gipsbeen Is het een liefdesrelatie of niet? 21 Waarvan akte Hun vader loopt hand straat met zijn dertig jaar jongere nichtje HUH? IK WIST NIET DAT DEZE PISTE EEN SLALOMPARCOURS HAD? Ook een aansprakelijkheidsverzeke ring is handig. Bij een botsing kan een andere wintersporter gewond raken. Als veroorzaker moet jij de letselschade vergoeden „Dit soort schade valt dan niet onder je reisver zekering, ook niet als je een winter sportdekking hebt", zegt Knopperts. Hoe kom je weer thuis? Eerder kwam al een einde aan zulke vluchten vanuit de Franse skigebie den. Repatriëring naar Nederland ge beurt nu met een gewone lijnvlucht GOED OM TE WETEN 'Als je op de piste een botsing veroorzaakt, moet jij het letsel van de ander vergoeden. Verzeker je daar voor' of een ligtaxi. De kosten vallen onder de wintersportdekking van de reis verzekering. Dat geldt ook voor de kosten voor een extra stoel in het vliegtuig, zodat je gipsbeen alle ruimte heeft. Eenmaal thuis kan de rekening van het mislukte sneeuwavontuur nog verder oplopen. Wie iets breekt, moet namelijk revalideren. Fysio therapie wordt vanuit de basisverze kering alleen vergoed voor kinderen tot 18 jaar en voor chronische aandoe ningen. Zonder een aanvullende dekking voor fysiotherapie draai je dus zelf voor de kosten op. Hoe verging het Van Munster? Na een jaar revalideren glijdt ze inmid dels weer van de piste af. Niet op een board, maar op ski's. „Snowboarden is voorlopig nog te eng", verklaart ze. „Eerst het vertrouwen in de sneeuw en in mijn kunnen terugkrijgen. Daarna kijken we weer verder." Fleur komt van jongs af aan graag over de vloer bij het gezellige, hechte gezin van haar oom Bram en tante Merel. Wat ze thuis niet krijgt - liefde, aan dacht, warmte - vindt ze daar. Ook als de drie kinderen van oom Bram en tante Merel het huis uit zijn, zoekt ze haar oom en tante vaak op. Na het overlijden van tante Merel blijft Fleur oom Bram bezoeken. Zo is Fleur: lief, vinden zijn kinderen. Niemand zoekt er wat achter. Toch sluipt er bij de kinderen gaandeweg iets ongemakkelijks in hun gevoel over de relatie tussen die twee. Dat oom Bram en zijn nichtje Fleur altijd gek op elkaar zijn geweest en een bij zondere band hebben, is binnen de familie alge meen bekend. Maar hun vader en nicht die nog steeds hand in hand over straat lopen? Dat gevoel wordt sterker als Fleur een paar maanden later haar huurwoning opzegt en bij oom Bram intrekt. Consternatie bij de kinderen: wat gebeurt hier nou!? Aarzelende, nog niet uit gesproken twijfels groeien uit tot ze kerheden: hun vader en zijn dertig jaar jongere nichtje hebben een liefdesrelatie! De verhouding tussen Fleur en haar neven en nicht raakt erdoor vergiftigd. Niet alleen omdat de kinderen het uiterst ongepast vinden dat hun leeftijdgenote én familie lid het met hun vader zou hebben aangelegd, ook omdat alle mooie jeugd herinneringen erdoor in een ander daglicht komen te staan. Want sinds wanneer is dit eigenlijk aan de gang, vragen ze zich af? Speelde in hand over het al toen hun moeder nog leefde? En wat is dat precies tussen die twee? Het komt tot confronta ties, maar over hun ver meende relatie spreken Fleur en oom Bram zich nooit uit. Hoe dan ook krijgt Fleur de schuld. Met hun vader houden de kinderen contact, Fleur willen ze nooit meer zien. Oom Bram overlijdt een paar maanden later, onverwacht. Hij heeft geen testament en dus zijn zijn kinderen de enige erfgenamen. Die hebben haast. Twee dagen na het overlijden van hun vader zitten ze aan mijn bureau: Fleur moet dat huis uit! Dat ze daardoor op straat komt te staan, interesseert ze niet. Omdat oom Bram en Fleur hebben samen gewoond, kan ze in principe nog een half jaar na zijn overlijden in zijn huis blijven. Maar ze geeft gehoor aan de eis van zijn kinderen, die haar twee dagen de tijd geven om haar boeltje te pakken. Ze vertrekt met stille trom, zonder zich ooit uit te laten over de precieze aard van de relatie met haar oom. woensdag 16 januari 2019 GO ILLUSTRATIE EVERT KWOK De gipsvluchten vanuit Oostenrijk bestaan sinds vorig jaar niet meer. Verzekeringsexpert Bas Knopperts van Indepen- der vertelt waar je deze winter op moet letten. Dekkingen binnen de reis verzekering zijn niet geldig als je naar de sneeuw gaat zonder wintersportdekking. Denk hierbij niet alleen aan de kosten voor opsporing, redding of repatriëring, maar ook aan de kosten bij beschadiging of diefstal van je bagage. Met wintersportdekking worden ook de kosten voor gehuurde skipassen, skiles sen en ski's vergoedt, als je door ziekte of een ongeluk op de piste niet meer kunt wintersporten. Schade aan gehuurde spullen, zoals ski's en snowboards, is ook meeverzekerd. Heb je hulp nodig? Bel altijd direct de alarmcentrale. Deze kan je zo snel moge lijk helpen, bijvoorbeeld met een tolk wanneer je de taal niet spreekt. Zaken die je zonder toestemming van de alarmcentrale regelt, zijn mogelijk niet gedekt. Niet elke verzekeraar heeft offpiste-skiën in het pakket opgenomen. Dit brengt namelijk extra risico's met zich mee. Controleer dus voor vertrek de polisvoor waarden. Waargebeurde verhalen uit de notarispraktijk, opgetekend door Johan Nebbeling. Vanwege beroepsgeheim zijn niet de echte namen vermeld. Reageren? johan.nebbeling@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 21