Omwonenden van zonnepark in Tholen roeren zich Zwembad Omnium in Goes is deels dicht 6 Groente winkel Delicious in Tholen sluit Plan landgoed De Pluimpot THOLEN Groentewinkel Delici ous in de Kerkstraat in Tholen gaat dicht. ,,Nu kan ik nog zon der schulden stoppen", zegt ei genaar Rob Lafeber (56). Lafeber spreekt van een moei lijk besluit. Hij runde de winkel zeven jaar. ,,Ik heb met mijn hart gewerkt, maar nu moet ik met mijn verstand een beslissing ne men. Ik stop, omdat ik anders de huur vijf jaar moet verlengen. Daar had ik niet veel zin in. Ik zie de omzet teruglopen, maar nu kan ik nog zonder schulden stoppen." Daarnaast ziet Lafeber de ont wikkelingen in de binnenstad met lede ogen aan. ,,Al die kleine winkeltjes houden het niet meer vol. Ik ben het vechten ook een beetje beu. Het gaat hier over de zondagopenstelling en de Kruidvat die wel of niet blijft. Ik ben er klaar mee. Nu ga ik aan mezelf denken." Het pand staat sinds maandag in de verkoop. Delicious blijft nog tot eind augustus open. „Tenzij het pand eerder verkocht wordt", zegt Lafeber. ,,Ik wil ge woon weer bij een baas werken. Ben nog iets te j ong om met pen sioen te gaan." Op het landgoed, verdeeld onder vijf eigenaren, staan drie grote landhuizen. Volgens de oude regels zouden er nog twee bij gebouwd mogen worden. Ieder landhuis mocht opgedeeld worden in maxi maal vijf kleinere appartementen. Maar op verzoek van de landeigena ren zijn de regels vorig jaar veran derd. Met een ruime meerderheid - alleen de SGP was tegen - werd hun plan aangenomen in de gemeente raad. Rustgebied De landeigenaren wilden in plaats van de twee landhuizen liever vijf tien extra woningen bouwen. Klei ner dan de gebouwen die er nu al staan, en verspreid over het hele ge bied. ,,Dat betekent dat er natuur verloren gaat", schrijft Von Harras. ,,De Pluimpot is een belangrijk rustgebied voor dieren, zoals reeën en veel vogelsoorten. Het verbaast ons ten zeerste dat Tholen de na tuur- en landschapswaarden offert. Wij verzoeken u dan ook af te zien van het opstellen van een nieuw bestemmingsplan." Landbouwgrond Maartensdijk. Later sloten de fami lies Bout en Mulder zich bij het pro ject aan. Vanwege de slechte vooruitzich ten in de landbouw en een gebrek aan opvolging, sloegen de drie fa milies de handen ineen om van de ruim dertig hectare grond in de Muijepolder, aan de rand van na tuurgebied De Pluimpot, een nieuw natuurgebied met landgoe deren te maken. THOLEN Vijftig mensen op de pu blieke tribune en vier insprekers bij de Thoolse commissievergadering, allemaal hadden ze gisteravond hetzelfde doel: hun ongenoegen la ten blijken over de aanleg van zon- neparken in de Schakerloopolder ten zuiden van Tholen. Veel van hen zijn omwonenden van de Ceresweg, waar energieleve rancier Eneco een zonnepark van 17 hectare aanlegt. En als het aan de gemeente ligt, mogen er best meer van dat soort parken op onrenda bele landbouwgrond komen in de polder. ,,Maar dat zorgt voor een semi- industrieel aanzien", betoogde in spreker Henk Bos. ,,De verromme ling van ons landschap is aan staande. Aantrekkelijkheid voor be woners en toeristen wordt hierdoor zeer negatief beïnvloed." Erna Schot, net als Bos bewoon ster van de Oudelandseweg, sloot zich daarbij aan. ,,Waarom willen burgemeester en wethouders zo graag meewerken aan het opofferen van de Schakerloopolder?" Beiden wezen op de cultuurhistorische waarde van de polder, met erin het gehucht 't Oudeland. ,,Deze zaken kwamen ons onder ogen via een krantenbericht", zei Bos ,,Er is in de buurt grote onrust ontstaan." Drone In plaats van zonneparken op ak kers, zien ze liever panelen op da ken, industrie- of parkeerterreinen. ,,Als wij over enige tijd met een drone vliegen, zien we aan de Ce- resweg, Boomdijk, Veerweg en Ju- lianastraat zonneakkers in de Scha- kerloopolder. En verspreid over de hele gemeente nóg 27. Dit willen wij niet!" Wethouder Peter Hoek zei toe die zorgen te zullen betrekken bij de besluitvorming over het verlenen van vergunningen voor nieuwe parken. Zo zei hij nadrukkelijk dat initiatiefnemers eerst een peiling onder de aanwonenden moeten houden voor ze naar de gemeente stappen. IN DE REGIO Expositie Janneke Rottier Winterconcert Srétenieje Modelboten in de Meulvliet MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 