'We zijn niet allergisch voor een botsinkje. Daphne is goed gebekt, roept meteen als iets haar niet zint' Toen ik elke dag naar Den Haag moest, zei ik altijd tegen Beau, de oudste: 'Ik ga weer naar de bazen van het land'. Op een dag zei hij: 'Daar was je gisteren toch ook? Word je daar nou niet eens gek van? Of mislukt het steeds?' Dat baasje... Ik heb het me altijd voorgesteld: zo'n grote eettafel met al die kinderen. Dat is nu zo ver. Dan kijk ik rond en denk ik: godsiedorie, wat fantastisch. Al ben ik met de komst van de baby wel mijn kantoortje kwijt." ,,Ook, maar ook omdat we hiervandaan komen en al onze vrienden er wonen. En een huis met allemaal kamertjes voor de kinderen is hier nog betaalbaar. We zijn trouwens de kelder aan het verbouwen. Dat wordt nu mijn kantoor." ,,Ik doe de ochtenddiensten, dan is het hier echt een fabriek. En dan haal ik om half 9 adem als de twee oudsten naar school zijn. We hebben ook een oppas die vier dagen helpt, en Daphne doet vaak de avonden. Ze is 's morgens al heel vroeg weg. Mijn vrouw is altijd blijven werken. Die heeft tien jaar gestudeerd. Ze is arts, nucleair geneeskun dige. Houdt zich bezig met kankerpatiën ten. Heeft slechtnieuwsgesprekken. Het is haar roeping. Ik zeg altijd: mama doet het serieuze werk, papa is het clowntje." ,,We spreken ons uit, zijn niet allergisch voor een botsinkje. Ze is ook goed gebekt, roept meteen als iets haar niet zint, dus dan hebben we wat woorden. Dat is beter dan opkroppen, zo'n lange stilte en dan baf! Ze is scherp en kritisch. Daar hou ik van." ,,Ja, maar meer omdat iedereen het zegt. Ik zit er niet heel erg mee. Je merkt het hier en daar. Af en toe een brilletje. Doorde weeks maak ik het niet al te laat meer. Voor heen stond ik dan nog weleens aan de bar, maar dat doe ik niet meer. Dat brakke kan ik 's morgens niet meer hebben. Dat was voorheen anders." ,,Gek genoeg wordt me dat altijd gevraagd als ik net met iets nieuws bezig ben. Laat ik eerst dit tot een succes maken. Ik ben happy nu. Heb hierin ook nog een hoop te leren." ,,Paul de Leeuw is nog steeds hartstikke goed. Als je die sinterklaasuitzending zag... Een grootheid. Net als Matthijs en Eva. Maar het meest heb ik met Jeroen Pauw. Hij coacht me. Dat is een eer. Ik zit af en toe met hem. Te gek dat hij zo betrokken is." ,,Nou, ik weet wel dat mijn vrouw dat niet zo ziet zitten. Het is keihard werken. Maar ja, qua televisieambitie is dat wel het hoog ste. Als je dat tot een succes kunt maken Het zou raar zijn als ik nu zou zeggen: dat hoeft voor mij niet. Maar laat ik eerst dit maar eens tot een succes maken." Terwijl jullie voor de kinderen van Am sterdam naar Den Haag zijn verhuisd. Je vrouw werkt fulltime als arts in het Leids Universitair Medisch Centrum. Hoe doen jullie dat thuis? Jullie kennen elkaar al vanaf de middel bare school. Wat is jullie geheim? Je wordt 40 dit jaar. Een dingetje? Je bent een andere weg ingeslagen. Denk je ook na over de verre toekomst? Een tweede kans als Paul de Leeuw, of toch Matthijs van Nieuwkerk? Een eigen talkshow? Zou je hem, op termijn, willen opvolgen? Talkshow De Hof bar, elke dinsdag om 22.45 uur op NPO2. PASPOORT Rutger Castricum Geboren 29 mei 1979 in Den Haag. Opleiding School voor journalistiek. Loopbaan Loopt stage bij Frans Bromet (2002), verslaggever RTV Rijnmond (2002-2006), GeenStijl (2006-2010) en Powned (2010-heden). Maakt Trots op onze jongens (2008), Rutger leert stappen (2009), Camping Powned (2013), Niet lullen maar poetsen (2017), Feyenoord op 1 (2017), Druk! (2018), Marokko op 1 (2018), Emmen op 1 (2018) en het politieke programma De Hofbar (2018). In 2012 verschijnt het boek Mijn Ibiza. Privé Getrouwd met Daphne. Kinderen: Beau (7), Feline (5), Tijn (2), Tom (2 maanden). ZATERDAG 19 JANUARI 2019 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 101