China legt Canadees toch de doodstraf op Marjan Berk Al-Shabaab claimt aanslag op hotel Nairobi SfSSï? NIEUWS 17 pharosreizen HOTELARRANGEMENT ABBAZIA DEI COLLEMEDIO Oma stond zich uit te sloven in een verkeerde levensfase van haar klein dochters Wil jij dinsdag oppassen?' Op passen! Ik word heel vrolijk van dat woord. Steeds minder word ik gevraagd, jongste twee kleindochters pas sen geregeld op zichzelf, ze zijn 9 en 12 jaar. De oudste staat met haar tenen in de puberteit, en de jongste kopieert het af en toe op standige gedrag van haar zus ta lentvol! En nu. Ik verheug mij zeer op dit uitstapje. Ik mag ook voor het eten zorgen: kibbeling, visfriet- jes, frambozen en blauwe bessen toe. ik zoek nog even het boek waaruit ik ze straks zal voorlezen. het is het lievelingsboek van mijn inmiddels al lang volwassen dochter. Bij het weer eens oprui men van de zoveelste boekenkast klemde ze dit boek teder tegen haar borst: ,,Nee, dit mag niet weg!'' Zodat ik het blauwe boek opzij legde om mee te nemen naar de jongste kleindochters: De Wind in de Wilgen, geschreven door Ken neth Grahame. Met al dat lekkere eten en De Wind in de Wilgen in de tas trok ik naar het oppashuis. Met de gebruikelijke knuffelom helzingen werd ik ontvangen, het eten ging gretig naar binnen. Toen begonnen de echte oppasri- tuelen. Eerst onder het zingen van 'sjok sjok sjok. Achter aan mijn rok. Zo sjokken wij naar boven! Het is niet te geloven!' Boven aangeko men, stimuleerde ik het tanden poetsen en nachtgoed aantrek ken. Toen de dames in bed lagen, luisterklaar, zei de oudste: ,,Oma, wij worden eigenlijk nooit meer voorgelezen!'' De oudste viel in: ,,Ik kom er maar niet achter waar dat boek eigenlijk over gMt!" Ik nam mijn verlies, hier was iets goed misgegaan. Dan nog maar het laatste deel van mijn sentimentele nostalgietrip uit voeren: het zingen van onze po pulaire slaapliederen. Terwijl mijn kleindochters ge willig onder hun dekbedden kro pen, zette ik in: 'De maan, de maan, de maan 3 x de maan (3 x), de maan (3 x) is rond. Hij heeft twee ogen en een mond. Daar kijkt hij mee door ieder raam, of kinderen zoet naar bed toe gaan! Liedeldiedel dom, liedeldiedel dom!' Een achterkleinkind misschien? De Canadees, Robert Lloyd Schel lenberg, werd vier jaar geleden op gepakt vanwege vermeende be trokkenheid bij een operatie om 220 kilo methamfetamine (crystal- meth) naar Australië te smokkelen. In 2016 werd hij tot vijftien jaar cel straf veroordeeld, ondanks dat hij altijd heeft ontkend. Een paar we ken geleden besloot het Chinese Hof van Beroep plotseling dat de zaak over moest. Maandag hoorde Schellenberg zijn vonnis: de dood straf. Furieus De Canadese premier Justin Tru- deau reageerde furieus. Hij be schuldigde China van het willekeu rig opleggen van de doodstraf ,,Dit is een extreme zorg voor ons als re gering, zoals het zou moeten zijn voor al onze internationale vrien den en bondgenoten.'' De timing van het vonnis lijkt NAIROBI De uit Somalië stam mende terreurgroep al-Shabaab zit naar eigen zeggen achter een terroristische aanslag in de Keni- aanse hoofdstad Nairobi. Doel wit was een luxueus kantoor- en hotelcomplex. De politie heeft bevestigd dat een aanval heeft plaatsgevonden. Het is niet bekend om hoeveel daders het gaat. Volgens lokale media zijn minstens drie men sen om het leven gekomen. Het gaat om het Dust2 Hotel aan de chique noordkant van het centrum van de stad, waar ook een bank en kantoren zijn geves tigd. Ooggetuigen melden aan de krant Daily Nation dat in het zwart gestoken 'gewapende ter roristen' een aanval uitvoerden aan de Riverside Drive. Volgens ooggetuigen zijn de daders het complex 14 riverside schietend binnengegaan. Voor het complex stonden auto's in brand. ,,Het was vreselijk. Wat ik heb gezien was verschrikkelijk'', zegt Char les Njenga, die het hotel ont vluchtte. Veel mensen, onder wie een groep vrouwen, werden in allerijl weggeleid van de plaats des onheils. Sommigen werden weggedragen. Het complex ligt op minder dan twee kilometer van Westgate Mall en wordt be schouwd als een van de meest veilige