Banen liggen in Renesse voor het oprapen Gemeente wil monumentaal pand slopen 6 De bijna twee eeuwen oude Napoleonschuur aan de rand van Scharendijke lijkt verloren voor het verdere nageslacht. Vacature burgemeester Kapelle wordt pas in mei opengesteld De gemeente Schouwen-Duive- land wil het monumentale pand la ten slopen. Herstel in de oorspron kelijke staat kost zeker 226.000 euro, aldus burgemeester en wet houders. Het college legt daarmee het advies van de monumenten commissie naast zich neer. Die vindt de schuur waardevol genoeg om verder verval te voorkomen en te behouden. Ingestort dak Wethouder Jacqueline van Burg (Cultuur) erkent dat de slechte staat waarin de schuur verkeert door de gemeente in de hand is ge werkt. De gemeente werd in 1992 eigenaar van het pand, dat er toen al niet best meer bijstond. Hoewel het gebouw 5 jaar later werd aangewe zen als gemeentelijk monument, werd niets gedaan aan het onder- V houd. Vorig jaar zomer stortte daar door het dak aan de voorzijde in. De monumentale waarde is op z'n minst twijfelachtig, aldus de wethouder. Anders dan zijn naam doet vermoeden, heeft de 'solda- tenschuur' niks met Napoleon te maken. Wel speelde het gebouw een rol van betekenis in de strijd te gen het water, als opslagruimte voor bouwmateriaal van de Greve- lingendijken in de 19de eeuw. De precieze bouwdatum is niet be kend, maar hij dateert in elk geval van voor 1832. Oorspronkelijk was de schuur tot 1847 ook zo'n acht meter langer. Hoewel bezwaar kan worden aangetekend tegen de beoogde sloopvergunning, zit er weinig meer op, denkt secretaris Tanny de Rooij van de dorpsraad in Scharen dijke. Plannen om van de schuur weer iets moois te maken, zoals een theeschenkerij en pleisterplaats voor fietsers, liepen op niets uit. Bethlehemplein De meningen in het dorp over al dan niet behoud van het pand zijn verdeeld, aangezien hele generaties ermee zijn opgegroeid. Maar De Rooij denkt dat veel inwoners straks veel liever een opgeknapt Bethlehemplein in het dorpshart zien, dan de oude schuur aan de rand. ,,De gemeente kan het geld maar één keer uitgeven.'' De dorps raadsecretaris denkt dat het goed is binnenkort onder de inwoners te peilen wat ze er van vinden. Na een eventuele sloop van de schuur zou het terrein alsnog kun nen worden ingericht als pleister plaats voor fietsers, aldus wethou der Van Burg. ,,Met een leuk bankje en een picknicktafel bijvoorbeeld. Dan heb je er in ieder geval meer aan dan wat het nu is.'' De markt wordt georganiseerd on der de vlag van de BIZ Renesse, met zo'n 160 bedrijven de 'grootste werkgever van het eiland', bena drukt bestuurslid Rob Rameau het belang van de organisatie. Volgens Rameau is de vraag naar nieuw per soneel momenteel enorm. Hij schat in dat er een tekort is van zo'n twin tig procent. Daarbij gaat beslist niet alleen om banen in de horeca en re creatie. In de dienstverlenende sec tor en andersoortige bedrijven in en rond Renesse staan werkgevers volgens hem evengoed te springen om verse krachten. Rameau neemt zijn eigen strand paviljoen Our Seaside als voor beeld. Hij redt het met zijn huidige personeelsbestand. Maar wanneer die ploeg kan worden aangevuld met een paar extra krachten, ont staat er nét iets meer kwaliteit. De paviljoeneigenaar vond op de vacaturemarkt die vorig jaar stond opgesteld in De Zuidhoek in Zie- rikzee zelf drie nieuwe medewer kers uit een potentieel van zestien geïnteresseerden. ,,En die drie wer ken nog steeds bij mij." Symposium De vacaturemarkt in het dorpshuis 16 februari (van 12 tot 17 uur) wordt georganiseerd in samenwerking met het UWV, De Zuidhoek, de Pontes Pieter Zeeman en de ge meente Schouwen-Duiveland. Be drijven zullen zich daar in stands presenteren om nieuw personeel te werven. 