NYNKEDEJONG Bekir E. bekent doden van Humeyra en betuigt spijt VOORDEEL VOORNEMENS Op de Samsung Galaxy S9 kpn kpn.com 6 Column Ielis heet ze. Een Neder lands meisje dat verliefd werd op een jihadstrijder en hem achterna reisde naar IS-gebied in Syrië. Over dit soort mensen zei Mark Rutte een paar jaar geleden dat hij liever had dat ze daar zouden sneuvelen, dan dat ze terug zouden komen naar Ne derland. Taal die past bij het beeld dat we hebben bij Syriëgangers: mannen die per se naar het kali faat willen om als martelaar te sterven in de heilige oorlog. Maar Melis is een meisje met een vader en een moeder, een meisje dat voor de liefde 'de duisternis instapte', zo als haar va der Faruk tegen de NOS zei. Ze waren volledig van streek toen ze hoorden dat ze was ver trokken, maar ze gaven haar nooit op. Toen het kalifaat grotendeels instortte en Melis zei dat ze met haar pasgeboren zoontje terug naar Nederland wilde, deed haar vader alles wat hij kon om haar terug te halen. Hij inves teerde alles wat hij had in de te rugtocht, en is haar uiteindelijk zelf gaan halen. Een levensge vaarlijke onderneming naar een Koerdisch vluchtelingenkamp in Noord-Syrië, met daarna een geheime oversteek naar Irak, om daar twee maanden in de ge vangenis te wachten op terug keer naar Nederland. Ze had den tijdens die tocht alle drie het leven kunnen laten. Die kans was heel groot. En toch ging Faruk. Als ik voorheen mensen hoorde zeggen dat ze hun leven zouden geven voor hun kind, dan kon ik me daar weinig bij voorstellen. Inmiddels snap ik dat wat beter. Want je kind blijft altijd je kind, wat het ook doet. Voor ons is Melis 'Melis A.', die thuis haar proces moet afwachten. Een verdachte vrouw die dacht naar het para dijs te verhuizen, maar in een hel terechtkwam. Voor Faruk is ze zijn Melis, die hij vroeger op zijn nek droeg als ze moe was, die hij 's avonds instopte voor dat ze ging slapen. Hij was bereid zijn leven te geven, enkel en alleen om te proberen haar naar huis te krij gen. Wat je ook vindt van Melis en haar daden; als je wilt weten hoe groot vaderliefde kan zijn, hoef je alleen maar naar Faruk te luisteren. Als je wilt weten hoe groot vaderliefde kan zijn, moet je naar Faruk luisteren De 30-jarige Rotterdammer zat tot gisteren in alle beperkingen en mocht geen contact met de buitenwereld hebben. ,,De beper kingen zijn opgeheven en we hebben met hem gesproken'', zegt advocaat Natacha Harlequin, die Bekir E. samen met raadsman Jacques Taekema bijstaat. In een schriftelijke verklaring laten de advocaten weten dat hun cliënt spijt heeft. 'Het is ver schrikkelijk, ik had het recht niet Humeyra en haar familie dit aan te doen', worden de gevoelens van Bekir E. samengevat. Onderzoek Het enige dat de advocaten voor lopig kwijt willen is dat een ge dragsdeskundig team onderzoek zal doen naar zijn geestvermo gens en psychische gesteldheid. De rechter-commissaris besliste gisteren dat E. in het Pieter Baan Centrum psychiatrisch moet worden onderzocht. Hij heeft aangegeven mee te werken aan de onderzoeken. Momenteel lopen nog onder zoeken naar de instanties die een rol hebben gespeeld in de tijd dat Humeyra werd gestalkt door Bekir E. De focus is daarnaast ge richt op de twee medeverdachten die bij Bekir E. in de auto zaten toen hij Humeyra neerschoot. Bronnen rond het onderzoek melden dat die twee mannen i Verdachte E. vindt het 'verschrikkelijk' wat er is gebeurd wegrenden toen ze ontdekten wat Bekir E. had gedaan. Hij zou daarna zijn weggereden en niet veel later zelf de politie hebben gebeld. Agenten zouden daarna zijn wapen in de auto hebben ge vonden. Bij de vader van één van de me deverdachten in Rotterdam is nog een inval geweest. Daar werd niets belastends gevonden. Eén van de twee medeverdachten, een 25-jarige man, zit in voorlopige hechtenis. De andere, een 31-ja- rige man, is op vrije voeten. over de looptijd van je abonnement woensdag 16 januari 2019 GO ^0 @Nynke Faruk Bekir E., de man die afgelopen december Humeyra (16) bij haar school in Rotterdam-West doodschoot, heeft in een ver klaring spijt betuigd en de moord indirect bekend. Sander Sonnemans Rotterdam FOT 240 KORTING Meer info over de verschillende Voordeel Voornemens vind je op kpn.com of in de KPN winkel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6