II boldBrm3n.nl De goedkoopste met vertrekgaranties! bolderman.nl EUWS 11 Hulpverleners graven nieuwe tunnel 'Mossad achter aanslag op joden' woensdag 16 januari 2019 Het graven van de tunnel is de snel ste en veiligste manier om duide lijkheid te krijgen over de peuter. Dat verklaarde Maria GSmez GS- mez, de regeringsvertegenwoordi ger in het gebied, gisteren tegen over Spaanse media. Ze sprak op nieuw van 'een race tegen de klok'. Reddingswerkers en graafmachi nes begonnen volgens haar om streeks 07.00 uur aan de klus. Die wordt uitgevoerd in een helling met een minder rotsachtige onder grond dan in de directe omgeving van de put. De tunnel was volgens de afge zant de meest voor de hand lig gende optie omdat een 'compacte massa' de put blokkeert op een diepte van zo'n 73 meter. Reddings werkers wisten met verlengde slan gen van rioolzuigers een laag zand en stenen te verwijderen die bo venop de massa lag, maar krijgen de 'prop' zelf er met geen mogelijk heid uit. Doorboren is geen optie omdat de brokstukken dan op Yulen val len, die zich dieper in de put moet bevinden. Dat wordt althans ge concludeerd uit camerabeelden van de put tot aan de blokkade. Daarop waren zoals bekend een plastic zakje en bekertje te zien die Yulen bij zich zou hebben gehad op het moment dat hij verdween. De zij delingse tunnel komt onder de 'prop' uit en moet reddingswerkers toegang geven tot de ruimte eron der. De peuter viel volgens zijn vader zondagmiddag in de put tijdens een gezinsuitje. De omstandighe den waaronder dat gebeurde, zijn nog altijd niet duidelijk. Vaststaat dat de put werd geboord om te zoe ken naar water. Een handjevol Spaanse deskun digen plaatst vraagtekens bij het verhaal over de verdwijning van Yulen. Onder hen Luis Avial, een bodemradartechnicus gespeciali seerd in ondergrondse zoekop drachten. ,,Ik kan moeilijk geloven dat het jongetje zich in de put be vindt. Het lijkt me erg onwaar schijnlijk dat een kind in een win terjas door zo'n smal gat valt en dan helemaal naar beneden gaat. Nor maliter kom je onderweg ergens vast te zitten'', verklaarde hij tegen over Spaanse media. Volgens de bodemdeskundige worden in de reddingsoperatie wél de juiste stappen gezet. ,,Het graven van een zijdelingse tunnel is de enige manier om duidelijkheid te krijgen over de peuter.'' De Spaanse koningin heeft gis teravond haar steun betuigd aan de ouders van Yulen en de reddings werkers. Dat deed dona Letizia in een telefoongesprek met de burge meester van TotalSn. De hoofdverdachte in het pro ces over de aanslag op het Joods Museum in Brussel in 2014 ontkent dat hij vier mensen heeft doodgeschoten. De Fransman Mehdi Nemmou- che (33) erkende voor de rech ter en de volksjury wel dat hij de wapens in bezit heeft gehad. Hij wilde vervolgens geen vra gen beantwoorden omdat de rechtbank weigert om bepaalde getuigen te horen. Nemmouche staat samen met de vermeende wapenleveran cier Nacer Bendrer terecht voor de moord op twee Israëlische toeristen en twee museumme dewerkers. Bendrer ontkent de gebruikte wapens, een revolver en een kalasjnikov te hebben geleverd. Nemmouche had die bij zich toen hij een week na de aanslag werd opgepakt in Mar seille. De verdediging van Nemmou- che stelde dat niet terreurbe weging IS, maar de Israëlische geheime dienst Mossad achter de aanslag zat. De advocaten probeerden gisteren voor de rechtbank aan te tonen dat Nemmouche niet heeft gescho ten. Sybrand Buma buigt te veel voor het koningshuis Strengere eisen voor houtkachels al in 2020 Het kabinet wil de belang rijkste schadelijke effecten op de gezondheid door houtka chels beperken. Daarom zul len al vanaf 2020 scherpere Europese uitstoot-eisen voor houtkachels van kracht wor den, twee jaar eerder dan ge pland. ,,Een verbod van hout- stook - zoals sommige men sen willen - is wat mij betreft niet aan de orde'', schrijft staatssecretaris Van Veldho ven de Kamer. Een op de vijf huishoudens stookt hout. DAREDEVILS Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 10 dagen vlieg-bus Rondreis Toscane, Rome en Sorrento 10 dagen West-Schotland en het eiland Skye 12 dagen Barcelona en Andorra 12 dagen Rondreis Baltische Staten 10 dagen Balatonmeer en Boedapest 10 dagen Italiaanse Bloemenrivièra GO Experts twijfelen aan verhaal over peuter in boorgat Beelden van de Guardia Civil van de zoekactie naar de 2-jarige Yulen, die in een diep gat zou zijn gevallen. fotos guardia civil In de bergen bij Malaga zijn red dingswerkers begonnen met het graven van een zijdelingse tun nel naar de 110 meter diepe put waarin zich een 2-jarig jongetje zou bevinden. Peuter Yulen viel volgens zijn vader zondagmid dag in het gat met een diameter van 25 tot 30 centimeter maar enkele Spaanse deskundigen twijfelen aan dat verhaal. Caspar Naber Rotterdam/Malaga BRUSSEL Het Republikeins Genootschap heeft de CDA-fractieleider uitgeroepen tot Schoothondje van het Jaar. DEN HAAG Een speciaal team van het leger van India, de Daredevils (de waaghalzen), geeft een show tijdens een grote parade in New Delhi. De motoreenheid is een van de legeronderdelen die zich presenteren tijdens de Dag van het Leger, ter viering van de 71ste verjaardag van de oprichting van het Idiase leger. foto afp v.a. slechts Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 11