Rotterdamse politie werd gezocht in verband met een dub bele straatroof. In de loop van de dag werd de verdachte opgehaald en afgevoerd naar Rotterdam. 3 of 4 dagen in het Zuid Limburgse heuvellandschap zaterdag 19 januari 2019 En dan die arme Theresa May Het laat eigenlijk zien dat je Ik vind sowieso dat we ons wat Reageer op pzc.nl Gisteren: Iedereen moet zelf weten of hij een helm draagt 1290 reacties NET BRANÖtSE WEU EVEN LICHT OP HET TOILET. MAAR ALLES WIJST EROP t>AT &E IJSMEESTER VAN RAYON WORKUM terus naar BEC> IS SESAAN. MIDDELBURG Het probleem met drugs- afval dat in het Zeeuwse buitengebied wordt ge dumpt, wordt steeds gro ter. ,,Het neemt hand over hand toe'', zei gedepu teerde Ben de Reu giste ren in de Statencommis sie bestuur. Het opruimen kost al snel 10.000 euro. De provincie zet 40.000 euro opzij om grondeige naren te helpen, omdat de landelijke regeling is geschrapt. De Reu hoopt zo de problemen voor dit jaar op te lossen. De pro vincies dringen gezamen lijk bij het ministerie aan op een nieuwe regeling, aldus De Reu. ,,Er moet snel wat gebeuren.'' TERNEUZEN Tim Akkerman, oud frontman van Di-Rect, speelt zaterdag 6 juli op festival De Ballade in Ter- neuzen. De organisatie maakte zijn komst giste ren wereldkundig. Akker man speelt een set die bestaat uit nummers van Bruce Springsteen. De zanger is groot fan van The Boss en toerde vorig jaar met covers door Ne derland. De recensies waren lovend. Behalve Tim Akkerman spelen Lil' Kleine, Martijn Fisher, De Lamaketta's en Miracle Dutch Queen Coverband op De Bal lade, dat 6, 7 en 8 juli ge houden wordt. De laatste tijd spoelen veel zeehonden aan op de Zeeuwse stranden. Tot nog toe zijn het er twee keer zoveel dan in de eerste weken van vorig jaar. Het bezorgt de mede werkers van het Red dingsteam Zeedieren (RTZ) handenvol werk, zegt Jaap van der Hiele van het RTZ. Het jaar is nog maar nauwelijks be gonnen of er zijn al twin tig meldingen van ge strande zeehonden; tien meer dan vorig jaar om deze tijd. Alle Nederlanders met de voor naam Rembrandt zijn op 14 fe bruari welkom in het Rijksmu seum bij de opening van een tentoonstelling over Rembrandt van Rijn. Rembrandt Minder- houd uit Nieuw- en Sint Joos- land hoefde niet lang na te den ken over de uitnodiging: hij reist volgende maand af naar Am sterdam. Martijn de Koning Nieuw- en Sint Joosland - Rembrandt Minderhoud hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 Gasterij Berg en DaL 2 of 3 overnachtingen incl. Limburgs ontbijt V1 x 3-gangen dagmenu op de dag van aankomst Gratis Wi-Fi en pakeren bij het hotr' Op Zoover beoordeeld met een 8,1! Tip: bezoek Aken of Maastricht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2