II Grote eik naast kleine molen wordt gekapt 7 DORP OP DE KAART Ellemeet wil 'kunst- en cultuurdorp Ellemeet aan Zee' worden. Dorpsraad en creatievelingen broeden op mogelijkheden het dorp op die manier op de kaart te zetten. (ll)Licht&Leuk Dé lampenwinkel van Zeeland Gratis lichtplan vakkundige montageservice zaterdag 19 januari 2019 Er is hier al veel. Maar hoe bouwen we dat verder uit?'', verwoordt dorps raadsecretaris Frans Schouten de missie van de club die zich daar de komende tijd over gaat buigen. Beeldend kunstenaars Sil van Mil en Kees de Valk sjouwen er rond. En schrijver Anne-Marie Maartens. De laatste is (samen met de dorpsraad) druk bezig met de realisatie van een vaste, drie kilo meter lange poëzieroute, waar mensen op de fiets of te voet langs kunnen trekken, tussen dorp en strand. Tijdens de Kunstschouw, de jaarlijkse kunstmanifestatie die op het westelijk deel van het ei land wordt gehouden, zijn De Drie Wilgen en Hoeve Batenburg po pulaire expositielocaties. ,,En wat denk je van de strao en de molen? Ook die horen er bij. We zouden van het dorpsplein 's zomers een soort Plein Montmaertre kunnen maken, zoals in Zierikzee'', fanta seert Schouten. ,,Met een weke lijkse kunstmarkt of iets derge lijks. Je moet gewoon trots zijn op dit dorp.'' Ellemeet kan zich van andere dorpen op Schouwen-Duiveland onderscheiden als het tot kunst en cultuurdorp Ellemeet aan Zee wordt omgedoopt, denkt ook dorpsraadvoorzitter John Elen- baas. De kunstenaars die in het dorp wonen en werken, denken mee over activiteiten of andere in vullingen. Het resultaat wordt op genomen in de dorpsvisie. Eigenzinnig Die staat voor Ellemeet in 2019 op de planning. Maar ook daar is het dorp best eigenzinnig in. Kunnen We kunnen het dorpsplein 's zomers tot een Montmaertre maken, net als in Zierikzee we het geld dat in de ontwikkeling van een dorpsvisie wordt gestoken niet beter rechtstreeks in het dorp investeren? Die gedachte speelde vorig jaar al op. Al eerder zijn er enquêtes onder inwoners gehou den om hun visie en wensen bo ven tafel te krijgen. Zonde om er weer een duur bureau tegen aan te gooien, vindt de dorpsraad. Tussen een duur bureau met brede dorpsvisie en direct iets concreets uitvoeren, zit nog een tussenoplossing: een kleine bij eenkomst om nog eens de menin gen in het dorp te peilen. En er ligt al een plan klaar voor het realise ren van een speelterrein. De visie op Ellemeet moet in ie der geval twee speerpunten heb ben, vindt Schouten. Ten eerste: aandacht voor leefbaarheid in de breedste zin van het woord: open baar vervoer, veiliger verkeer, zwerfafval, deeltijd wonen en het speelterrein. Ten tweede: het stre ven om Ellemeet krachtig op de kaart te zetten. Het predicaat kunst- en cultuurdorp past daar prima bij. www.lichtenleuk.nl IN OOST-SOUBURG! Kanaalstraat 45 4388 BK Oost-Souburg Tel: 0118-436579 Windlust bij de haven van Brou wershaven heeft binnenkort geen last meer van de grote eik die er naast staat. De gemeente is name lijk van plan die te kappen. Molenaar Jan Eeland kan die beslissing wel begrijpen, omdat de boom veel groter is dan het molentje en deze uit de wind houdt. De molen, ook eigendom van de gemeente, is overigens niet zo vaak meer in gebruik. Eeland schat in dat hij eens per maand in Brouwershaven is. Het merendeel van de tijd is hij op molen De Ko renbloem in Zonnemaire. Molen Windlust is een kleine, achtkante korenmolen en kan door belangstellenden bezocht worden als hij draait. SD Ellemeet wil Ellemeet aan Zee worden Esme Soesman Ellemeet Dorpsraad en kunstenaars presenteerden het plan voor het kunst- en cultuurdorp Ellemeet aan Zee donderdagavond tijdens de dorps raadvergadering in Ellemeet. Vlnr: John Elenbaas, Frans Schouten, John Roos, Sil van Mil, Rini de Glopper, Nita Breeuwer, Kees de Valk, William Onder De Linden, Hans Lemkes, Anne-Marie Maartens, Mels Hoogenboom en Willemien Lemkes. foto ernesta verburg - Frans Schouten, secretaris Lampen moeilijk? Wij brengen verlichting! BROUWERSHAVEN Molen vraag naar onze voorwaarden De eik die binnenkort zal sneuvelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 138