15 januari 2019 BE Rob Lafeber. ZMf valt over extra woningen Vijftien extra woningen bouwen op landgoed De Pluimpot bij Sint-Maartensdijk? Dat schiet de Zeeuwse Milieufederatie (ZMf) in het verkeerde keelgat. In een brief aan de gemeente Tholen uit directeur Ira von Har ras haar zorgen. Michiel Bouwman Sint-Maartensdijk De Pluimpot werd aan het einde van de vorige eeuw van landbouw grond omgevormd tot natuurge bied met landgoederen. Dat idee kwam van de familie Schot uit Sint Landeigenaren willen in plaats van twee landhuizen liever vijftien extra woningen bouwen GOES Wie wil gaan zwem men in Omnium in Goes moet deze week rekening houden met enige overlast. Het recreatie- bad is tot en met vrijdag gesloten. Dat heeft te maken met onderhoudswerkzaam heden aan het pyramide- dak. Wie daar niet om maalt en toch gaat zwem men, mag tegen een gere duceerd tarief van 5 euro naar binnen. De lazy river, de glijbanen en peuter- en kleuterhoek zijn sowieso geopend. De andere baden mogen worden betreden op de momenten dat dit mogelijk is. Op vrijdag avond is het recreatiebad weer open. NIEUWDORP Schilder Janneke Rottier opent vrij dag op feestelijke wijze haar nieuwe expositie in Nieuw- dorp. De expositie met de naam Ver stilde emoties be staat voornamelijk uit impressies van landschappen. In eerste instantie lij ken de landschap pen realistisch, maar na een betere blik blijkt dat echter anders. De opening vindt plaats bij COVRA om 15.30 uur. Verder is de ex positie op werkda- gen te bezoeken tussen 8.30 uur en 17.00 uur. GOES Het Zeeuws Byzan tijns Koor Sréte nieje verzorgt vrij dag een wintercon- cert in de Vredes- kerk. Onder leiding van Emilia Tabach- nik-Li, brengt het koor de warme klanken van Rus sisch Orthodoxe li turgische gezangen ten gehore, als mede Russische en Oekraïense volks- liederen.Het con cert begint om 20.00 uur. Kaarten kosten dertien euro en zijn verkrijgbaar via zeeuwsbyzan- tijnskoor.nl. THOLEN Scheepsmodel bouwclub Tholen houdt vrijdag en za terdag een intro ductie en in De Meulvliet wordt een tentoonstelling ge toond. Diverse mo- delboten zijn er te bewonderen. Vrij dag is iedereen welkom van 19.00 tot 22.30 uur. Op zaterdag zijn de deuren geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Gratis toegang. GOES Het gebied ten westen van de Ringbrug in Goes ver andert in rap tempo van uiterlijk. Onlangs werd al een (nog niet in gebruik genomen) fietstunnel aangelegd, inmiddels krijgt ook de eerste fase van het nieuwbouwproject Wester schans steeds meer vorm. Die eerste fase bestaat uit de bouw van huurappartementen, kadewoningen en een nieuwe supermarkt. Daarin hoopt Albert Heijn zich medio 2019 te vestigen. Op het perceel langs de weg richting Wil- helminadorp komen later ook nog koopappartementen, ruimtes voor winkels en horeca en misschien zelfs een hotel. FOTO MARCELLE DAVIDSE GOES Grote markt, 09.00-16.00 uur: Weekmarkt; Wijkcentrum De Spinne, 09.30-11.30 uur: Spreekuur Maatschappelijk werk; Erasmuspark, vanaf 14.00 uur: Activiteiten voor se nioren, waaronder schilderen, biljarten en internetcafé; Cen trum 't Westlicht, Albert Joa- chimkade 3, 10.00-12.00 uur: Inloop voor hulpvragen, luiste rend oor en koffie en thee; Bi bliotheek, 14.00-15.30 uur: Taalcafé 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 09.30 10.30 uur: Wandeling in groepsverband HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur: Gratis sporten onder pro fessionele begeleiding KAPELLE Parkeerplaats, C.D. Vereek- estraat, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt KRUININGEN Markt, 13.00-17.00 uur: Weekmarkt; Hof Cruninghe, 14.00 uur: Wandelgroep 'Elke stap telt'; Ons Dorpshuis, Berghoek straat 3, 14.00-16.30 uur: 'Kom uit je huis middag', activiteitenmiddag voor senioren RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, 13.45-16.30 uur: Koersbal voor senioren WEMELDINGE De Wemel, 20.00 uur: Bingo WAARDE Dorpshuis MeerWaarde, 10.00 uur: Wandeling in groepsver band WOLPHAARTSDIJK Meuleweie, 09.30-16.00 uur: Inloop 'Even d'r uut' voor Seni oren Wolphaartsdijk en Oud- Sabbinge; De Griffioen, 19.15-20.15 uur: Fitness Fun Party YERSEKE Kerkplein 1, 13.00-16.00 uur: Rondleidingen door Ooster- scheldemuseum. WESTERSCHANS KRIJGT VORM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51