Thoolse koopzondag onafwendbaar Boosheid over doorrijder na ongeluk in Goes Analyse 6 Jarno Zwemer uit Oudelande kwam uiteindelijk goed weg. Een automobilist reed in Goes tegen zijn portier, waarbij hij klem kwam te zitten. Goes Hij hield er enkel een zere heup aan over. ,,Maar het had slechter kun nen aflopen'', zegt Jarno Zwemer. Hij kwam gisterochtend klem te zitten tussen zijn auto en het por tier, na een aanrijding in de Beu kenstraat in Goes. De automobilist die dit veroorzaakte, koos het ha zenpad. Zwemer stond rond kwart voor 9 ter hoogte van zorgcentrum Sint Maarten in de Groe zijn zoontje van negen maanden vast te maken in het autostoeltje op de achterbank. Zijn auto stond aan de linkerkant van de weg, met de neus richting supermarkt Dirk. Uit die richting kwam op dat moment een automo bilist aangereden. Die raakte de openstaande deur van de auto van Zwemer, waardoor het portier dichtsloeg en de inwoner van Ou- delande klem kwam te zitten. ,,Gelukkig heeft die andere auto mijn portier maar net geraakt, waardoor de fysieke schade beperkt is gebleven'', vertelt Zwemer. ,,Maar als hij mijn autodeur vol had ge raakt, had ik nu waarschijnlijk geen benen meer gehad. Om nog maar te zwijgen over mijn zoontje. Ik had hem nog vast op het moment dat Iedereen kan een keer een ongeluk veroorzaken, maar stop dan gewoon het gebeurde.'' Zwemer is ervan overtuigd dat de veroorzaker ('hij reed er gewoon veel te dicht langs') de aanrijding heeft meegekregen. Het was volgens hem een behoor lijke klap. Bovendien moet de an dere auto ook schade hebben. De man of vrouw is volgens Zwemer zelfs nog even gestopt. ,,Maar toen ik naar die andere auto toeliep, ging hij of zij er alsnog vandoor. Mijn zoontje zat nog in mijn eigen auto, dus het was geen optie om er ach teraan te rennen.'' Melden Zwemer is verontwaardigd. ,,Ieder- een kan een keer een ongeluk ver oorzaken, maar stop dan gewoon. Als je doorrijdt, ben je in mijn ogen gewoon een lul.'' Ondanks deze stevige woorden, hoopt de inwoner van Oudelande dat de bestuurder zich bij hem durft te melden. ,,De schrik en de boosheid zijn nu wat gedaald, dus dan gaan we het sa men op een nette manier afhande len.'' De auto die zijn portier raakte, was volgens Zwemer een witte of zilvergrijze Opel Meriva. „Vermoe delijk gebouwd rond 2003", voegt de autoliefhebber daar nog aan toe. De veroorzaker is waarschijnlijk weggereden in de richting van 's- Gravenpolder. ,,Ik had natuurlijk een foto van die auto moeten ma ken, maar daar denk je altijd pas achteraf aan.'' Contact zoeken met Zwemer kan per mail: jarnoz@gmail.com. Ook getuigen mogen zich melden. Zwemer heeft het voorval ge meld bij de politie. Al in oktober werd het plan met een meerderheid aan genomen in de raad. Maar omdat daarvoor de winkeltijden wet moet worden aangepast, wordt er vanavond opnieuw over gedebatteerd. In het voorstel staat dat alleen serviceorganisaties voor het toe risme op zondag open zouden mo gen. Zoals watersport- en fietsza- ken. In totaal gaat het om drie tot zes zaken op het eiland, die in de havengebieden van Tholen, Stave- nisse en Sint-Annaland of op be drijventerreinen gelegen zijn. ChristenUnie en SGP voelen er helemaal niets voor. In een uiter ste poging om de zondagsrust op Tholen in stand te houden, scha kelden ze onderzoeksbureau I&O in. Dat heeft 138 ondernemers be vraagd over onder meer het voor genomen plan. Uit die resultaten blijkt dat 71 procent van de winkeliers tevre den is met de situatie zoals die nu is, waarin geen koopzondag moge lijk is. Daarbij moet wel worden aangemerkt dat 85 winkeliers de vragenlijst hebben ingevuld. Daar naast geeft bijna de helft aan tegen het plan te zijn zoals dat voorligt. 