GELD i Brexitdeal afgeblazen, positie Britse premier hangt aan zijden draad JOL Smartengeld wordt ook hier steeds hoger De euro is jarig, maar er is geen feestje »P18 Walcheren Hoogste bedrag staat op 250.000 euro Off-piste gaan skieën is kicken, levensgevaarlijk. En als je gered moet worden, is dat eën dure hobby Bij de stemming in het Britse La gerhuis werd May's EU-akkoord spectaculair verworpen met 432 stemmen tegen en 202 stemmen voor. Dat de premier 'big' zou ver- liezen werd verwacht. Maar een parlementaire afstraffing met een verschil van 230 stemmen tussen voor- en tegenstanders, zoals The resa May die kreeg, is toch een zeld zaamheid. Het is bijna een eeuw geleden dat een premier zo'n afgang moest ver werken. Niet alleen de Labour-op- positie en de Liberalen, maar ook meer dan een derde van haar Con servatieven in het Lagerhuis stem den gisteravond tegen een akkoord waaraan 2,5 jaar is gewerkt. Een tijd ook van gedoe en geruzie. Niet tus sen de EU en de Britten, maar vooral tussen Conservatieven on derling. De extreme rechtervleugel van de partij wil het liefst niets meer met Europese regelgeving te maken hebben, de gematigder Conservatieven willen zaken kun nen blijven doen als voorheen. Tus sen beide kampen wordt Theresa May al maanden vermalen. Motie Meteen na de nederlaag van May kondigde Labourleider Jeremy Cor- byn meteen een motie van wan trouwen aan. De vraag blijft of La bour daarvoor genoeg steun zal krijgen. Ook het tactische uitstel van de stemming die voor eind december stond gepland - toen was al duide- lijk dat een meerderheid er bij lange na niet inzat - heeft de pre mier uiteindelijk weinig geholpen. Eenieder van ons zal dit besluit nog jaren moeten rechtvaardigen Maar dat uiteindelijk 432 Lager huisleden tégen haar plan stem den, is toch een politiek fiasco van de eerste orde. Theresa May vocht voor wat ze waard was. In een emo tionele, laatste, poging het tij voor de stemming te keren zei ze: ,,Dit is de belangrijkste stemming die we ooit in onze politieke carrière mee maken. Na alle debatten, onenig heid en verdeeldheid is nu de tijd gekomen een besluit te nemen dat de toekomst van ons land en de toekomst van onze burgers, hun kinderen en kleinkinderen voor decennia zal bepalen. Eenieder van ons zal dit besluit voor jaren moe ten rechtvaardigen. Tegenstem men is stemmen voor meer onze kerheid, meer verdeeldheid en een gerede kans op helemaal geen deal." P4 woensdag 16 januari 2019 Nieuwsmedia 5 5 5 530" »P7 >P8 en P20 Enorme nederlaag voor May Theresa May weet vandaag of ze haar koffers kan pakken. De Britse premier moet vandaag een motie van wantrouwen trot seren die Labour gisteravond tegen haar indiende, nadat ze een historisch verlies had gele den bij de stemming over haar brexitdeal. Bob van Huët Londen/Rotterdam Theresa May, premier Bewolkt en regenachtig pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: 7°C Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1