Feyenoord wil jonge talenten 22 Naast de titelstrijd is er veel meer om je op te Hoera, vrijdag begint de eredivisie weer. Tien redenen om verlekkerd uit te kijken naar het weekeinde, als de competitie na vier weken winterstop wordt hervat. Kort Willem II laat Sol gaan Fran Sol (26, foto) vertrekt bij Willem II. De Tilburgse club heeft met Dinamo Kiev een akkoord bereikt over de overgang van de Spaanse aanvaller. Kiev had eerder al een miljoenenbod gedaan. Tot teleurstelling van de speler weigerde Willem II hem aanvan kelijk te laten gaan. Babel tekent bij Fulham Aanvaller Ryan Babel zet zijn avontuurlijke loopbaan voort in de Premier League. De 32- jarige spits heeft bij degradatiekandidaat Fulham een contract tot het einde van het seizoen ondertekend. De international komt over van de Turkse club Besiktas, waar hij sinds januari 2017 speelde. Babel kwam eer der uit voor Ajax (twee periodes), Liverpool, Hoffenheim, Kasimpasa, Al Ain en Depor- tivo La Coruna. Hij was dit seizoen bij Be- siktas, waarmee hij in 2017 de landstitel ver overde, geen vaste waarde meer Waarschuwing voor Nuis Kjeld Nuis (29, foto) heeft van de Neder landse schaatsbond KNSB een officiële waarschuwing gekregen wegens zijn gedrag ten opzichte van een scheidsrechter bij de EK sprint in Collalbo. De tweevoudig olym pisch kampioen viel afgelopen vrijdag nogal uit tegen de Nederlandse arbiter Berri de Jonge nadat hij was gediskwalificeerd we gens het afsnijden van een bocht. Flitsen Straf Salaris Barcelona is de eerste voet balclub die ruim een half miljard euro uitgeeft aan de salarissen van spelers en staf. Vorig seizoen bedroegen de personeels kosten 562 mil joen euro. Opleiding 1. Climax der climaxen 3. Toptalenten Als PSV de lijn van voor de win terstop doortrekt, komt die ploeg uit op 96 punten. Dat zou een re cord zijn in de eredivisie. Toch kan Ajax zelfs in dat geval nog kampi oen worden, als het al zijn zeven tien wedstrijden wint, dus ook die in Amsterdam tegen PSV. In dat scenario komt Ajax uit op 97 pun ten. De titelstrijd belooft spannen der dan ooit te worden. 2. Geniale grijsaard Feyenoord heeft met Robin van Persie onmiskenbaar één van de beste spelers van de competitie in huis, een attractie voor iedere toe schouwer. Op 35-jarige leeftijd is 'RVP' als aanvoerder bezig aan zijn afscheidstournee. Geniet ervan zolang ze er nog zijn. Zowat de complete top van het Europese voetbal zit achter de jonge Ajacieden Matthijs de Ligt en Frenkie de Jong aan, maar voor lopig zijn ze nog wekelijks op de Nederlandse velden te zien. 4. Jaap Stam, de trainer Zijn staat van dienst als voetballer wekt verwachtingen waar Jaap Stam als trainer 'geen moer mee kan'.Vraag is wat de 46-jarige oud- topverdediger naast het veld kan. In Zwolle vragen ze één ding: PEC voor de eredivisie behouden. 5. Vers bloed Fran Sol heeft Willem II verlaten voor Dinamo Kiev. Het is voor de liefhebber te hopen dat smaak- makers als Nasser El Khayati, Arber Zeneli en Ritsu Doan wél blijven, bij respectievelijk ADO Den Haag, Heerenveen en FC Gro ningen. Anderzijds zijn er in de winterstop voldoende nieuwe spelers aangetrokken om naar uit te kijken. Neem Riechedly Bazoer, die bij FC Utrecht zijn loopbaan weer tot leven wil wekken. Bij Ajax hebben ze de Argentijnse verdediger Lisandro MagallSn ein delijk binnen. 6. Comeback kids Na een wat teleurstellende eerste seizoenshelft zoeken ze bij AZ ver sterking binnenshuis. Calvin Stengs deed na lang blessureleed al weer een paar keer mee, terwijl Het was het kindje van eerst Rob Baan en later van Leo Beenhakker. Die klopten in hun periode als technisch directeur van Feyenoord aan bij stadgenoot Excelsior en kre gen Simon Kelder zover dat de top club zijn talenten op Woudestein mocht stallen. Maar Eric Gudde en Martin van Geel zagen minder heil in de coalitie met de Kralingers. En dus gingen Feyenoord en Excelsior, ondanks succesvoorbeelden zoals Jordy Clasie, Thomas Buffel, Salo mon Kalou, Brett Holman, Miquel Nelom, Elvis Manu, Glenn Loovens We hebben meer punten dan vorig jaar, maar de clubs boven ons hebben amper iets laten liggen en Luigi Bruins, uit elkaar. Gisteren kondigde algemeen di recteur Jan de Jong tijdens de nieuwjaarsreceptie in de Kuip een nieuwe samenwerking aan met een club uit de eerste divisie. Met on middellijke ingang en in elk geval de komende anderhalf jaar gaan Feyenoord en FC Dordrecht met el kaar samenwerken. De Rotterdam mers gaan vijf spelers per seizoen stallen aan de Dordtse Kromme- dijk, bij de club die met algemeen directeur Hans de Zeeuw iemand aan het bewind heeft staan die tot de vermogende Vrienden van Fey- enoord behoort. FC Dordrecht zette enkele weken geleden de deur al wagenwijd open voor jeugdinternational Crysencio Quote van de dag 'Dit is het moment, ik heb alles bereikt' woensdag 16 januari 2019 VOETBAL VOETBAL SCHAATSEN Harry Kane komt voorlopig niet in actie voor Tottenham Hotspur. De aanvaller is door een blessure aan de enkel in elk geval tot maart uitgeschakeld. FC Den Bosch huurt Vincent Vermeij voor de rest van het seizoen van Heracles. Schaker Anish Giri heeft op het internatio nale toernooi van Wijk aan Zee zijn tweede overwinning geboekt. De Nederlandse groot meester versloeg in de vierde ronde de Hon gaar Richard Rapport. GO 2 Trainer Jack de Gier van NEC heeft twee spelers uit zijn selectie gezet: Brahim Darri en Anass Achahbar. De disciplinaire maatregel volgt op een woordenwisse ling tussen het duo en de technische staf onlangs. U Veertien voet baltrainers zijn toegelaten tot de hoogste coach-oplei- ding van de KNVB. Onder hen de oud-in ternationals Dirk Kuyt, John Heitinga en Kevin Hofland. Van Leeuw tot IJsbeer en van RVP tot de VAR Yorick Groeneweg Rotterdam Ajacied Ta- gliafico (r) gaat een duel aan met Lo- zano (PSV). FOTO PIM RAS De intensieve samenwerking van Feyenoord met Excelsior werd na het vertrek van Leo Beenhakker in 2011 afgebouwd. Toch kiest de club nu weer voor zo'n oplossing om zijn talenten te laten rijpen, bij FC Dordrecht. Dat is geen keuze voor de voet balpiramide. Mikos Gouka Rotterdam - Jan de Jong (dir. Feyenoord) O a 0) —Arsenal-keeper Petr Cech (36) stopt er na dit seizoen (zijn twintigste) mee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22