22 34-jarige skiester heeft nog vijf WB-zeges nodig om de beste ooit te zijn TIJDELIJK €2.000,- EXTRA INRUILWAARDE ,,Ik ga niet naar het starthokje om te genieten van het uitzicht. Ik wil nog steeds winnen'', vertelde ze vooraf. Maar een zege zat er niet in voor Lindsey Vonn op de eerste dag van de wereldbekerwedstrijden in Cortina d'Ampezzo. Een vrij ano nieme vijftiende plek was gisteren het startschot voor haar afscheids- tournee. Maar elke keer als de Ame rikaanse de komende maanden een piste betreedt, zal het in herinne ring worden gebracht: Vonn heeft nog vijf wereldbekerzeges nodig om de beste skiër aller tijden te worden. Eigenlijk zou ze al in no vember aan haar afscheidstournee beginnen, maar vanwege een knie blessure - de zoveelste - begon ze gisteren pas aan haar seizoen. De beste vrouw op ski's is Vonn al lang. Ze staat nu op 82 overwin ningen (afdaling, Super G, reuzen slalom, slalom en combinatie) in de wereldbeker. De enige skiër die er De risico's zijn te groot geworden. Ik wil over tien jaar ook nog graag een beetje recreatief skiën meer won is de Zweed Ingemar Stenmark die in de jaren 70 en 80 tot 86 zeges kwam. Geen betere plek voor Vonn om te beginnen aan haar recordjacht dan in het Italiaanse Cortina d'Am pezzo. Het was op deze Dolomie ten-piste dat de Amerikaanse in 2004 met een derde plek op de af daling voor het eerst op het podium van een wereldbekerwedstrijd stond. Met twaalf overwinningen - Super G en afdaling - is Vonn re cordhouder in Cortina. Het was op die piste dat ze in 2015 het wereld bekerrecord voor vrouwen van An- nemarie Moser-Pröll - 62 zeges - verbrak. Na haar vijftiende plek op de afdaling op de openingsdag, volgt vandaag een nieuwe kans op de afdaling en Super G (morgen). Afscheid Het is uiteraard de vraag of Vonn nog wel aan vijf wereldbekerzeges komt. Haar afscheid heeft ze al aan gekondigd voor november van dit jaar en daar valt niet aan te tornen. Ook niet als ze nog maar één zege van het record verwijderd is, liet ze weten. De wedstrijd op de piste van Lake Louise in Alberta is haar laat ste. Het is de enige plek waar Vonn nog vaker won - achttien overwin ningen - dan in Cortina d'Am pezzo. Tot die wedstrijd in Alberta worden nog zeven wereldbeker wedstrijden geskied. De afgelopen maanden, zonder Vonn, was haar landgenote Mikaela Shiffrin de grote blikvanger op de piste. Nou hoeft Vonn haar elf jaar jongere landgenote op de afdaling nog niet zozeer te vrezen. Het me rendeel van 53 zeges in de wereld beker boekte Shiffrin namelijk op de slalom en reuzenslalom. Voor die karrenvracht aan medailles had Shiffrin zeven jaar nodig en met haar 23 jaar is ze al de 'nieuwe Lind sey Vonn' gedoopt. Stel dat Shiffrin doorskiet tot haar 34ste, dan komt ook voor haar het record van 86 ze ges in zicht. Vonn is niet alleen bekend van wege haar prestaties op de piste. Ze leeft een sterrenbestaan (net als haar drie hondjes Bear, Leo en Lucy met hun eigen Instagram-pagina) en haalde evengoed de headlines met haar relaties. Ze werd in 1984 geboren als Lindsey Kildow, maar nadat haar huwelijk met skiër Tho mas Vonn in 2013 strandde, behield ze wel zijn naam. Daarna had Vonn nog enkele jaren een relatie met golfer Tiger Woods. Momenteel is ze met Pernell-Karl Subban, ijs hockeyer bij Nashville Predators. Fotoshoots Vonn trok veel bekijks met haar fo- toshoots voor de kalender van het tijdschrift Sports Illustrated waar ze poseerde in bikini. Maar het ware verhaal van het lichaam van Vonn is er toch vooral een van blessure leed. Gescheurde kniebanden, ge broken enkel, gebroken arm, gebro ken knie en ontelbaar veel kneuzin gen. Het maakt dat ze vrede heeft met het naderende afscheid. ,,De ri sico's zijn te groot geworden. Ik wil graag over tien jaar ook nog een beetje recreatief kunnen skiën.'' zaterdag 19 januari 2019 Vonn wil vóór afscheid nog record Lindsey Vonn (34), de enige echte internationale ster uit het skiën, is met een kleine vertra ging begonnen aan haar record- jacht. Nog vijf wereldbeker zeges en dan is ze de beste ooit. Daan Hakkenberg Cortina d'Ampezzo Lindsey Vonn tijdens de afda ling in Cortina d'Ampezzo. -Lindsey Vonn (34) Extra geluidsisolatie voor meer comfort Hoogwaardige afwerking interieur Standaard krachtige 2.01 benzinemotor KOM NAAR DE MAZDA-DEALER Kijk voor een vestiging in de buurt op www.mazda.nl Mazda CX-3 2018 vanaf €24.590,-- Gemiddeld verbruik Mazda CX-3 2018:4,4 tot 7,0 liter per 100 km/22,7 tot 14,3 km per liter /C02-uitstoot114tot 160 g/km. De vermelde NEDC waarden voor het gecombineerde brandstofverbruik en deC02-uitstootzijn terugbepaald naar de waarden overeenkomstig de oude NEDC-testmethodiek. Prijzen ind. BPM, BTW en kosten rijklaar maten. Prijzen excl. metallic/mica lak en eventuele opties. Inruilaanbod enkel geldig bij particuliere aanschaf met registratie voor 31 maart 2019 en niet geldig in combinatie met andere acties. Afgebeeld model kan afwijken van de daadwerkelijke specificaties. Prijswijzigingen voorbehouden. Zie voor kosten en voorwaarden: www.mazda.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22