I 5 Mijn andere bandje gaat voor, zei Paskal Jakobsen, toen Bl0f 1992 werd opgericht. Het is anders gelopen met Wolfclan Sister. Na 25 jaar komt de band nog één keer bij elkaar, voor een reünieconcert. WOLFCLAN SISTER REÜNIE eventien was hij, toen gi tarist Robin Verhage, bas sist Michiel van Saagsvelt en drummer Chris Hoor- I nick hem vroegen of hij in hun band Wolfclan Sister wilde ko men zingen. ,,Ik was de jongste", zegt Jakobsen in een van de tot oefen ruimtes omgebouwde varkensstallen van 'boer Vos' in Oost-Souburg. ,,Ze zijn allemaal een jaar of vijf ouder. Het was net alsof je met je grote broers op stap ging. Spelen op een motortreffen, samen zuipen. Eerst repeteren en daarna het café in, van elke zaterdag stond de invulling al vast.'' Via via hadden de Vlissingers ge hoord van die jongen die zo goed kon zingen. ,,Hij was wel wat sceptisch toen we hem vroegen'', herinnert Van Saagsvelt zich. ,,We wilden onze eigen nummers maken. 'Dat is wel heel moeilijk, hoor', zei Paskal." Hoornick weet nog goed hoe het was om de eerste keer samen te spelen. ,,Een gitarist of een drummer vind je meestal wel, maar een goeie zanger, die heb je niet zomaar. Toen Paskal begon te zingen, dacht ik 'Wow, dit is geregeld.' De klik was er ook met een.'' Van Saagsvelt noemt Wolfclan Sis ter 'een hecht clubje'. Jakobsen ver duidelijkt: ,,Vier nozems met lange haren, leren jassen en een grote smoel." Prioriteit Wolfclan Sister wilde doorbreken met Engelstalige powerrock. ,,We wilden ervan kunnen leven'', zegt Hoornick. Op Walcheren werd al snel een flinke aanhang opgebouwd. Toen Peter Slager bij hem aanklopte met de vraag of hij wilde komen zin gen in een Nederlandstalig bandje dat hij wilde oprichten, was het daarom voor Paskal Jakobsen geen vraag waar de prioriteit lag. ,,Ik had best tijd voor nog een bandje, maar ik liet Peter wel weten wat de spelregels waren. Wolfclan Sister was nummer één, Bl0f, was nummer twee. Als ik moest kiezen, ging Wolfclan voor." Dat ging een tijd goed, tot Bl0f op de proppen kwam met liedjes als Aan de kust en Wat zou je doen? Nederland rf Onzepartners wilden een leuk feest organiseren. Zij benader den Paskal. Zo ontstond het plan voor een reünie concert viel er nog niet voor, maar Zeeland wel. Als een blok. Nog voor Jakobsen er zelf over begon, kreeg hij een bel letje van zijn maten. ,,Ze zeiden: 'We willen even met je praten.' Toen voelde ik wel wat eraan zat te ko men.'' Pijn ,,Bl0f ging ineens zo hard'', vertelt Verhage. ,,We gunden het Paskal wel, maar we redeneerden dat het voor ons niet ineens een remmende factor moest worden. Over en weer hebben we toen toch wel met pijn in het hart afscheid genomen." Het bleek de doodsteek voor Wolf clan Sister. Na 32 optredens was het voorbij. ,,Zoals Paskal zijn er niet zo veel'', concludeert Verhage. ,,We rea liseerden ons dat we wel heel erg ver wend waren met zo'n zanger." Het waren hun vrouwen die de band weer voor een eenmalig optre den bij elkaar hebben gebracht. ,,We tikken dit jaar allemaal de vijftig aan'', legt Verhage uit. ,,Onze part ners wilden een leuk feest organise ren. Zij benaderden Paskal. Zo ont stond het plan voor een reüniecon cert." Omdat het Vlissingse podium De Piek op dat moment nog was geslo ten, viel de keuze op De Spot in Mid delburg. Op zaterdag 9 februari speelt Wolfclan Sister daar nog één keer. Ze hebben inmiddels een aantal keer ge repeteerd. ,,Het was meteen heel leuk'', zegt Jakobsen. ,,Als vanouds. Als je even bezig bent, vinden je klauwtjes vanzelf weer de akkoorden van destijds en keren de liedjes als vanzelf weer terug.'' De helft van de kaarten is bestemd voor vrienden, de andere helft is in middels in de voorverkoop gegaan. Jakobsen: ,,We hebben allemaal een flink grote gastenlijst, maar door ook kaarten te verkopen, wordt het een echt optreden, waar we met zijn vie ren op ons best voor de dag willen komen.'' woensdag 16 januari 2019 GO 'Wolfclan was één, Bl0f twee' Ernst Jan Rozendaal Oost-Souburg UW. Wolfclan Sister, met vlnr Chris Hoornick, Robin Verhage, Pas kal Jakobsen en Mi- chiel van Saagsvelt. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Wolfclan Sister, vijf entwintig jaar gele den. Vlnr: Chris Hoor- nick, Paskal Jakob- sen, Robin Verhage en Michiel van Saagsvelt. FOTORUUDSPRONG - Robin Verhage Concert: Wolfclan Sister, zaterdag 9 februari in De Spot in Middel burg. Support: Hot Fuzz. Aanvang: 20.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37