Zuinige woningen in Ritthem zijn klaar Jarno Zwemer uit Oudelande boos op doorrijder in Goes PostNL wil automaten voor brief en pakket Woningcorporatie Zeeuwland lost belofte in 6 Vijf bewoners ontvingen gisterochtend de sleutel van hun nieuwe, energiezuinige huurwoning aan de Lambrechtsenstraat in Ritthem. Met de oplevering van het kwintet energiezuinige, levensloopbesten- dige huizen lost woningcorporatie Zeeuwland een oude belofte van voorloper Woonburg in. Woon- burg wilde vijf, zes jaar geleden ne gen verouderde woningen slopen om er zeven of acht terug te zetten, maar kwam daarvan terug door protesten van tevreden bewoners. Onderzoek wees uit dat opknap pen van de woningen voor de cor poratie te duur werd. Uiteindelijk werden vier huizen tegen gunstige condities verkocht aan bewoners en werden er vijf gesloopt. In eerste in stantie zouden er vier woningen te rugkomen, maar uiteindelijk kon den er toch vijf herrijzen. De huurprijzen van die vijf nieuwe huizen zijn behoorlijk ge stegen, maar met net boven de zes honderd euro per maand toch voor veel mensen - al dan niet met sub sidie - betaalbaar. Ook al omdat de energierekening een stuk lager zal zijn door betere isolatie, vloerver warming en zonnepanelen op het dak, kondigde corporatiedirecteur Raymond van Kralingen kan weer terug naar zijn oude adres. foto lex de meester Marco van der Wel destijds al aan. Dat hij geen loos reclamepraatje hield, bewijst de terugkeer van drie voormalige huurders. Die staan, net als twee 'verse' Ritthemmers, te springen om hun nieuwe huis te betrekken, hoorde Zeeuwland-me- dewerkster Klant en Omgeving Saskia van der Nat dinsdag bij de inspecties van de nieuwe wonin gen. Raymond van Kralingen woont GOES Hij hield er alleen een zere heup aan over. ,,Maar het had slech ter kunnen aflopen'', zegt Jarno Zwemer. Hij kwam gisterochtend klem te zitten tussen zijn auto en het portier, na een aanrijding in de Beukenstraat in Goes. De automo bilist die dit veroorzaakte, koos het hazenpad. Zwemer stond rond kwart voor negen ter hoogte van zorgcentrum Sint-Maarten in de Groe zijn zoon tje van negen maanden vast te ma ken in het autostoeltje op de achter bank. Zijn auto stond aan de linker kant van de weg, met de neus rich ting supermarkt Dirk. Uit die rich ting kwam op dat moment een au tomobilist aangereden. Die raakte de openstaande deur van de auto van Zwemer, waardoor het portier dichtsloeg en de inwoner van Ou- delande even klem kwam te zitten. ,,Gelukkig heeft die andere auto mijn portier maar net geraakt, waardoor de fysieke schade beperkt is gebleven'', vertelt Zwemer een paar uur later, als hij al goeddeels is sinds het najaar van 2017 in een wis selwoning in de Weverstraat in Ritthem. Binnen twee maanden keert hij terug op zijn oude adres in de Lambrechtsenstraat. ,,Als im port-Rotterdammer heb ik het al tijd naar mijn zin gehad in Ritthem. Ik zat dan ook niet te wachten op sloop van mijn huis, maar de nieuwe woning ziet er fantastisch uit." Tegeltjes De diepe achtertuin, de nabijheid van de Westerschelde en 'de rust van Ritthem' trokken ook Van Kra- lingens nieuwe buurvrouw Henny van Ham. De Vlissingse (65) werd bovendien gelokt door de slaapka mer op de begane grond, omdat het traplopen niet zo goed meer gaat. Raymond van Kralingen voelt zich als 'jonge vijftiger' juist te vief om de bovenverdieping niet als slaapkamer te gebruiken. ,,Ik heb dus gekozen voor een grotere ruimte beneden." Die keuze zou Van Ham niet heb ben gemaakt. Ze betreurt het wel dat ze haar ideale huurhuis pas ont dekte toen de bouw al een eind op streek was. ,,Buren kozen bijvoor beeld een andere kleur tegeltjes in de badkamer of een ander aan- rechtblad. Dat had ik ook wel ge wild, maar de inrichting was al af toen ik op deze woning werd gewe zen. Maar goed, zo erg is dat ook weer niet. Ik kijk er naar uit om lek ker met mijn hondje te wandelen in Ritthem en omgeving." bekomen van de schrik. ,,Maar als hij mijn autodeur vol had geraakt, had ik nu waarschijnlijk geen be nen meer gehad. Om nog maar te zwijgen over mijn zoontje. Ik had hem nog vast op het moment dat het gebeurde.'' Behoorlijke klap Zwemer is ervan overtuigd dat de veroorzaker ('Hij reed er gewoon veel te dicht langs') de aanrijding heeft meegekregen. Het was vol gens hem een behoorlijke klap. Bo vendien moet de andere auto ook schade hebben. De man of vrouw is volgens Zwemer zelfs nog even ge