7 Willem Holleeder wil na zeven hartaanvallen niet meer worden gereanimeerd Willem Holleeder eindigde de vijftigste procesdag zowaar met een religieus tintje. ,,Ik heb het licht gezien -of je onder water bent. Ik geloof niet dat ik in de hemel terechtkom.'' Telefoongesprek was testament Sports Dé partner voor elk bijzonder sportevenement! fel Ga naar www.sunwebsportsevents.nl of bel 08810 30 750 Het is de vijftigste procesdag in de Amsterdamse extra beveiligde recht bank. Het moordproces tegen Wil lem Holleeder (60) loopt op zijn einde. Na een ochtend gehakketak over een opname van Peter R. de Vries behandelt rechtbankvoorzitter Frank Wieland als afsluiting de per soonlijke omstandigheden van Ne derlands beroemdste crimineel. Holleeder, die er net een verhitte dis cussie met officier van justitie Lars Stempher op heeft zitten: „Rustig." Dan gaat Wieland in op de bewo gen jeugd van Holleeder in de Am sterdamse Jordaan. Holleeder groeide op bij een vader die aan de drank was en zijn kinderen sloeg. Holleeder ging de sportschool in om sterker te worden dan zijn pa. Op een dag sloeg hij hem in elkaar. Wieland wil weten of die harde af komst Holleeders lot heeft bepaald? Hij vertelt een parabel over een wolf en een schaap. Je wordt degene die je voedt, eindigt het verhaal. Wie van de twee is Holleeder geworden? ,,Een goudvis, denk ik.'' Hilariteit J.Mv J ïnW Ze hebben allemaal meegegeten, inclusief mijn moedertje in de zaal. ,,Ik zit ook vaak in een kom waar ik niet uit kan.'' Dan gaat de zware crimineel er serieuzer op in. ,,In de Jordaan zijn een hoop mensen zanger geworden of op een andere manier goed te rechtgekomen. Bij mij is het op deze manier gelopen. Ik heb ervan ge maakt wat ik kon. Ik heb een hoop geld verdiend, maar ook veel ver speeld." Na de Heinekenontvoering heeft niemand van de familie nog geldzor gen gehad, zegt hij. ,,Ze kunnen nu allemaal doen alsof het zo erg is, maar ze hebben allemaal meegege ten. Inclusief mijn moedertje'', zegt Holleeder. Hij zegt zich dan ook niet te her kennen in de serie Judas. „Zondag zag ik aflevering twee. Eerlijk gezegd ben ik halverwege in slaap gevallen. Maar alles draait om Astrid en hoe fantas- tisch en slim ze wel niet is. Maar het klopt niet. Ze was altijd het buiten beentje van de familie.'' Holleeder: ,,Dat doet het. In de ge vangenis heb ik al zeven keer een hartstilstand gehad. Ik heb een bordje op mijn cel dat ik niet gereani meerd wil worden, mocht het nog eens gebeuren. Ik wil niet kwijlend in een rolstoel belanden. Niemand die de Neus wil duwen!'' Holleeder: ,,Ik geloof niet dat ik in de hemel terechtkom. Ik heb wel een bijnadoodervaring gehad. Ik heb het licht gezien, hoor. Het is net of je onder water bent, heel relaxed. Sonja riep dat ik terug moest komen. Maar OPNAME dat licht, dat kan ook de operatielamp geweest zijn.'' Holleeder: ,,Mijn zus is een pseudo- logische leugenaar. Ik ben geen psy chopaat. Heb me nooit willen laten onderzoeken. Dan ben je afhankelijk van mensen die denken te weten hoe het zit. Mij mankeert niks.'' Holleeder: ,,Als er iemand van het leven heeft genoten ben ik het. Ik heb het goed gehad. Astrid is gewoon heel jaloers. Zij weet niet wat genie ten is.'' Events Met een groep eropuit? Ontdek onze groepsarrangementen BORSATO OE KUIP dinsdag 15 januari 2019 GO 'Als iemand van het leven genoten heeft, ben ik het' Koen Voskuil Amsterdam Wieland: ,,Hoe gaat het?" 14 jirVM tn i-oiQ 1 AUvm Vlnr: advocaat Robert Malewicz, Peter R. de Vries, rechtbankvoorzitter Frank Wieland, Holleeder en advo caat Sander Janssen. ILLUSTRATIE ALOYS OOSTERWIJK -Willem Holleeder Wieland verandert het onderwerp. ,,Hoe is het eigenlijk met uw hart?" Wieland: ,,Wat zegt u als u voor de hemelpoort staat?'' Er waren hogere machten in de onderwereld die zelfs Willem Holleeder deden sidderen. „Echt, je weet nog geen duizend ste van wat er allemaal speelt, Peet'', zei Holleeder in 2011 van uit de gevangenis tegen Peter R. de Vries. De opname van dat te lefoongesprek was bedoeld als een testament, mocht Holleeder worden geliquideerd. Op dat mo ment ervoer hij dreiging uit de hoek van topcrimineel Dino Soe- rel. In de rechtbank weigerde Holleeder gisteren die dreiging toe te lichten. ,,Ik heb me altijd op mijn zwijgrecht beroepen als het over anderen gaat. Daar ben ik 60 mee geworden.'' Wieland: ,,Uw zus Astrid noemt u een psychopaat.'' Wieland: ,,Uw zus zegt ook dat u nooit gelukkig bent geweest.'' Kijk op de site bij /video Peter R. de Vries: ,,Hij maakte een nerveuze indruk.'' I geschikt voor grote groepen WK Vrouwenvoetbal in Frankrijk 11 juni Nieuw-Zeeland - Nederland V 15 juni Nederland - Kameroen V 20 juni Nederland - Canada 1 daagse Oranje fanreis incl. vervoer Final Four Nations League in Portugal Vertrek op 6 juni V Vlucht Amsterdam - Porto incl. transfers V Hotelovernachtingen met ontbijt 3 daagse vliegreis halve finale 6 daagse vliegreis halve finale finale Formule 1 Grand Prix - arrangementen 10 mei GP Spanje 4 daagse vliegreis V 28 juni GP Oostenrijk 4 daagse vliegreis/eigen vervoer V 28 juli GP Duitsland 1 daagse busreis 1 sept GP België 1 daagse busreis Formule 1 fanreis incl. vervoer Borsato De Kuip Concertdata 29 mei, 1,5 juni Gastoptredens van André Hazes, Lil' Kleine en DI-RECT! Ticket diner nabij De Kuip Ticket vervoer per touringcar Alle fouten voorbehouden. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 7