BESTE PZC-LEZER, ER ZIT VEEL EEEEEEEEEEEEEER IN UW ABONNEMENT DOWNLOAD TOPICS VANDAAG NOG 23 TENNIS AUSTRALIAN OPEN topics De Australian Open profileert zich als het vrolijkste grand slam van het jaar. En dat voel je op Melbourne Park en in de stad. Er heerst een festivalsfeer, maar het tennis blijft centraal staan. Natuurlijk was het een pr-stunt, maar wat kon hem het schelen. Hij had toch mooi de hand geschud van Novak Djokovic. En ging een hor loge en 1000 dollar rijker naar huis. De jongeman was van de week de beste in een virtual reality-spel op 'Federation Square', hartje Mel bourne. Wie wilde ervaren hoe het is om een service van de beste ten nisser van de wereld op je afge vuurd te krijgen, kon een apparaat op zijn of haar hoofd zetten en pro beren de bal te retourneren. Djoko vic bracht bij de prijsuitreiking een verrassingsbezoek en nam alle tijd voor krabbels en wat foto's. Londen Loop tijdens Wimbledon een paar uur door het centrum van Londen en het kan je totaal ontgaan dat 's werelds beroemdste tennistoer nooi aan de gang is. Parijs in de we ken van Roland Garros? Niets van te merken. Maar Melbourne ademt deze weken tennis. In het Central Business District en langs de Yarra River zitten elke dag honderden fans op tuinstoeltjes naar grote schermen te kijken, vaak met een biertje in de hand. W p Lokale held Ash Barty haalt elke ochtend haar eigen verse bakkie koffie, tot genoegen van de eigenaar die daar in de Australische kranten gratis reclame voor kreeg. Restau rant Stalactites heeft sinds gisteren de 'Tsitsipas souvlaki' op de kaart, een belofte van de eigenaar als het Griekse talent de vierde ronde zou halen. Overal gaat het over tennis. En het is zomervakantie in Aus tralië. Iedereen is vrolijk. Precies t In Parijs en Londen kan het je ontgaan dat er een grand slam wordt gespeeld, maar in Melbourne is dat compleet anders waarom de Australian Open graag koketteert met zijn bijnaam 'happy slam'. Op Melbourne Park is die stemming ook overal voelbaar. Waar het statige Wimbledon prat gaat op zijn tradities en je je op de US Open soms in een openlucht discotheek waant, word j e hier van zelf kalm en opgeruimd. Iedereen is even aardig en het 'hi, how are ya' is gemeend. Het voelt als een festival; overal op het uitgestrekte park zijn pleintjes waar je neer kan ploffen op het gras. Er zijn drinkpunten en waterverstuivers te over en de zon nebrandcrème wordt gratis uitge deeld. Stewards doen niet moeilijk. Er zijn romantici die vinden dat de Australian Open zijn ziel heeft verkocht aan de commercie. Ooit een hippietoernooi voor de back packers, struikel je nu over de spon sorstands. 'Court 2' heet tegen woordig de '1573 Arena', vernoemd naar een Chinese likeur. In 2018 hield de Australische tennisbond 200 miljoen euro over aan het toer nooi. Prettige sfeer Het doet niets af aan de prettige sfeer rond de banen. Waar iedere speler een schare fans heeft. Lo gisch, met de meer dan 200 natio naliteiten die Melbourne huisvest. Vooral de Grieken, Serviërs, Kroa- ten en Aziaten komen in groten ge tale naar het park. Toen Barty het gisteren opnam tegen de Griekse Maria Sakkari, lieten de blauwe en gele legers op de tribunes zich ho ren. Er heerst een soort Davis Cup sfeer. Overal op het park klinkt ge juich en gezang. Aanwijsplaats Wüst en Nuis Winst Impey Down Under UITSLAGEN Gratis voor PZC-abonnees: Topics, de beste artikelen uit twaalf andere kwaliteitskranten. zaterdag 19 januari 2019 PC Jolige festivalsfeer in heel Melbourne Rik Spekenbrink Melbourne ff In Melbourne wordt veel gelachen. Tomas Berdych viert zijn overwinning op Diego Schwartzman met een fan. De Tsjech is zo tevreden dat hij ook nog wel een selfie wil maken. foto getty images SCHAATSEN Ireen Wüst en Kjeld Nuis mogen deel nemen aan respectievelijk de WK allround en de WK sprint. De selectiecommis sie van de KNSB heeft ze een aanwijsplaats gegeven. Het duo slaagde er vorig weekeinde in Collalbo niet in zich op de EK recht streeks te kwalificeren. Als nummer vier eindigde Wüst net buiten het podium op de EK allround, Nuis werd gediskwalificeerd op de EK sprint. WIELRENNEN Daryl Impey heeft de vierde etappe van de Tour Down Under ge wonnen. De Zuid-Afrikaan was na de beklimming van Crokscrew Road, bij Ade laide, de beste in de sprint van twintig koplopers. Hij bleef klassementsleider Patrick Bevin voor. In de kopgroep zaten ook de Nederlandse Sky-renners Dylan van Baarle en Wout Poels. Van Baarle werd tiende, Poels veertiende. Australian Open Mannen, derde ronde: Cilic (Kro/6) - Ver- dasco (Spa/26) 4-6 3-6 6-1 7-6 6-3, Bau- tista-Agut (Spa/22) - Chatsjanov (Rus/10) 6-4 7-5 6-4, Tsitsipas (Gri/14) - Basilasjvili (Geo/19) 6-3 3-6 7-6 6-4, Federer (Zwi/3) - Fritz (VS) 6-2 7-5 6-2, Tiafoe (VS) - Seppi (ita) .6-7 6-3 4-6 6-4 6-3, Dimitrov (Bul/20) - Fabbiano (Ita) 7-6 6-4 6-4, Ber dych (Tsj) - Schwartzman (Arg/18) 5-7 6-3 7-5 6-4, Nadal (Spa/2) - De Minaur (Aus/27) 6-1 6-2 6-4. Vrouwen, derde ronde: Kvitova (Tsj/8) - Bencic (Zwi) 6-1 6-4, Anisimova (VS) - Sa- balenka (WRu/11) 6-3 6-2, Barty (Aus/15) - Sakkari (Gri) 7-5 6-1, Sjarapova (Rus/30) - Wozniacki (Den/3) 6-4 4-6 6-3, Stephens (VS/5) - Martic (Kro/31) 7-6 7-6, Pavljoets- jenkova (Rus) - Sasnovitsj (WRu) 6-0 6-3, Collins (VS) - Garcia (Fra/19) 6-3 6-2, Kerber (Dui/2) - Birrell (Aus) 6-1 6-0. Programma mannendubbelspel. Tweede ronde: Koolhof (Ned)/Daniell (NZl) - Klaasen (ZAf)/Venus (NZl). App Store play

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23