31 procent is er juist voorstander van. SGP en CU zullen de cijfers ge bruiken om hun argumenten kracht bij te zetten. Het zal niets uitmaken. Coalitiepartner VVD heeft de vrijheid om bij voorstel len vanuit de oppositie een andere richting op te gaan en kiest voor de ondernemers. En ook CDA keert niet terug op haar schreden. De christendemocraten gaven al eer der aan het onderzoek weggegooid geld te vinden, omdat hen de uit komst al bekend was. Twee jaar geleden stelde ze in een eigen rapport namelijk al vast dat de Thoolse ondernemers niet zaten te wachten op zondagopen stelling. De reden om nu toch vóór te stemmen, is om de serviceorga nisaties die zich toeleggen op (wa- ter)toerisme de ruimte te bieden. Aan die houding gaan de onder- zoekscijfers niets meer verande ren. IN DE REGIO Muziek van Scheldegalm Operafeest MIJN DORP, MIJN STAD Cabaret woensdag 16 januari 2019 BE 'Ik had m'n benen kwijt kunnen zijn' Rob Paardekam HHshhB Jarno Zwemer doet voor hoe hij stond op het mo ment dat zijn portier werd geraakt door de andere auto, hier overigens niet in de Beukenstraat. FOTO MARCELLE DAVIDSE Jarno Zwemer Michiel Bouwman Het leeuwendeel van Thoolse ondernemers voelt niets voor het invoeren van een koopzondag. Met die conclusie van een onder zoeksbureau in handen, pro beren SGP en ChristenUnie andere partijen alsnog te overtuigen dat toeristische serviceorganisaties niet op zondag open mogen. Een ui terste poging, maar die gaat niets veranderen. SCHORE Muziekvereniging Scheldegalm Hans- weert geeft zater dag een nieuw jaarsconcert in de PKN-kerk in Schore.De harmo nie staat deze avond onder leiding van dirigent Rens van Leeuwen, de slagwerkgroep onder leiding van René Kaljouw. Het programma is zeer gevarieerd. Van onder andere Gra nada Overture en Perthshire Majesty via de swing van Glenn Miller naar Queen en Avicii om Aanvang om 19.30 uur. De entree is gratis. NOORDGOUWE Zondag brengt het Houblon Ensemble beroemde aria's, duetten en terzet ten uit opera's van o.a. Mozart, Verdi en Puccini. De uit voering vindt plaats om 15.00 uur in de Driekoningenkerk in Noordgouwe. En tree bedraagt 15,00 euro en voor kinde ren tot en met 12 jaar is de toegang gratis. Reserveren kan door een mail te sturen naar kamer- COLIJNSPLAAT Voorstraat 45, 12.00-18.00 uur: Maritieme leestafel GOES Ter Weel, 08.00-17.00 uur: Expositie Goese fotograaf Andre Joosse; Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, och tend: Inloop voor koffie en thee; Jeugdcentrum SMWO, De Spinne, 09.30-11.30 uur: In loopspreekuur voor vragen over de computer; 13.00-14.00 uur: Spreekuur van wijkagent in de wijkinfowinkel; Biblio theek, 10.00-11.30 uur: Digitaal Café; 's-Heer Elsdorpweg 12, 13.30-15.00 uur: Mantelzorg café; Centrum 't Westlicht, Al bert Joachimkade 3, 14.00 16.00 uur: Inloop voor hulpvra gen, luisterend oor en koffie en thee; Historisch Museum de Bevelanden, 19.30 uur: Le zing Reineke van Wouwe over het boek 'De Melksalon' HANSWEERT Maria-Oord, 10.30 uur: Digi Inloop KAPELLE De Vroone, C.D. Ver- eekestraat 74, 09.00-11.30 uur: muziek@hethof- zicht.nl KAPELLE Max van den Burg geeft zaterdag een cabaretvoorstelling in de Vroone in Ka- pelle. Van den Burg hup pelt vrolijk door tien jaar cabaretge schiedenis. In snel treinvaart komen herkenbare types, kleurrijke verhalen en leuke liedjes langs in een hip nieuw jasje. Aan vang om om 20.00 uur. Tickets bestel len kan via kapelle- cultureel.nl Activiteit 'Houtsnijden'; 13.00 17.00 uur: Biljarten voor senio ren; 19.15 uur: Bridgeavond; FitXperience, Vroonlandsweg 47, 09.30 uur: Indoor Cycling; 10.30 uur: Body Pump; Fruit teeltmuseum, 13.00-17.00 uur: Wisselexpositie 'Kunst uit de Kelder' KRUININGEN Reimerswaalhal, 09.30-10.30 uur: Yoga-gym voor 55+ LEWEDORP De Zandlööper, 19.30 uur: Officiele start van het jubileumjaar '90 jaar Le- wedorp' OUD-VOSSEMEER Dorpshuis De Vossenkuil, 15.30-16.15 uur: Familievoorstelling 'Mis Poes!' RILLAND De Nieuwe Vlied berg, 10.00-11.15 uur: Wande ling in groepsverband YERSEKE Zorgcentrum Moer- zicht, 10.00-11.15 uur: Wande ling in groepsverband; Kerk plein 1, 13.00-16.00 uur: Rond leidingen door Oosterschelde- museum; Moerzicht, 19.00 20.00 uur: Bijbellezing. BOLLE DEUREN GOES De mannen van de interne aannemerij van woning corporatie RWS in Goes hebben het er maar druk mee. Veel meer voordeuren dan normaal belanden in de werkplaats voor reparatie, sinds afgelopen zomer al tien. Dat heeft vol gens de corporatie te maken met de warme en droge zomer van vorig jaar. Volgens RWS bolt de buitenste laag van het hout op als het na een lange warme en droge periode ineens koud en vochtig wordt. De overlast voor de huurders blijft beperkt tot een dag. foto rws

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51