delen van de stad. niet toevallig. Sinds de arrestatie van Huawei-topvrouw Meng Wanzhou in Vancouver op 1 de cember zijn de relaties tussen beide landen tot het vriespunt gedaald. Sinds de prominente zakenvrouw op verzoek van de VS werd aange houden, zijn in China al drie Cana dezen opgepakt: voormalig Cana dees diplomaat Michael Kovrig, consultant en Noord-Korea-kenner Michael Spavor en lerares Sarah McIver. McIver is inmiddels weer terug in Canada. De Canadese regering waar schuwt zijn inwoners die in China verblijven of naar het land willen afreizen voor het risico van een wil lekeurige aanhouding. ,,We blijven alle Canadezen die naar China rei- zen, adviseren om een hoge mate van voorzichtigheid te betrachten", aldus het gisteren aangepaste reis advies. De Chinese overheid, op haar beurt, heeft staatsbedrijven opge dragen om geen zakenreizen meer te maken naar de Verenigde Staten en hun bondgenoten. Ongeveer honderd staatsbedrijven dienen za kenreizen naar de VS, Canada, Groot-Brittannië, Australië en Nieuw-Zeeland zoveel mogelijk te voorkomen, meldden ingewijden bij de Chinese overheid gisteren aan persbureau Bloomberg. Vrijlating China is woedend over de arrestatie van Meng en eist haar vrijlating. Meng, financieel directeur van tele- comgigant Huawei, is op borgtocht vrij en wacht in Canada op de uit leveringsprocedure. Huawei wordt in de VS verdacht van het schenden van handelssanc ties tegen Iran. De Amerikanen be tichten Huawei al langer van te nauwe banden met de Chinese overheid, waardoor gegevens van smartphonegebruikers makkelijk ingezien zouden kunnen worden door Chinese veiligheidsdiensten. Schellenberg heeft nog tien da gen de tijd om tegen het vonnis in beroep te gaan. 'Wartje/v woensdag 16 januari 2019 GO Foute Ik trok mij van deze opmerking niks aan, en sloeg De Wind in de Wilgen open. Ik begon en las door, terwijl ik al lezende dacht: is dit wel het goeie boek? Maar de enthousiaste aanbevelingen van mijn volwassen dochter klonken nog na in mijn oren en ik zette dóór. Na een kwartiertje stopte ik. De jongste kleindochter sprak: ,,Sorry oma, maar ik snap er hele maal niks van!'' Ze zongen niet mee. Ze luister den beleefd naar hun maffe oma, die zich op de overloop stond uit te sloven in een ver keerde en gepasseerde levensfase van haar kleindochters. Ik voelde mij erg raar. Overbodig. Zoiets. En dan te denken dat dit de laat ste twee jonkies waren in de fa milie. Wat rest mij? I Een Canadees die in China vijftien jaar cel uitzat wegens drugssmokkel, heeft alsnog de doodstraf gekregen. Die veroor deling lijkt niet los te staan van Canada's arrestatie van Huawei- topvrouw Meng Wanzhou. Annemieke van Dongen Peking/Rotterdam Robert Lloyd Schellenberg voor de rechter. fotoafp vb AUTOVAKANTIES VAN ANWB Umbrië wordt ook wel het groene hart van Italië genoemd. Het Is heerlijk vakantievieren tussen de groene heuvels en schitterende middeleeuwse steden als: Todi, Perugia, Assisi en Spello. Maak een wandeling in de voetsporen van de heilige Franciscus bij Assisi. Of ga op zoek naar bijzondere dieren in het natuurpark Oasi Naturalistica La Valle aan het Trasimenomeer. Je logeert in het voormalige franciscanenklooster Abbazia dei Collemedio bij het plaatsje Collepepe. Vanuit het klooster heb je een prachtig uitzicht over het Umbrische heuvelland. Je profiteert hier van het beste uit twee werelden: de sfeer en de architectuur van een oud klooster, plus alle comfort van een hedendaags hotel. Geniet bijvoorbeeld van het prachtige buitenzwembad en de tennisbanen. INBEGREPEN 7x overnachting met ontbijt 7x driegangendiner 1x wijnproeverij live-tips ter plaatse via WhatsApp C02-compensatie Kijk voor de voorwaarden op: www.pharosreizen.ni/autovakantie/bioscoopkaartjes Prijzen in p.p. Vanaf prijs geldig op meerdere data bij 8-daagse reis bij bezetting van 4 pers. Kijk op Pharosreizen.nl voor alle prijzen. Niet inbegrepen: reserveringskosten 20) en kosten Calamiteitenfonds 2,50). IWWW.PHAROSREIZEN.nl/GELEZEN-IN/DAGBLADEN (S) 023-5542870 I ZOEKCODE18592 vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 17