Afvalproeven in Terneuzen stoppen 7 WINKELSLUITING DE SCHRIJVER V.o.f. De Schrijver in Oostburg sluit de deuren na bijna zeventig jaar. De winkel met onder meer ijzerwaren en gereedschappen was een begrip voor vakmensen én leken. G O&SmSB. Even lekker weg in de Achterhoek! Willem de Schrijver opende al voor de oorlog een ijzer- warenwinkel aan de Nieuwstraat in Oostburg. Deze werd tijdens de oorlog verwoest. Tijdens de we deropbouw lukte het De Schrijver een plek aan de Markt te bemach tigen en hier zijn winkel te her bouwen. Twintig jaar later werd de benedenverdieping uitgebouwd en nog een jaar later de bovenver dieping. Zo ontstond de huidige winkel van vijftien bij dertig me ter, over twee verdiepingen met een woongedeelte erboven. Dat was nodig om het uitgebreide as sortiment van De Schrijver, dat steeds groeide, uit te stallen. Steeds meer handige machines werden uitgevonden en De Schrij ver kreeg ook meer bekendheid om zijn goede uitleg en assorti ment. Niet alleen klussers, ook de aannemers uit de regio kochten hun benodigde gereedschap in de winkel. Zaterdag sluit de familiezaak echter de deuren. Eigenaren Rens de Schrijver, dochter van de op richter, en echtgenoot Jan Rie- mens hebben lange tijd gepro beerd de zaak in zijn huidige vorm te verkopen. Jan: ,,Dat is niet ge lukt. Gelukkig hebben we al die lange jaren met drie werknemers zonder verlies kunnen werken. De omzet is door de opkomst van het internet sterk gedaald. Vooral de aannemers, de bouwbedrijven uit de streek komen niet meer. Of al leen als ze snel iets nodig hebben." Plintentrapje In 1989 namen Rens en Jan de zaak over van Willem en Nel de Schrij ver. ,,Nog steeds waren het vooral ijzerwaren en gereedschappen die we verkochten, naast land- en tuinbouwmachines", zegt Jan. Het aanbod bleef groeien. „Hadden we Bouwbedrijven uit de streek komen alleen nog als ze snel iets nodig hebben eerst één merk gazonmaaiers, later alleen al vier hoofdmerken. De firma Mabelis uit Nieuwvliet heeft dit, inclusief het dealerschap, overgenomen." Goede klanten op dat gebied bezocht hij de afgelo- pen tijd zelf, om dit mee te delen. ,,Ze moeten kunnen blijven reke nen op de bekende service", vindt Jan. De winkel ging tijdens de kerst vakantie bewust ook even dicht. ,,Om te voorkomen dat vreemden met de meest aantrekkelijke koop jes aan de haal gingen. Wij verko pen nu alles met vijftig procent korting, dat wilden we onze eigen klanten ten goede laten komen." Het grootste deel van de schappen is al leeg. Maar voor sommige koopjesjagers is het nooit goed ge noeg. ,,Zo trachtte een dame, die twee schroeven voor vijftien cent kocht, nog af te dingen. Terwijl een andere, die twee spijkers wilde kopen, zo blij was dat ik twee losse kon vinden dat ze een euro neertelde." Leuke en minder leuke dingen, het zijn allemaal herinneringen aan de zaak. Rens herinnert zich nog de tijd dat aprilgrappen in wa ren. ,,Dan stuurde men de leerling om een plintentrapje of een 'spie- kerzifte'. Zoiets gebeurt niet meer." Rens en Jan hebben geen opvolger. ,,Onze zoon heeft andere interesses." Ze gaan van hun vrije tijd genieten en vergeten hobby's oppakken. Boek nu op marrea.nl of bel 0571-277744 De proeven in Biervliet en de Ter- neuzense wijk Othene-Noord om afval beter te scheiden, stoppen eind januari, begin februari. Het idee erachter is ingehaald door de tijd. In Terneuzen mag vanaf 2020 plastic weer bij het restafval. De proeven hadden effect. Het aantal kilo's restafval daalde, maar volgens de gemeente te weinig om de doelstelling van 100 kilo restaf val per inwoner in 2020 te halen. De gemeenteraad besloot daarom onlangs over te gaan op een nieuw ophaalsysteem. Plastic mag vanaf 2020 weer bij het rest- afval. Bij AVR in Rotterdam komt een nieuwe installatie om plastic te scheiden, wat effectiever moet zijn dan door de mensen zelf Tevreden De 'proefkonijnen' in Biervliet en Othene-Noord waren overigens best tevreden, wijzen enquêtes uit. In Othene-Noord waar bewo ners een aparte plasticcontainer kregen, juichte 76 procent dat sys teem toe. In Biervliet mocht plastic in de grijze container die aan huis wordt geleegd, en restafval naar verza- melcontainers op straat. Eén derde van de deelnemers, wilde hiermee doorgaan. woensdag 16 januari 2019 VL Geen 'plintentrapje' meer te krijgen Wilma Valk Oostburg -Jan de Schrijver, eigenaar «r Boetiek hotel BonAparte (4*) is een charmant en luxe familiehotel. Verrassend is de uitstekende keuken. Ook gasten uit de regio dineren hier graag! Geniet van echte gastvrijheid en faciliteiten als een overdekt zwembad, sauna en solarium. Uw kamer is van alle gemakken voorzien. Highlights: Gelegen aan natuurgebied de Lochemse Berg Shoppen in Hanzesteden Deventer en Zutphen Canadese begraafplaats Holten Diverse natuurgebieden Wijngaard de Braoke Arrangement: 2 x overnachting inclusief een rijkelijk Gelders ontbijt 1 x 3-gangen keuzemenu 1 x 4-gangen streekmenu Vrij gebruik zwembad en sauna Fiets- en wandelroutes Gebruik van WiFi en gratis parkeren Prijs: 99,- p.p. t/m maart, november en december 109,- p.p. april t/m oktober Toeslag bij aankomst op vrijdag of zaterdag 10,- p.p. Toeslag tijdens feestdagen (en bijbehorende weekenden) 25,- p.p. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer. Toeslag alleengebruik: 100% Toeristenbelasting: 2,75 p.p.p.n. Reserveringskosten: 14,95 per boeking. Geldig t/m december 2019. Harmen van der Werf Biervliet De zaak van Jan (l) en Rens Riemens-de Schrijver sluit op zaterdag 19 januari de deuren. foto boaz timmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 54