's Ochtends wordt een mini-symposium gehouden voor de deelnemende bedrijven en in stanties. Tijdens die bijeenkomst wordt specifiek ingegaan op de krapte op de lokale en regionale ar beidsmarkt. IN DE REGIO Paul Maheke Presentatie Chansons Optreden Meatlove MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 17 januari 2019 SD Weinig hoop voor Napoleonschuur Marcel Modde Scharendijke Met pijn in het hart zien ook de grootse voorvechters voor behoud van het bouwwerk in dat restaura tie te duur wordt en niet reëel is. In 2018 stortte een deel van het dak van de Napole- onschuur bij Scharendijke in. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA KAPELLE Minister Kasja Ollongren wacht tot 1 mei met het openstellen van de vacature voor burgemees ter van Ka pelle. Com missaris van de Koning Han Pol man zei de gemeenteraad dat de mi nister van Binnenlandse Zaken gehoor geeft aan zijn verzoek daartoe. De vacature werd eind vorig jaar al opengesteld. In de cember concludeerde de vertrouwenscommissie dat geen van de 25 sollicitan ten geschikt werd geacht voor het ambt. Kapelle wil een nieuwe profielschets maken. In maart heeft Pol man een gesprek over de verdere gang van zaken. Werk zat in Renesse. Wie dat niet gelooft of op zoek is naar een nieuwe baan, kan 16 fe bruari terecht op de vacature markt in het dorpshuis. Marcel Modde Renesse MIDDELBURG De Vleeshal opent zaterdag de eerste institutionele solo tentoonstelling in Nederland van kun stenaar Paul Ma- heke. De tentoon stelling wordt om 17.00 uur feestelijk geopend en is ver volgens te zien tot 17 maart 2019. GOES Boekhandel 't Spui houdt zaterdag een boekpresentatie over het boek Le vend IJzer van Va nessa Everts en Pauline van Lynden. Het boek gaat over het menselijk leven met ijzer en staal. Vanaf het ontstaan van de smeedkun sten en de weten schappelijke en technische toepas singen van van daag. De presenta tie begint om 16.00 uur. RITTHEM Britta Maria en Maurits Fondse brengen zaterdag chansons ten ge hore in Ritthem. De Franse chansons zijn vertaald in het Nederlands. Be langstellenden zijn om 20.15 uur wel- kom in De Ver wachting, Dorps straat 22 in Ritt- hem. Kaarten kos ten vijftien euro per stuk en zijn ver krijgbaar via thea- tersaanzee.com. VLISSINGEN De Tilburgse band Meatlove treedt za terdag op in Vlissin- gen. De band legt zich toe op het na spelen van num mers van Meat Loaf. Het optreden begint om 20.30 uur en vindt plaats in Spoetnik in Vlis- singen. De toegang bedraagt 7,50 euro. NIEUWERKERK Een versierd bad. Iets lekkers te eten en te drinken. En dan volop aan de spetter. Dat kan allemaal bij de nieuwste activiteit die in zwembad Dolfijn in Nieuwerkerk wordt georganiseerd. Daar wordt morgenavond een mini- zwemfeest opgezet voor de jongste zwemmers. Kinderen tot en met groep 5 van de basisscholen zijn welkom. Het mini-zwemfeest vindt plaats van 19.30 tot 20.30 uur. Kaart jes zijn morgenmiddag of op de avond zelf te koop, zo lang de voorraad strekt, voor 3,50 euro. archieffoto dirk-jan gjeltema BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.30-21.45 uur: Drumband Apollo, 20.00-22.30 uur: Boogschieten heren Zodiak; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 10.30 uur: Yoga; 14.00-18.00 uur: Bridge, 19.30-21.30 uur: Zangvereniging Zilt; Pelgrimskerk, 10.15 uur: Yoga; DREISCHOR Trefpunt De Dorsvloer, 13.00-17.00 uur: Bridge; 18.45 uur repetitie CresKids muziekvereniging Crescendo, 19.45 uur repetitie Fanfare mu ziekvereniging Crescendo; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00 uur: Meditatie; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuudènde, 13.30 uur: Schilderen, 13.30 uur: Sporten voor Ouderen; NOORDGOUWE Dorpshuis,19.30 uur: Klaverjas/jokeravond; OUWERKERK Dorpshuis, 13.30-15.30 uur: Koersbalmid- dag van d'Antilopen; 18.45 -19.30 Drumband Nieuw Leven; 19.45 -22.00 Muziekvereniging Nieuw Leven; RENESSE Dorpshuis, 20.00 uur: Biljartclub, 21.00 uur: Klaver- jasclub; SEROOSKERKE Dorpshuis, 19.00-23.00 uur: Biljarten; ZIERIKZEE FiZi, 20.00 uur: Mary Shelley; Havenplein, 9.00-16.00 uur: Weekmarkt. MINI-ZWEMFEEST wea

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 57