bij gedaan. Avondschool-hbo. Eén jaar dan. Toen ben ik afgehaakt." ,,En een klankbord. Mijn moeder ook hoor, maar zij is echt een moeder, trots. Mijn vader was en is een echte debater. Vroeger al. Hele discussies hadden we, tot 's avonds laat. Tot vervelens toe voor mijn moeder en broer. Winnen op argumenten. Hij was ie mand die een ander uit zijn tent lokte, maar eveneens kon incasseren. Kan ik ook. Hij is bevlogen, ook over mijn programma's. Bij filmpjes van GeenStijl stond hij niet altijd te juichen. We bellen regelmatig, bespreken een en ander en bij kritiek ben ik het er meestal eerst twee dagen niet mee eens en vervolgens denk ik: misschien heeft die ouwe toch een punt." ,,We zijn opgevoed met humor en dat pro beer ik erin te houden. Een van mijn kinde ren zei het laatst nog tegen mijn moeder: 'Oma, je lijkt precies op papa met wat je zegt'. Je herkent je ouders elke dag in jezelf. Ik ging vriendschappelijk met ze om. Mijn ouders waren niet autoritair. Ze waren eer der mijn vrienden dan mijn ouders. Ik zei nooit papa en mama, maar noemde ze bij hun voornaam. Roland en Myranda, dat werd Ro en Myran. Ik merk zonder dat ik daar iets aan heb gedaan, dat mijn kinderen ook Rut roepen. Rut en Daph. Zijn er ook verschillen? ,,De lijnen waren vroeger bij ons thuis meer uitgezet. Nu is er bijna sprake van een over- legcultuur. De kinderen hebben bij ons best wat te vertellen. Ze mogen zeggen wat ze ergens van vinden en meebeslissen." ,,Een huis vol gedachtetjes, karaktertjes, visietjes op het leven. Elke dag wordt mij een spiegel voorgehouden. Je denkt dat jij ze vormt, maar stiekem is het andersom en doen ze dat bij jou. Dat gekakel 's morgens, als je daar niet tegen kan, heb je een pro bleem. Je wordt lenig in je hoofd, stress bestendiger, sneller vrolijk. Het relativeert. i Je vader is altijd een van je grootste critici geweest, heb ik begrepen. Val je vaak terug op je eigen opvoeding nu je zelf kinderen hebt? Je was net lyrisch over het vaderschap. Wat vind je zo te gek? 12

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 100