Afval scheiden wordt een serieuze zaak 7 GroenLinks: Neemafstand van Nashville- verklaring OEven lekker weg in de Achterhoek! SPOORTUNNEL Artikel i luidt: 'Allen die zich in Nederland bevinden, worden in gelijke gevallen gelijk behan deld. Discriminatie wegens godsdienst, levensovertuiging, politieke gezindheid, ras, ge slacht of op welke grond dan ook, is niet toegestaan.' Die tekst prijkt uitvergroot op de muur van de raadszaal. Dat gebeurde een aantal jaren geleden op ver zoek van GroenLinks. Fractievoorzitter Leny van den Heuvel wil van B en W weten of die ook vinden dat 'door de Nashville-verklaring de accepta tie van LHBTI'ers terug in de tijd lijkt te raken'. Zij vraagt het col lege om het standpunt over de verklaring te bespreken met on der meer de kerkelijke organisa- ties.GL wijst erop dat Middel burg samen met het Anti Discri minatie Bureau Zeeland en het COC deelneemt in het LHBTI- proj ect. Dat streeft juist naar een grotere acceptatie en veiligheid voor homo's, lesbiënnes, trans- genders en biseksuele en inter- sekse mensen. De Nashville-verklaring is mede ondertekend door SGP- leider Kees van der Staaij en de Arnemuidse dominee Maarten Klaassen. De SGP zit ook in het college van B en W van Middel burg. Overigens is Middelburg ook de stad waar de prijzen voor de Vier Vrijheden worden uitge reikt en waar mensenrechten- verdedigers van elders uit de we reld jaarlijks onderdak en be scherming krijgen via het pro ject Shelter City. Eén van hen kwam juist op voor de rechten van LHBTI'ers in Zimbabwe. Kruiningen ,,Ik wil bewijzen dat het kan", zegt wethouder Jaap Sinke van Rei- merswaal. ,,Ook bij grote gezin nen. Als je goed scheidt, houd je niet veel restafval over." Daarom begint de gemeente Reimerswaal in maart met de ac tie 100-100-100. Honderd gezin nen gaan honderd dagen het afval 100 procent scheiden. Zij worden de ambassadeurs van afvalschei ding. Vanaf 2020 zamelt Reimers- waal het plastic en het restafval in één container in. Groenafval, pa pier en glas blijven wel apart. In aanloop naar dat nieuwe systeem moet het apart inzamelen goed tussen de oren van de mensen ko men, vindt Sinke. ,,Afval scheiden wordt echt serieus." Hij merkt dat mensen denken dat alle afval straks niet in één container gaat passen. ,,Wij wil len bewijzen dat het wel gaat luk ken." Sinke doet zelf ook mee aan de actie, net als burgemeester José van Egmond. ,,En we verwachten dat ook een paar raadsleden wil len deelnemen." Daarnaast hoopt Sinke dat grote én kleine gezin nen zich aanmelden voor het pro ject. Dat kan vanaf 4 februari, het project begint op 18 maart. Boek nu op marrea.nl of bel 0571-277744 woensdag 16 januari 2019 GOES Al ruim vier maanden wordt met man en macht ge werkt aan de nieuwe spoortun nel nabij de Van Hertumweg in Goes. Vanuit de lucht zijn de contouren van de tunnelbak aan de zuidkant al goed zicht baar. Aan deze kant zijn de damwan den inmiddels aangebracht en is het beton gestort. Er wordt een zogeheten voorbouwloca tie ingericht, zodat het spoor- dek ter plaatse kan worden ge maakt. Het spoordek is als het ware het plafond van de tunnel, waar de treinen straks over heen rijden. De onderdelen van dit spoor- dek worden geplaatst (of inge reden, in vakjargon) tijdens een treinvrij weekend in april. Ook in maart zullen de treinen een weekend niet rijden in Goes, dan onder meer voor het aan brengen van damwanden en funderingspalen. Het is de be doeling dat het verkeer begin 2020 door de tunnel van noord naar zuid en vice versa kan rij den. Dat moet de doorstroming flink verbeteren. Nu staat het verkeer nog meerdere keren per uur stil voor de gesloten spoorbomen. Vanuit de luie stoel kunnen nu de werkzaamheden aan de zuidkant worden gevolgd, want er is een webcam geplaatst op het nabijgelegen pand van Ar- chikon. De beelden zijn te zien via de website van het project Goes Beter Bereikbaar. FOTO PETER SNELTJES Een gemeente die artikel 1 van de Grondwet groot in de raadszaal heeft hangen, moet afstand nemen van de Nashville-verklaring. Dat geldt dus voor Middelburg, vindt de lokale fractie van GroenLinks. Maurits Sep Middelburg Melita Lanting Boetiek hotel BonAparte (4*) is een charmant en luxe familiehotel. Verrassend is de uitstekende keuken. Ook gasten uit de regio dineren hier graag! Geniet van echte gastvrijheid en faciliteiten als een overdekt zwembad, sauna en solarium. Uw kamer is van alle gemakken voorzien. Highlights: Gelegen aan natuurgebied de Lochemse Berg Shoppen in Hanzesteden Deventer en Zutphen Canadese begraafplaats Holten Diverse natuurgebieden Wijngaard de Braoke Arrangement: 2 x overnachting inclusief een rijkelijk Gelders ontbijt 1 x 3-gangen keuzemenu 1 x 4-gangen streekmenu Vrij gebruik zwembad en sauna Fiets- en wandelroutes Gebruik van WiFi en gratis parkeren Prijs: 99,- p.p. t/m maart, november en december 109,- p.p. april t/m oktober Toeslag bij aankomst op vrijdag of zaterdag 10,- p.p. Toeslag tijdens feestdagen (en bijbehorende weekenden) 25,- p.p. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer. Toeslag alleengebruik: 100% Toeristenbelasting: 2,75 p.p.p.n. Reserveringskosten: 14,95 per boeking. Geldig t/m december 2019.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 52