4 Nederlander komt om in lawine PGGM EN SHELL MOGELIJKE OVERNAME De strijd om Eneco barst nu echt los: Shell en PGGM willen het energiebedrijf gezamenlijk kopen. Een verrassing is dat niet, maar vanwaar de interesse in het energiebedrijf? SPOTPRIJS! Luxe weekend aan zee! Een Nederlandse man is gis termiddag omgekomen bij een ski-ongeluk in Frankrijk. Hij was met zijn zoon offpiste aan het skiën toen ze werden overvallen door een lawine. Het ongeluk vond rond 15.00 uur plaats in de buurt van Valmorel in de Savoie. De 22-jarige zoon slaagde er volgens Franse media in om onder de sneeuw vandaan te komen. Hij kon vervolgens de hulpdiensten alarmeren. Hij wist ook zijn vader, een man van in de 50, te bevrijden. De vader was bewusteloos en overleed kort nadat de red dingswerkers ter plaatse wa ren. Volgens lokale media was er nog een derde skiër bij. Het lawinegevaar in het gebied is 4 op een schaal van 5. Het wordt sterk afgeraden om buiten de geprepareerde piste te skiën. Volgens de Franse meteorologische dienst blijft het de komende dagen nog zeer gevaarlijk in de bergen door de enorme hoeveelheid gevallen sneeuw en de harde wind op grote hoogte. Er zijn te veel ongelukken gebeurd waar taxi's van Uber bij betrokken zijn Burgemeester dood na aanval met mes De burgemeester van de Poolse stad Gdansk, Pawel Adamowicz (53), is overleden aan de verwondingen die hij door een steekincident had opgelopen. Inwoners van de stad doneerden gisteroch tend massaal bloed, maar het mocht niet baten. Adamowicz raakte zondag avond ernstig gewond toen een man op hem instak tij dens een bijeenkomst voor goede doelen. De aanvaller stak de burgemeester in zijn buik en hart. Meer donaties van organen *3 Sjinkie Knegt gaat vooruit Waar moeten muntjes heen? Heel vreemd is het aanstaande bod van pensioengigant PGGM en energiereus Shell niet: beide wor den al geruime tijd genoemd als potentiële kopers van Eneco. Zo wel PGGM als Shell zijn beide Ne derlands, wereldspelers, en doen steeds meer aan duurzaamheid. Shell investeert tegenwoordig ge middeld 1 tot 2 miljard euro per jaar in groene energie. PGGM, dat 215 miljard euro pensioengeld be heert, noemt duurzaamheid 'een hoeksteen van haar beleggingsbe leid'. De duurzame energiebeleg gingen bedragen al 7 miljard euro. Nu bundelen de twee reuzen hun krachten voor een bod op Eneco. Het Rotterdamse energie bedrijf wordt komend half jaar ge- veild. De 44 aandeelhouders wil len ervan af nu Eneco na de af splitsing van netbeheerder Stedin geen publieke functie meer heeft. De aandeelhouders, waaronder Rotterdam (32 procent) en Den Haag (16,5 procent) hopen op een opbrengst van wel 3 miljard euro. Maarten Wetselaar, Shells direc teur nieuwe energie, en Frank Roeters van Lennep, hoofd beleg gen private markten bij PGGM, lichten hun interesse toe. Wetselaar: ,,De verkoop is een ge voelig proces en Shell en PGGM zijn grote spelers in Nederland." Roeters van Lennep: ,,Het leek ons daarom beter iedereen vroegtijdig te informeren.'' Roeters van Lennep: ,,Wij beleg gen graag in Nederland en in duurzaamheid, maar kansen zijn schaars. Een investering moet ren deren, dat is altijd de hoofdvoor waarde. Eneco vormt zo'n kans.'' Wetselaar: ,,Wij willen net als Shell groter worden in groene stroom en zoveel mogelijk klanten bedienen, burgers én bedrijven. Eneco past perfect in dat plaatje.'' Roeters van Lennep: ,,Wij zijn bei den al decennia geworteld in de Nederlandse samenleving en heb ben het geld om Eneco te kopen én om vervolgens te investeren.'' Wetselaar: ,,We zijn onder de in druk van wat Eneco de afgelopen Boek nu op marrea.nl of bel 0571-277744 dinsdag 15 januari 2019 GO SKI-ONGELUK Wethouder Sharon Dijksma van Amsterdam maakt zich grote zorgen over de ver keersveiligheid bij taxi's van Uber. In het weekend kwam een vrouw om na een aanrij ding met een taxi van Uber. GDANSK EINDELIJK VOLWASSEN Een self ie op een feestelijke dag. Op 14 januari staan Ja panse jongeren die 20 jaar zijn, of dat binnenkort worden, stil bij het feit dat ze officieel volwassen zijn. De dag begint met een toespraak door bestuurders of prominenten over verantwoordelijkheden, maar daarna is het feest. foto afp LEIDEN Het aantal mensen dat na overlijden or ganen heeft afge staan voor trans plantatie is in 2018 gestegen tot 273. Dat is het hoogste aantal ooit, meldt de Nederlandse Transplantatie Stichting. In het jaar daarvoor ging het om 244 orgaando noren. De donoren maakten afgelopen jaar 815 orgaan transplantaties mo gelijk, een stijging van 15 procent. BONDSCOACH: Shorttracker Sjinkie Knegt, die afgelo pen donderdag forse brandwonden opliep toen hij thuis zijn houtkachel aan stak, gaat met grote stappen vooruit. Dat meldde bonds coach Jeroen Otter op Ziggo Sport. ROME Er is ruzie over wat er moet gebeuren met de munten die in de Trevi-fontein in Rome worden gegooid. Elk jaar wordt voor 1 tot 1,5 miljoen euro uit de fontein gevist. Een katholieke organi satie stak dat in projecten voor arme mensen. De burgemeester van Rome en de ge meenteraad willen dat het naar het op knappen van de in frastructuur gaat. 'Natuurlijk blijft David Bremmer Amsterdam Eneco's verkoop moet nog offi cieel starten. Waarom melden PGGM en Shell zich nu al? Waarom willen jullie Eneco zo graag? Wat maakt jullie de ideale eige naar voor Eneco? U verblijft in Golden Tulip Noordwijk Beach (4*), direct gelegen aan het strand en de boulevard van Noordwijk. Het hotel beschikt over een sfeervol restaurant, terras en overdekt verwarmd terras, knusse bar met openhaard en een relaxcenter voorzien van sauna, stoomcabine en zwembad met bubbelbad en hydro-massage. Arrangement 'Stijlvol genieten in prachtig Noordwijk': 1 of 2 x overnachting inclusief uitgebreid ontbijtbuffet 1 x 3-gangen diner Thé Complet of een High wine Vrij gebruik binnenzwembad, sauna en Turks stoombad van 105; Highlights: Reistocht door de Bollenstreek Wellness Azzurro in Noordwijk De mooie oude universiteitsstad Leiden Shoppen in Noordwijk, ook op zondag! 13 kilometer lange strand Space Expo Prijzen t/m maart: aankomst zondag t/m donderdag aankomst vrijdag of zaterdag prijzen vanaf april zie marrea.nl 2-daags 3-daags 60,50 p.p. 80,- p.p. 74,50 p.p. 94,- p.p. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer. Toeslag alleengebruik: 30,- p.n. Toeristenbelasting: €2,15 p.p.p.n. Reserveringskosten: 14,95 per boeking. Geldig t/m december 2019, m.u.v. feestdagen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 4