19 Ajax en PSV gaan beïnvloeden na de winterstop 'In Emmen meteen bij de les zijn' Tagliafico ontbreekt, Onana onzeker Ajax kunnen worden vervangen door Lisandro Magallan. Maar de Argentijnse aankoop moet nog wennen. PSV kan 'rustig' van week naar week werken. De ere divisie is de enige competitie waar men zich in Eindhoven op hoeft te concentreren na de uitschakeling in Europa en in het bekertoernooi. Hoe anders is dat bij Ajax. Aan staande donderdag wordt dat al een thema als de Amsterdammers in de beker opnieuw tegen Hee renveen spelen. Drie dagen later is de Klassieker in de Kuip tegen Feyenoord. Later in februari en maart nog de dubbele confrontatie in de Champions League tegen Real Madrid. Donny van de Beek: ,,Ik hoor dat mensen uitleggen als een nadeel voor ons. Maar ik draai het juist om. Persoonlijk vind ik het zalig om zoveel wedstrijden te spelen.'' Dat gaat een heel interes sante worden. Ajax is Fey- enoord dankbaar dat het voor de winterstop vol gas ging tegen PSV en de Eindhovenaren op de enige nederlaag van het seizoen trak teerde. Volgende week is Ajax aan de beurt voor een bezoek aan de Kuip. Traditioneel gezien wint Ajax er vaak. Later in het seizoen gaat Feyenoord nog op bezoek bij PSV. Van de Beek wil er niet naar kijken. „Wij moeten niet over an deren praten. Dat is in het verle den misschien wel te vaak ge beurd. Wij moeten zelf gewoon in onze flow blijven.'' PSV AJAX zaterdag 19 januari 2019 om teamgeest en honger 5Driefrontenstrijd Ajax 6 De rol van Feyenoord EINDHOVEN PSV hervat de competitie morgen tegen FC Emmen, een ploeg waar de koploper eerder met 6-0 van won. En mede daarom is PSV- trainer Mark van Bommel erg op zijn hoede. ,,We wonnen dik ja, maar zij deden het in het begin heel erg goed tegen ons. Het is ook weer de eerste keer na de winterstop, met kou en op kunstgras, terwijl je net een trainingskamp had met prachtige velden en heerlijk weer. We moeten meteen bij de les zijn.'' Hirving Lozano is weer be schikbaar voor het uitduel aan de Oude Meerdijk. De Mexicaan miste de winter- stage in Qatar en het oe fenduel met Club Brugge (2-1 zege) wegens privé- omstandigheden. Van Bommel: ,,Het is jammer dat hij het trainingskamp miste, ik had liever het hele elftal bij elkaar.'' AMSTERDAM Ajax moet het morgen tegen Hee renveen doen zonder Nicolas Tagliafico. De Argentijnse linksback heeft knieklachten. De inzetbaar heid van Andre Onana is twijfelachtig. De keeper ging gisteren ziek naar huis. Trainer Erik ten Hag heeft wel goede hoop dat Onana tegen Heerenveen gewoon in het doel staat. ,,Andre was vandaag niet in staat om te trainen. Hij had last van hoofdpijn en is naar huis gegaan. Gelukkig hebben we nog twee dagen en ik heb goede hoop dat hij er bij kan zijn. Anders hebben we met Kostas Lamprou een goede vervanger.'' Tagliafico is er sowieso niet bij. De Argentijn heeft nog altijd last van de knie blessure waardoor hij vlak voor de winterstop ook de uitwedstrijd tegen FC Utrecht miste.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 19