Kdrin'sd^pfr <r. ECONOMIE 15 Dit plekje is nog vrij! Nu volop vroegboekkorting houden en goede zorg te verle nen.'' ,,We hebben veel reserves, maar in de zorg gaan ook grote bedragen om. Als we nu geen geld meer zouden binnenkrijgen, dan is onze spaarpot over drie maanden leeg. Bovendien houden we reserves aan omdat we in staat moeten zijn om aan onze verplichtingen te voldoen. Dat zijn verplichte buf fers, opgelegd door Europa. Verder wil ik benadrukken dat Menzis een coöperatie is, dus het gaat bij ons niet om het genereren van winst. Alle extra inkomsten gaan terug naar de verzekerden. Dat moeten we meer voor het voetlicht brengen.'' ,,Wij gaan heel ver om te zorgen dat ziekenhuizen het hoofd boven water houden. Maar we zijn niet op aarde om welke zorgaanbieder dan ook een eeuwig leven te be zorgen. Mensen hebben wél altijd recht op goede zorg in hun omge ving. Denk aan de huisarts, spoed- zorg, complexe zorg en geboorte- zorg. Daar zijn wij altijd op aan spreekbaar.'' ,,Laat er geen misverstand over bestaan: ik baal echt dat de afbouw van zorg zo ongecontroleerd is verlopen, vooral bij het Sloter- vaart. Qua imago stonden de zorg verzekeraars direct flink op achter stand. Dat mag nooit meer gebeu ren. De emotie rondom een zie kenhuis is groot, het is vaak het hart van de stad. Maar soms moe ten we toch het gesprek aangaan over hoe we zorg in een regio beter kunnen organiseren. Niet alles kan hetzelfde blijven. Alleen: je moet daar goed over communiceren. Daar hebben we als zorgsector ste ken laten vallen.'' WELKE POLIS? Wil jij tijdens je vakantie weg van de massa op ontdekking gaan en zelf je tempo bepalen? Zoek je rust, ruimte en vooral geen gedoe? Kijk dan op www.karinschoice.nl Villa's met privé zwembad Boutique hotels Originele appartementen Altijd inclusief: vlucht verblijf huurauto Kleinschalige accommodaties weg van de massa www.karinschoice.nl 020 - 44 99 470 zaterdag 19 januari 2019 GO FOTO KOEN VERHEIJDEN De burger hoort telkens verha len dat de 'gierige' zorgverzeke raars miljarden op de plank heb ben liggen, terwijl de premies blijven stijgen... Het imago van de zorgverzeke raars kreeg onlangs nog een knauw, doordat een collega-ver zekeraar besloot ziekenhuizen in Amsterdam en Lelystad te laten omvallen. Dat gesleep met patiënten na het bankroet was toch een drama? Het kabinet hamert er al jaren op dat vergelijken en shop pen in zorgverzeke- ringsland loont. Ruben Wenselaar, topman van Menzis, heeft een paar tips. Waarom zou ie mand de duurste polis nemen, als zorgverzekeraars niet-gecontrac- teerde ziekenhuis zorg bij een goed kopere verzekering ook vergoeden? ,,Zo'n restitutiepolis moeten mensen ook niet nemen, die heeft niemand nodig. Dat is een weeffout in het stelsel. Met een goedkopere natura- polis kunnen onze klanten ook bijna overal terecht; daar moet ik als zorgver- zekeraar voor zor gen. Het inhoudelijke verschil tussen de polissen is miniem.'' Hoe zit het met de collectieve verzeke ring, die mensen af sluiten via hun werk of een club? ,,In 2006, met de komst van het nieuwe stelsel, is het geven van kortingen aan groepen erin ge slopen en toen vond ik dat meteen al niks. Wij verdelen name lijk de totale premie over alle verzeker den en dus betalen mensen met een ge wone polis vaak de korting van de col lectief verzekerden. Inmiddels heeft ie dereen toegang tot die korting of tot een normale polis met een scherpere pre mie. Dus het voegt per saldo niets toe. Zorgminister Bruins heeft recent beslo ten de maximale korting te halveren naar 5 procent. Dat mag van mij naar 0.'' De budgetpolis, die slechts zorg bij een kleine groep zorg verleners vergoedt, mag die ook weg? ,,Wij hebben die polis niet, ik vind 'm slecht uit te leggen. Maar wat andere zorgver zekeraars doen, moeten ze zelf we ten. De budgetpolis hoeft ook niet weg. De wet biedt dit in strument gewoon. Maar ook hierbij moeten mensen ver zekerd zijn van ade quate zorg.'' Prijzen excl. Calamiteiten fonds €2,50 adm-kosten €25,- per boeking Tl Spanje - Andalusie - Lanjarón Hotel Alcadima Griekenland - Rhodos - Salakos Salakos Villas

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 15