Hij zat thuis, zij ging op stap en toen gebeurde het u/el (ij" BV DE LIEFDE £t\ d>* U/^d Monique (46) kon na drie jaar stiekem doen niet meer leven met het bedrog. Ze koos voor haar minnaar en verliet haar gezin. Is dit wel voor altijd? Zó Op j ,,Met iemand trouwen bij wie je de rest van je leven wilt blijven - eigenlijk is dat heel bijzonder. Mijn ex was niet de man met wie ik dat wilde. In het begin van onze relatie twijfelde ik al, maar ik was jong, hij was lief, ik ben er gewoon ingestapt. We kregen kinderen en runden ons gezin, maar passioneel was het niet. Hij was iemand van de veilige route, letterlijk en figuurlijk. Op vakantie in de bergen over een smal zijweg getje crossen, dat wilde hij niet. Nieuwe mensen ontmoeten of een feestje organise ren, hij stond er niet voor open. Ik leidde een burgerlijk leven dat niet bij me paste. En hoe gezapiger het werd, hoe meer mijn onvrede toenam. Dus ging ik va ker uit met vriendinnen, dansen, drinken, lol maken. Mijn man vond het best, als hij maar niet mee hoefde. Bovendien hoopte hij dat ik thuis meer rust zou vinden als hij me de vrijheid gaf. Maar het tegenoverge stelde gebeurde. Door het stappen kwam ik erachter dat ik nog prima in de markt lag. Ik had veel sjans. Door al die mannelijke aandacht groeide ik en toen Oscar op mijn pad kwam, spatten de vonken eraf. Hij was net als ik getrouwd, maar de ver liefdheid viel niet te stoppen. We hadden vrij op dezelfde dag en brachten die samen door. Ik lag overdag in bed met mijn min naar en 's avonds naast mijn man. Dat was stressvol en frustrerend, ik was vaak boos op mezelf, maar bij Oscar in de buurt had ik geen schuldgevoel. Ik ging ver om hem te zien; ik zei thuis dat ik ging hardlopen en sprak met hem af in het bos. Vrijen in de buitenlucht: ik kan het iedereen aanraden. Je voelt de wind op je huid, ziet de bomen, Qr Wtn de sterren en het stiekeme geeft een kick. We werden steeds onvoorzichtiger. Toen hij met zijn gezin een week naar een vakan tiehuisje ging, kon ik hem zo lang niet mis sen. Ik huurde óók een huisje met mijn ge zin, vlak bij dat van Oscar, en ontmoette hem op het strand. En daarna weer terug naar mijn man en de kinderen, overlopend van verwarrende gevoelens en met de wetenschap dat het zo niet langer kon. We hielden het drie jaar vol. Toen begon het dubbelleven zijn tol te eisen. Ik kreeg lichamelijke klachten; een tennisarm, een ontsteking in mijn achillespees, pijn in mijn rug - ik stond stijf van de stress. Zo'n groot geheim, altijd op je hoede zijn, con stant appjes wissen, dat gigantische schuld gevoel. Ik kon niet meer leven met het be drog. Ik vertelde mijn man dat ik bij hem weg wilde, dat ik verliefd was op een ander. Hij vatte het niet sportief op. Begrijpelijk, na 23 jaar huwelijk, maar voor de kinderen had ik niet zo'n vechtscheiding gewenst. Nu woon ik op mezelf en heb ik een lat- relatie met Oscar, die inmiddels ook is gescheiden. De passie en verliefdheid tus sen ons zijn nog even groot. Nog steeds moet ik meerdere malen per dag zuchten om alles wat ik voor hem voel. Soms denk ik: ik ben van de ene relatie in de andere ge stapt, moet ik niet om me heen kijken? Hoe zou het zijn om te tinderen, te speeddaten, seks met anderen te hebben? Ben ik over vijfjaar op Oscar uitgekeken? Misschien, maar tot die tijd is het mooi en intens wat we hebben. Nu wil ik hem - en hij mij.'' 22 TEKST PAM VAN DER VEEN ILLUSTRATIE STUDIO SKI De echte naam van Monique is bij de redactie bekend. Wil je ook praten over je relatie? magazine@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 110