10 NIEUWS Opiniemaker Maurice de Hond komt met een multimediaal project over de Deventer moordzaak. Heilig gelooft hij in de onschuld van Ernest Louwes, die is veroordeeld voor de brute moord op weduwe Wittenberg. ,,Ik kom met overtuigende feiten." Hoewel De Hond in het verleden is veroordeeld voor smaad door het openlijk verdenken van de klusjesman van de in 1999 in Deventer omgebrachte we duwe, blijft hij strijden voor Louwes' onschuld. ,,Ten eerste is mijn proeftijd van twee jaar in de zaak rond smaad inmiddels voorbij. Daarnaast kom ik met over tuigende feiten waardoor de zaak in een ander daglicht komt te staan. Het is niet zo dat ik zomaar iets vind, dit zijn feiten. Naar boven gekomen na dat ik het dossier dat ik in handen heb grondig heb onderzocht. Ik kom met nieuwe feiten die het steeds on aannemelijker maken dat Louwes het heeft gedaan.'' ,,Het project start over twee weken en duurt tot september, wanneer het precies twintig jaar geleden is dat de moord is gepleegd. Mijn doel is om de Unterlage in deze zaak te publice ren. Een multimediaal project dat Making a Murderer in Deventer gaat heten. Om een goed beeld te krijgen over hoe het Openbaar Ministerie en de politie destijds in een tunnel za ten. Een tunnelvisie waardoor de enige uitkomst kon zijn dat Ernest Louwes de moordenaar was. Door al lemaal losse componenten bij elkaar te vegen.'' ,,Alle componenten komen aan bod. Elke keer komt een nieuw hoofdstuk online op een website. Wanneer alle kanten van de zaak bekend zijn, kom je erachter dat er steeds minder be wijs overblijft tegen Louwes.'' ,,Eerst dacht ik dat Disney de film ging maken. Want dat is het name lijk: één groot sprookje. Daarom heb ik de filmmakers ook een uitnodi ging gestuurd. Ze mogen bij mij langskomen om mijn verhaal aan te horen en het dossier in te zien. Het zou de film ten goede komen. Door de herzieningen en nieuwe feiten komt steeds meer ontlastend materi aal voor Louwes naar buiten.'' Ik wil laten zien hoe het OM en de politie destijds in een tunnel zaten ,,In eerste instantie was dat onmoge lijk, dus zou Louwes liegen. Daarop is een deel van de veroordeling geba seerd. Maar ik werd gebeld door twee radio-amateurs die waarschijnlijk op die bewuste avond van de moord met elkaar communiceerden op onge woon grote afstanden. Dat kon van wege abnormale atmosferische om standigheden. Toen werd ik niet ge loofd. Ik zou de politie willen mislei den. ,,Het TNO-onderzoek (in 2017, red.) bevestigde uiteindelijk de lezing dat Louwes wel degelijk kon telefo neren vanaf de A28 met behulp van een mast die in Deventer stond. Dan valt ook al het bewijs voor een vals alibi van Louwes weg.'' ,,Ik heb nog maandelijks contact met Ernest. Zelfs afgelopen week nog. Hij is murw geslagen en negeert alle me dia. Het onderzoek van de laatste herziening duurt al sinds 2013. Niet alle betrokkenen hebben er blijkbaar belangstelling voor dat de waarheid snel boven tafel komt." woensdag 16 januari 2019 'Er blijft steeds minder bewijs over tegen Ernest Louwes' Stefan Keukenkamp Deventer In 2009 kreeg u twee maanden voorwaardelijke celstraf vanwege smaad, omdat u de klusjesman pu bliekelijk bleef verdenken. Toch mengt u zich weer in de Deventer moordzaak. Wordt het geen tijd om de zaak te laten rusten? Hoe gaat u die feiten presenteren? En nu gaat u opnieuw laten zien dat de moordenaar volgens u de klusjesman is? Deze week werd bekend dat het boek van onderzoeksjournalist Bas Haan over de Deventer moordzaak wordt verfilmd. De producent wil laten zien dat de klusjesman onte recht verdacht is gemaakt. Wat vindt u daarvan? Bijvoorbeeld het alibi van Louwes. Hij reed op de A28 kort voor de moord, vertelde hij, maar straalde - Maurice de Hond met zijn telefoon een mast aan in Deventer. Dat blijkt nu toch anders te liggen De Deventer moordzaak staat nu weer volop in de belangstelling. Wat vindt Louwes daar zelf eigen lijk van? Ernest Louwes verlaat met zijn vrouw het pand van de Hoge Raad in Den Haag. foto marcel antonisse Louwes verzet zich heftig na zijn veroordeling in de rechtbank van Den Bosch in 2004. foto anp De Hond (m) en advocaat Knoops bij de presentatie van het boek dat Louwes schreef over de zaak. foto anp M Maurice de Hond start binnenkort met zijn project Making a murderer in Deventer. FOTO MARCO HOFSTÉ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 10