stopt. ,,Maar toen ik naar die andere auto toeliep, ging hij of zij er alsnog vandoor.'' Zwemer is verontwaar digd over het gedrag van de andere automobilist. ,,Iedereen kan een keer een ongeluk veroorzaken, maar stop dan gewoon. Als je door rijdt, ben je in mijn ogen gewoon een lul.'' Toch hoopt Zwemer dat de betrokkene zich meldt, zodat ze sa men de zaak kunnen afhandelen. IN DE REGIO Ontbijt voor ondernemers Voorstelling Het Diner' Thema-avond in bibliotheek MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 16 januari 2019 René Hoonhorst Ritthem AAGTEKERKE Gymzaal, Aga- thastraat, 17.30-18.30 uur: Pilates; 19.00-21.00 uur: Badminton GRIJPSKERKE Woonzorgcom plex Nimmerdor, 10.00-11.00 uur: Koffieochtend voor senio ren; Dorpshuis, 13.30-17.00 uur: Biljarten en koersbal voor 50+'ers KOUDEKERKE De Couburg, 13.00-16.30 uur: Biljarten voor senioren MELISKERKE Dorpshuis 'Ons huis', 13.30-17.00 uur: Biljarten MIDDELBURG Het Palet, 09.30-11.15 uur: Linedance; Kruitmolenlaan 125, 09.45 12.00 uur: Wekelijkse Koffie-in- loop voor bewoners van Wijk Dauwendaele; Kruitmolen, 10.00-12.00 uur: Bowlen voor senioren 50+; Cinema Middel burg, vanaf 13.30 uur: Verto ning 'Edie' en 'Shoplifters'; Koudekerkseweg 139, 13.30 uur: Jeu de Boules bij CJBM; Ontmoetingskerk, 18.30 uur: Introductieavond Alpha-cur- sus voor iedereen die vragen over het leven of het christe lijke geloof heeft; ZB, 19.30 uur: Lezing Drs. Gees-Ineke Smit over de vormgeving van KLM OOSTKAPELLE De Halve Maan, 13.30-16.30 uur: Bridgen; De Egelantier, 13.30 14.30 uur: Wandelactiviteit voor senioren OOST-SOUBURG Kroonjuweel, 16.45-17.30 uur: Kleuterdans voor kleuters van 4 en 5 jaar SINT LAURENS Van Cittershof, 14.00-16.00 uur: Koersbal VEERE Het Akkoord, Oude straat 9, 10.15-11.15 uur: Gym voor 70+; 13.30-16.30 uur: Ou- derensoos VLISSINGEN Vrijenhovenzaal, Baskenburgplein 8, 09.00 uur: Peutergym; ZB, Spuikomweg 7, 10.00-12.00 uur: Gratis cur sus 'Omgaan met de digitale overheid en DigiD' ZOUTELANDE Woonzorgcom plex De Tienden, 13.30-16.30 uur: Soos voor senioren. MIDDELBURG PostNL wil vijf pakket- en briefautoma- ten in Middelburg plaatsen. Via die automaten kun je zeven dagen per week en 24 uur per dag je eigen pakketten versturen en ontvangen, zonder tussen komst van anderen. PostNL breidt het aantal pakket- en briefautomaten momenteel fors uit. Middel burg kent ruim twintig brie venbussen en enkele post kantoren in winkels. Op dit moment moet PostNL nog een nieuwe aanvraag bij de gemeente indienen. De eerste aanvraag paste niet binnen de regels. Wanneer PostNL de pakket- en briefautomaten gaat plaat sen is niet bekend. Het streven is wel om het nog dit jaar te realiseren. WA MIDDELBURG Suffe tutten houdt vrijdag een onder- nemersontbijt bij Wooncafé Schroe- vers. De deelne mers gaan samen ontbijten. Stanley van de Wal, mede eigenaar van Ritu als Zeeland, voor zitter van ZZL en partner van TRENDZ, is speci ale gast en spreker. Hij vertelt over de wereld van Rituals, gastvrijheid en be leving. Het programma is van 8.30 tot 10.00 uur. Aanmelden kan via suffetutten.nl. MIDDELBURG Toneelvereniging Pauze speelt ko mend weekend de voorstelling 'Het Diner' in het Middel burgs Minitheater. 'Het Diner' is de to neelbewerking door Kees Prins naar het boek van Herman Koch. Vrijdag en za terdag begint de voorstelling om 20.00 uur, zondag om 14.30 uur. De entree bedraagt tien euro per per soon. Reserveren kan via info@to- neelvereniging- pauze.nl of 06 31572257. Kaarten zijn vanaf een uur voor aanvang ook aan de kassa van het Minitheater ver krijgbaar. MIDDELBURG Het thema van de Maand van de Spi ritualiteit in 2019 is 'met aandacht.' Vrij dag wordt er door het Lectorium Rosi- crucianum een thema-avond in de Bibliotheek van Zeeland verzorgd met de titel 'Met aandacht en liefde - leven vanuit de Bron.' Aanvang 20.00 uur. Toegang is gratis. VLISSINGEN De negenkoppige skaband Skapiche?! laat zaterdagavond in het Vlissingse poppodium De Piek zien en horen hoe een feestje te bouwen. Aanstekelijke melodieën, rockende riffs en knallende polka beloven de bandleden het publiek. ,,Trek je favoriete dans schoenen aan", moedigen ze bezoekers aan. Vóór de vrolijke ska De Piek onder stroom zet, warmen Mr. DjD, met ska uit eigen collectie, en punkband Scallywags de zaal op. Het pro gramma begint om 20.30 uur. foto skapiche?! SKAPICHE?!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38