NYNKEDEJONG Silvia van Barneveld moest 'naakt op de vlucht' bij overval Boek vóór 1 februari 2019 en profiteer van grote kortingen! DAGEN! StIP 6 WEGENS GROOT SUCCES VERLENGD! Grand Voyage van Dubai naar Europa Rondreis Schatten van Sardinië dinsdag 15 januari 2019 Column ^0 @Nynke maakt van boeken een soort in de weg staande stofnesten, en dat doet me gewoon een beetje pijn. Luister niet naar Marie, mensen. Een volle boekenkast is een teken dat je nieuwsgierig bent, dat je het harde werk van schrijvers waar deert, dat je nooit uitgeleerd bent. Toon mij uw boekenkast en ik ver tel u wie u bent. Het is de spiegel van de ziel. En wat zegt een boe kenkast met precies dertig goedge keurde boeken? Dat je een saai planmatig type bent, dat de ware waarde van een goedgevulde boekenkast niet kent. Je probeert die spark-of-joy-thera- pie maar op je onderbroeken. Of de grote hoeveelheid plastic voor- raadbakjes in je keukenkast. Maar een maximaal aantal boeken in huis? Daar is nog nooit een huis houden beter van geworden. Marie Kondo stelt dat je maximaal dertig boeken mag hebben Met een dramatische verkla ring maakte Silvia van Barne veld, vrouw van topdarter Ray mond, gisteren duidelijk hoe voor haar de roofoverval was op 16 juni 2018 was geweest. Voor twee van de drie daders dreigt jaren cel. Victor Schildkamp Den Haag De dochter van Silvia las gisteren in de rechtbank een slachtoffer verklaring voor namens haar moeder. Silvia zelf was ook aan wezig, maar te emotioneel. ,,Op de overloop zag ik twee gasten, ik schrok me rot. Ik was naakt en probeerde naar de badkamer te komen. Ondanks vele klappen wist ik een handdoek om me heen te slaan. Ik heb doodsang sten uitgestaan. Ik ben gevlucht met alleen een handdoek om me heen. Ik ben verdrietig, boos en bang in mijn eigen huis. Waarom zijn jullie niet weggegaan toen je mij zag? Waarom hebben jullie een naakte vrouw geslagen?'' Eenmaal het huis ontvlucht reed Silvia naakt in de auto naar vrien den. De verdachten deden hun best spijt te betuigen. ,,Ik voel me een enorme eikel dat ik dit heb ge daan'', zei de een. ,,Superdapper dat de slachtoffers hier zijn'', zei de ander. Yassine el H., Yassir A. en Mikey B. (24, 24 en 25 jaar) verklaarden opnieuw dat ze vanuit Amster dam dronken onderweg waren naar een club in Zoetermeer en 'spontaan' besloten in te breken. Ze waren niet speciaal op zoek naar het huis van Van Barne veld. Bij de inbraak werden onder B Verdachten ontkennen te hebben geslagen meer sieraden en geld gestolen. De verdachten ontkennen Silvia te hebben geslagen. De officier van justitie eist vijf jaar cel voor Yassine el H., drie jaar cel (waarvan zes maanden voor waardelijk) voor Yassir A. en drie honderd dagen (waarvan 123 da gen voorwaardelijk) voor Mikey B., die daarmee niet meer terug hoeft naar de cel. Justitie vindt dat bij B. het geweld niet bewezen kan worden. El H. heeft het meeste geweld gebruikt. De rechtbank doet uitspraak op 28 januari. Ook ik ben enigszins gegre pen door opruimgoeroe Marie Kondo. De Japanse megaster, die wereldwijd al mil joenen boeken verkocht en sinds deze maand een opruimshow op Netflix heeft staan. Rondom mijn eigen verhuizing heb ik best wat aan haar tips ge had. Zo ruim ik tegenwoordig op in categorieën, en niet per ka mer. En haar kenmerkende slagzin 'does it spark joy?' zit in mijn geheugen gebei teld, en heeft me al vaak geholpen bij het afstand doen van bepaalde za ken. Want ja, heel veel spullen bewaar je omdat je denkt dat je er ooit nog in past, of omdat je denkt dat de Be lastingdienst er ooit nog naar gaat vragen, of omdat je het van je moe der hebt gekregen en je haar niet wilt teleurstellen. Maar je haalt er geen enkel geluk uit. Maar nu in Nederland dankzij Netflix de Kondo-hype oplaait, wil ik even vurig ageren tegen één idi ote regel van Marie Kondo: ze stelt namelijk dat je maximaal dertig boeken in huis zou moeten heb ben. Dertig! Dat is natuurlijk een verschrikke lijk idee. Er is geen enkele reden om geen grote boekenkast te willen. Je vergroot er je woordenschat mee, je leert nog eens wat, je wordt meegenomen naar nieuwe streken, andere tijden. En na tuurlijk kun je die boeken lenen bij de bieb, of een e- reader ko pen, maar Marie Kondo 8-daagse groepsrondreis Kortingen tot per boeking Verblijf in buiten- of balkonhut Verlenging mogelijk! zie stipreizen.nl/crc2ib zie stipreizen.nl/crc3ib geldig t/m donderdag 31 jan. 2019 21- of 22-daagse cruisevakantie per 4* Costa Mediterranea Vliegreis, transfers Nederlandssprekende reisleiding Verblijf in het 4* Castelsardo Resort Village o.b.v. All Inclusive O.a. Castelsardo, Sassari, Martis het Stenen Woud Vertrek april t/m oktober 2019 shpreizen.nl/itsasvs zie Kijk voor ons volledige aanbo Vliegreis, transfers fooien t.w.v. 215,- per persoon 2 of 3 hotelovernachtingen in Dubai O.a. Dubai, Oman, Jordanië Israël Vertrek op 6 óf 7 maart 2019! k reizen nl GO Boekenkas korting P-b- TWEE ■"'iV.:.n:[cf7TI *Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reservedngskosten €35 per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk a He voorwaarden opstipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6