O 0 O V Kou is uit de lucht tussen Roy 8 ZEELAND Hoegee per direct weg bij Dordrecht Vier overwinningen voor zwemmers DZK HC Zeeland kan net niet stunten in beker Lionel Fitsch keert terug na akkefietje Verdediger vertrok voor thuisduel met Harkemase Boys (4-0), maar keert na gesprek terug. Daniel Akindayini staat ook weer op het veld. Sigsten Jonkman in actie. foto sandy pleyte Keeperstrainer Rody Hoegee maakt niet lan ger deel uit van de technische staf van FC Dordrecht, de hekkensluiter in de Keuken Kampioen Divisie. De uit Goes afkomstige Hoegee heeft met onmiddellijke ingang zijn taak neergelegd wegens 'onoverkomelijke me ningsverschillen op technisch vlak'. In een bericht op Facebook neemt Hoegee af scheid van de supporters en het team. „Som mige mensen binnen FC Dordrecht ga ik echt missen. Wie weet tot ziens, maar zeker niet de komende anderhalf jaar.'' In november werd hoofdtrainer Gérard de Nooijer ontslagen door FC Dordrecht. Zijn tweelingbroer Den nis vertrok toen ook bij de club. In de tweede ronde van de nationale zwem- competitie presteerden de zwemmers van De Zeeuwse Kust (DZK) naar behoren. In de hoofdklasse, het hoogste niveau van Nederland, behaalden de Vlissingers 6594,27 punten. Ondanks de afwezigheid van enkele sterkhou- ders behaalde de Walcherse zwemclub enkele ereplaatsen, waaronder vier zeges. Sigsten Jonkman zegevierde op de 100 meter vrije slag en op de 200 meter wisselslag bij de junioren 2. Yorick Visser (jeugd 2) tikte op de 400 meter vrije slag als eerste aan. Verder zwom Manouk Maas (junioren 3) in 2.42,84 naar de winst op de 200 wisselslag. Bij de mannen senioren no teerde Kalle van Gemert een puike tijd op de 400 meter wisselslag: 4.38,13. Dat leverde hem een Zeeuws record voor 20-jarigen op. Trainers De handbalsters van HC Zeeland zijn er net niet in geslaagd om de derde ronde van het toernooi om de districtsbeker te bereiken. In eigen huis werd nipt verloren van eersteklas ser Tachos (13-14). In de reguliere competitie was de derde keus van Tachos zondag nog te sterk voor HC Zeeland (13-9), maar in het be kertoernooi had het eerste team van de club uit Waalwijk beduidend meer moeite om de ploeg van Jan Verkerke te kloppen. HC Zee land leidde halverwege knap met 9-8. De thuisploeg miste in de slotfase ook nog twee strafworpen. Tachos ging er vervolgens alsnog met de winst vandoor: 13-14. Klomp Hoek Lionel Fitsch keerde gisteravond te rug op het veld bij Hoek. De cen trale verdediger pakte zaterdag voor de thuiswedstrijd tegen Harkemase Boys zijn spullen en vertrok van sportpark Denoek, nadat hij te ho ren had gekregen dat hij op de bank moest beginnen. Daniel Akinday ini, die lang heeft gerevalideerd van een zware achillespeesbles sure, sloot maandagavond weer aan bij de selectie van Hoek. Fitsch trainde maandag nog niet mee met de selectie van Hoek, omdat hij die avond ge sprekken voerde met trainer Hugo Vandenheede en de technische commissie. De conclusie was dat de verdediger gisteravond weer aan kon sluiten bij de selectie. In december verlengde de Goesenaar zijn con tract bij Hoek al tot medio 2020. Het lijkt er nu dus op dat hij ook de komende anderhalf jaar nog voor de derdedivisionist speelt. Daniel Akindayini trainde maan dagavond wel weer mee. De En gelse spits kwam een jaar geleden naar Hoek, scoorde er lustig op los in zijn eerste wedstrijden voor de club maar raakte in de na- competitie zwaar ge blesseerd. Akinday- scheurde eind mei tegen Spijke- nisse zijn achil lespees en onder ging een opera tie. De spits werkte lange tijd vooral individu eel aan zijn herstel en zou zich eigen lijk begin ja nuari weer op de training melden. Dat mo ment stelde Akindayini zelf uit, waarna hij maandag wel weer van de partij was. 22 spelers Door de komst van Karim Bannani, die vorige week aansloot bij Hoek en zaterdag als invaller al debu teerde, bestaat de selectie van Hoek nu uit 22 spelers. Met die groep wil Hoek een gooi doen naar promotie naar de tweede divisie. De ploeg van Vandenheede, de opvolger van de ontslagen Dennis de Nooijer gaat momenteel aan kop in de strijd om de tweede-periode- titel. Hoek heeft net als Noordwijk - de koploper in de derde divisie - na vijf duels nu dertien punten. Noordwijk won al de eerste peri