II cel James en zijn club Goes 9 HOOFDKLASSE B EINDE VERHAAL Oud-doelman stopt per direct bij hoofdklasser VC Vlissingen. „Als trainer moet je het maximale uit een groep zien te halen. Dat lukt me hier niet.'' Opluchting bij aanvoerder Hollemans ]r ohn Karelse is geen trainer meer van VC Vlissingen. De 48-jarige trainer maakte gis teravond tijdens een bijeen komst met zijn selectie be d dat hij per direct stopt. De zondag-hoofdklasser maakte on der zijn leiding een slecht seizoen door en staat halverwege het sei zoen op de veertiende plaats. Af gelopen zondag verloor Vlissingen een oefenwedstrijd tegen zondag tweedeklasser Zeelandia Middel burg met 3-0. ,,Ik kan er niet mee zitten, als ik eerlijk ben'', reageerde Karelse na dat duel. ,,Ik lig er niet wakker van.'' De trainer tekende vorig jaar een contract tot medio 2020, maar maakte onlangs al bekend dat hij komende zomer ging stoppen. ,,Ik wil graag iets anders en de club begreep dat wel'', liet Karelse in december weten. ,,Het huidige sei zoen willen we bovendien op een zo goed mogelijke manier afslui ten.'' Dat moet de club nu voor el kaar zien te krijgen zonder Ka- relse. Hoe kijkt hij nu, na zijn vertrek, terug op de afgelopen periode? ,,Het is zonde dat het zo is gelo pen'', zei Karelse, terwijl hij naar toekomst tegen kom zullen ze ook weer 'een klauw' van me krijgen. Ik heb geprobeerd het tij te keren. Op een andere manier trainen, het tactisch anders aanpakken, een andere benadering, maar niks lukte.'' Negende plaats lijke metamorfose. Vlissingen wilde graag bovenin meedraaien, maar moet nu vrezen voor degra datie naar de eerste klasse. Na veertien duels staat de teller op twee overwinningen, twee gelijke spelen en tien nederlagen. Wie de opvolger wordt van Ka relse - die als trainer ook actief is bij JVOZ - is nog niet duidelijk. De training werd dinsdagavond geleid door Thomas Ragut, de assistent van Karelse die ook het zaterdag team van de Walcherse club onder zijn hoede heeft. Ragut zal voorlo pig de honneurs waarnemen, liet de club weten. VC Vlissingen her vat de competitie zondag in Go- rinchem met een uitwedstrijd te gen Unitas, de nummer zes van de hoofdklasse B. Waar de toekomst van Karelse zelf ligt, is nog niet duidelijk. ,,Er spelen wel wat din gen. Ik heb wat gesprekken ge voerd met clubs, maar daar ben ik niet de enige kandidaat.'' zijn woonplaats Ulvenhout reed. ,,Ik ben niet de juiste trainer voor deze groep.'' Voor de winterstop werd hij met Vlissingen in de dis trictsbeker uitgeschakeld door derdeklasser MOC'17. ,,Een paar dagen later verloren we thuis met 6-0 van Nuenen. En zondag gin gen we met 3-0 onderuit tegen Zeelandia Middelburg. Dat moet je ook de conclusie durven trekken dat er misschien beter een ander voor de groep kan staan.'' Als trainer moet je het maxi male uit een groep zien te halen, weet Karelse. ,,Dat is me hier niet gelukt. Dan kun je blijven aan modderen, maar dan excelleert het Het is zonde dat het zo is gelopen. Ik ben niet de juiste trainer voordeze groep misschien en verdwijnt het onder linge respect. Ik heb nu iedereen een hand gegeven en als ik ze in de club en hemzelf zetten we er nu een streep onder." Het bestuurslid wil niet ingaan op de lezing van James over de ge maakte financiële afspraken. Ook NUCHTER stelt hij geen verdere signalen op gevangen te hebben uit de spelers groep die betrekking hebben op de salarissen. ,,Daar weet ik niks van. Laten we het weer lekker over voet- bal hebben. Zand erover en de blik gericht op de toekomst." James denkt er hetzelfde over. ,,Het is allemaal weer goed. Het kwam door miscommunicatie. Ik heb gezegd hoe ik erover denk. De toekomst zal uitwijzen of het alle maal geregeld wordt. Ik ben posi tief. We willen zo hoog mogelijk eindigen dit seizoen. Ondanks de nederlagen van de laatste weken zijn we goed bezig. We hebben la ten zien dat we dit niveau aankun nen." Achtste plaats Goes verloor de laatste vier compe titieduels - drie voor de winterstop en de eerste van 2019 afgelopen zondag tegen OSS'20 - en staat na vijftiende gespeelde duels op de achtste plaats. De tegenstander van aanstaande zondag, Jong FC Volen- dam, was eerder dit seizoen met 5-1 te sterk voor Goes. woensdag 16 januari 2019 Karelse blijft niet aanmodderen Barry van der Hooft Vlissingen John Karelse was eerder ook trai ner van Goes, waarmee hij in 2017 naar de hoofdklasse promoveerde. Vervolgens maakte hij de overstap naar VC Vlissingen, waarmee hij in zijn eerste seizoen na een be wogen seizoen op de negende plaats eindigde. Voor dit seizoen onderging zijn selectie een rede Assistent-trainer Thomas Ragut neemt voorlopig de honneurs waar John Karelse is sinds gisteravond geen trainer meer van VC Vlissingen. ,,Ik ben niet de juiste trainer voor deze groep. Dan moet je concluderen dat het misschien beter is dat er een ander voor de groep komt te staan.'' foto lex de meester John Karelse stond 54 of ficiële duels als coach langs de lijn bij Vlissingen: 45 duels in de competitie (14 zeges) en 9 duels in de beker (2 in de KNVB beker, 7 in de districtsbeker). -John Karelse (48) Ruben Hollemans was op de hoogte van het geschil tus sen Roycel James en Goes. ,,De trainer en Roy cel hebben dit altijd open en eerlijk ge communiceerd naar de groep", vertelt de aanvoerder. Hollemans baalde dat de verdediger afgelopen zondag afwezig was bij het uitduel met OSS'20 (3-2-nederlaag). ,,Het is vervelend dat dit precies nu ge beurde. We zitten krap in de spelers." De controlerende middenvelder is blij dat beide partijen tot elkaar gekomen zijn. „Gelukkig is het op- gelost en is hij weer inzetbaar." Volgens Hollemans ontstond er door de absentie geen onrust in de groep. ,,Ik heb er ei genlijk niemand over gehoord. 'Het is wat het is', dachten we. Net zoals de vijf ge blesseerden. Daar zijn we nuchter ge noeg voor." Roycel James, hier in actie tegen Jong Volen- dam, traint vanavond weer mee bij derdedivisio nist Goes. foto HANS VAN DER VALK/ORANGE PICTU RES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41