Zij maken van h H weer JOL Britse premier overleeft motie van wantrouwen in Lagerhuis TV-koningin Linda de Mol van RTL naar SBS Walcheren Sjaak en Anneke de Hullu-Schippers van camping Schippers uit Nieuwvliet zijn de eersten die van de provincie een ondersteuning van 10.000 euro krijgen om oude materialen te hergebruiken. Bij Schippers verdwijnen drie oude loodsen en daarvan wordt één nieuwe werkplaats Marechaussees redden gekooide leeuw in Bagdad P3 Een door Labour ingediende motie van wantrouwen tegen premier May haalde het gisteravond niet. Met een meerderheid van 19 stem men, 306 tegen 325, overleefde de premier de motie die had kunnen leiden tot haar aftreden en tot ver vroegde verkiezingen. Verwacht was dat premier May de motie van wantrouwen van de Labour-oppo- sitie zou doorstaan en dat gebeurde. Volgens het boekje, zonder dissi denten uit eigen kring. Met dank aan de Noord-Ierse coalitiepartner DUP werd May niet nog eens met een historisch verlies afgescheept, maar won ze voor de verandering eens krap. Polderen May blijft dus. Maar om wat te doen? Het is de vraag die onder hand in heel Europa wordt gesteld en die ook na gisteravond niet echt kan worden beantwoord. Premier May zal voor het eerst in haar poli tieke leven moeten leren 'polderen' voordat ze opnieuw naar Brussel gaat. Ze zegde toe met vooraan- May is zelfs bereid te praten met de doorhaargehate Labourleider Jeremy Corbyn staande parlementariërs van an dere partijen 'informeel' te zullen verkennen of er in naam van het landsbelang toch niet ergens een verborgen middenweg ligt waarop een welwillende meerderheid wél vooruit kan. Ze wil zelfs praten met de door haar gehate Labourleider Jeremy Corbyn. Ze verwijt hem op haar hoofd uit te zijn, omdat hij zelf premier wil worden. Mays favoriete route zou zijn: een 'halfzachte' brexit, waarschijnlijk een beetje gemodelleerd naar de deal die Noorwegen ooit sloot met de EU. Oftewel Groot-Brittannië is straks geen lid meer van de EU, maar blijft wel deelnemen aan de Economische Ruimte. John de Mol brengt RTL gevoelige slag toe P24 donderdag 17 januari 2019 5°C Nieuwsmedia 'Save the Earth' Wubbo Ockels' laatste woorden in muziek gevat oud nieuw gebouwd. »ZEELAND 8 F0T0 B0AZ timmermans Afgedroogde May mag toch aanblijven Premier May mag aanblijven van het Britse parlement. Hetzelfde parlement dat haar zwaarbe vochten brexitdeal een dag eer der zo meedogenloos afknalde. Maar wie heeft er een goed idee om uit de impasse te komen? Bob van Huët Londen/Rotterdam Theresa May. P4 Fikse buien, mogelijk met winterse neerslag. pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1