ode. Quick Boys - zaterdag de te genstander in Katwijk - staat op elf punten. Dovo, dat volgende week naar Hoek komt, heeft net als FC Lisse, DVS'33 en Harkemase Boys tien punten. De strijd om de tweede periode gaat over elf wedstrijden. Hoek speelt de komende zes duels nog te gen Quick Boys (uit), Dovo (thuis), Eemdijk (uit), FC Lisse (thuis), ASWH en ONS Sneek (beiden uit). In de heenronde pakte Hoek tegen die clubs dertien punten. Alleen van Quick Boys (3-3) en FC Lisse (3-2-nederlaag) wist het niet te winnen. James maakte afgelopen zondag op bezoek bij OSS'20 (3-2-nederlaag) geen deel uit van de selectie. ,,Ik wilde de club in bescherming ne men door te zeggen dat het om privé-omstandigheden ging. Maar nu lijkt het net alsof ik wil stop pen", zei hij gisterochtend. ,,Dat is niet zo. Er zijn dingen beloofd die niet nagekomen worden. Het ligt niet aan de spelers of trainer." De Middelburger wees met een beschuldigende vinger naar techni sche man Hugo Barends. ,,Voordat het seizoen begon, hebben we on derhandeld. Het bedrag dat ge noemd werd, was het nettobedrag. Al drie of vier maanden krijg ik bruto uitbetaald. Meerdere jongens hebben hetzelfde probleem, maar zeggen niks. Ik wel. Op den duur ben ik het zat." Principekwestie James wilde een statement maken. ,,Op trainingsavonden en wed strijddagen kan ik ook gewoon gaan werken." Voor de verdediger was het naast een financiële kwestie ook een principekwestie. ,,Het gaat me niet om geld", zei hij. ,,Ik wil eerlijk behandeld worden. Als dat niet gebeurt, ben ik keihard." Ondanks alles hoopte de oud- speler van Vlissingen en Halsteren dat hij dit seizoen nog in actie zou komen voor Goes. ,,Ik wil gewoon voetballen. Ik hou van het spelletje. Ik neem aan dat de club bezig is om een oplossing te vinden." Die oproep kreeg gistermiddag Op trainingsavonden en wedstrijddagen kan ik ook gewoon gaan werken -Roycel James gehoor. ,,Het berust op een misver stand, ook vanuit zijn kant", stelt Barends. ,,We hebben elkaar telefo nisch gesproken. Het is opgelost. Jammer genoeg heeft hij me er niet eerder over gebeld. Maar dat is ach teraf praten. In het belang van de woensdag 16 januari 2019 GO VOETBAL ZWEMMEN HANDBAL De Goese rugbyclub Tovaal levert drie spelers voor Oranje onder 17 jaar, dat zich gaat voorbereiden op het EK. Na een circuit van se lectietrainingen in Amsterdam zijn Ilias de Feij- ter, Roel van Eijkeren en Stijn van Liere door gedrongen tot de definitieve selectie. Op 23 en 24 februari vindt een teambuildingsweekend plaats, op 14 en 21 april staan er twee oefen duels met sterke buitenlandse teams gepland. Rinus de Winter is de nieuwe voorzitter van Stichting Wielercomité 's-Heerenhoek. Hij neemt het stokje over van Arno Witkam, die elf jaar voorzitter is geweest. De stichting or ganiseert onder meer de internationale drie daagse EPZ Omloop van Borsele. 2 RIA W. heeft een nieuwe trainer voor ko mend seizoen gevonden. Arno Verlinde, oud-speler van de club, wordt bij de zondag vierdeklasser de opvolger van Jeroen van den Broeke, die trainer wordt van FC Axel. SV Nieuwdorp heeft Mick Vu- jovic aange steld als nieuwe trainer. Hij is komende zomer de ver vanger van de vertrekkende Romeo van Aerde. 2-2 Daan Klomp speelde giste ren met NAC Breda een oe fenduel met AA Gent. Het duel eindigde in 2-2. Voor NAC waren Robert Mühren en Mit chell te Vrede trefzeker. In de slotfase kwam AA Gent alsnog langszij. De uit Wissenkerke afkomstige Klomp speelde centraal ach terin alleen de eerste helft. NAC hervat de competitie met de derby tegen Willem II. a (O Selectie Hoek is weer compleet Barry van der Hooft JARTAZI Lionel Fitsch I Tweede periode. Stand bovenin: 1 1. HSV Hoek 5-13 (13-5) 2. Noordwijk 5-13 (12-5) 3. Quick Boys 5-11 (13-3) 4. Dovo 5-10 (11-7) 5. FC Lisse 5-10 (13-10) 6. DVS'33 5-10 (10-7) 7. Harkemase Boys 5-10 (9-7) De impasse tussen Goes-speler Roycel James (26) en de be leidsbepalers van de club lijkt doorbroken. De verdediger traint vanavond weer mee met de selectie en is aanstaande zondag inzetbaar tegen Jong FC Volendam. ,,Ik heb hem telefo nisch gesproken", aldus Hugo Barends (lid technische com missie). ,,Toen is hij tot inkeer gekomen." Len Wolters Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40