Sinke kan strepen op haar bucketlist Roycel James mijdt het voetbalveld ia *sn 9 wÈÈm - <- v JH^HI "f - --'-ïvi'.";- ■■■- -■ f l WgZMÈËk'- rende stem, om een speler duide lijk te maken dat hem iets niet kan bekoren. Dat valt niet bij iedereen in goede aarde. Zondag riep Karelse tijdens het oefenduel met Zeelandia Middel burg dat Dangelo Martien het veld breed moest houden. Uiteraard een beetje ongenuanceerd en op felle toon. ,,Praat met je middenvelders, man'', counterde de buitenspeler. De eerste reactie van Karelse na de pijnlijke 3-0-nederlaag was tevens veelzeggend: ,,Ik kan er niet mee zitten, als ik eerlijk ben. Ik lig er niet wakker van.'' Iets soortgelijks zei hij na het beschamende bekerechec te gen MOC'17, halverwege december. De spelers gaan niet voor de trainer door het vuur. De geest lijkt uit de fles. Terwijl de resultaten voor hoofdbrekens zorgden, meldde zich de ene na de andere spe ler in de lappenmand. Jiri van den Hemel was het eerste slachtoffer. De jonge rechtsback liep in speel ronde drie een vervelende knie blessure op, waar hij nog altijd niet van hersteld is. Etienne Mallie brak begin november zijn onder- Ik kan er niet mee zitten, als ik eerlijk ben. Ik lig er niet wakkervan arm en is eveneens nog niet inzet baar. Diverse kleine kwetsuurtjes zorgden in november voor een dieptepunt. Er waren zóveel bles suregevallen, dat nota bene assis tent-trainer Thomas Ragut zijn schoenen uit de kast moest halen en reserve was. Hij maakte geen minuten. Hoessein Bouzambou deed dat wel. Hij was gestopt, maar nog altijd lid van de club. Te gen Gemert maakte hij zijn ren tree en stelde zich vervolgens wel willend op. „Vlissingen mag altijd bellen. Als ik de club kan helpen, doe ik dat.'' HOOFDKLASSE Aanvaller Abdoe Ab- denbi is één van de weinige spelers die zich aan de malaise ont trekt. Hij is met negen treffers ver antwoordelijk voor bijna 70 pro cent van de gehele productie van Vlissingen (dertien goals). En dat terwijl de routinier een handvol wedstrijden miste door een sle pende liesblessure, waar hij nog altijd hinder van ondervindt. In speelronde twee speelde die kwet suur Abdenbi nog geen parten en stal hij de show bij De Meern met een hattrick: 0-3. ORLANDO De Vlissingse atlete Natalie Sinke (44) heeft een bij zondere hardloopervaring ach ter de rug. In Orlando (Florida) liep ze in vier dagen een 5 kilo meter, een 10 kilometer, een halve marathon en een hele ma rathon. Sinke had het evenement al een paar jaar op haar bucketlist staan. In november kreeg ze de kans de reis te boeken en vervol gens bereidde ze zich onder lei ding van oud-olympiër Robert Lathouwers voor. Uiteindelijk liep ze alle wedstrijden uit. De beloning bestond uit liefst zes medailles: één per afstand, één voor de combinatie van de halve en de hele marathon en één voor de gehele vierdaagse. Voor alle afstanden werd in verband met de oplopende tem peraturen van 5 graden naar ruim 25 graden al om zes uur 's ochtends gestart. De marathon voltooide Sinke in 5.25 uur. Op advies van haar trainer was ze wat sneller gestart dan eerder af gesproken, omdat vroeg op de dag de temperaturen nog relatief laag waren. Uiteindelijk finishte ze bij 28 graden. Het was niet de eerste keer dat Sinke marathons liep in het bui tenland. Ze was eerder actief in Parijs, Londen en New York. Voor Goes komt de absentie slecht uit. De smalle selectie is momen teel flink uitgedund door een aan tal blessuregevallen. James is de vierde basisspeler die niet inzet baar is. Op bezoek bij OSS'20 kon trainer Rogier Veenstra slechts op één reserveveldspeler een beroep doen: verdediger Jesse Bank. De oefenmeester wilde weinig kwijt over de beweegredenen van James. ,,Roycel overweegt te stop pen vanwege privéomstandighe- den. Hij vindt de groep leuk en heeft het naar zijn zin. Daar ligt het Ik heb geen idee aan wie het ligt. Als ik Goes was, zou ik snel met hem in gesprek gaan. niet aan. Het is niet aan mij om er meer over te vertellen. Dat is aan hem." Veenstra verwacht dat het pro bleem opgelost kan worden. ,,Ik hoop dat hij zijn besluit terug draait. Ik kan hem niet overtuigen. Het is iets tussen hem en de club. Ik heb geen idee aan wie het ligt. Als ik Goes was, zou ik snel met hem in gesprek gaan." De technische man bij Goes, Hugo Barends, stelt dat er geen contact is geweest tussen hem en de linksback. ,,Ik ben door Rogier voor de wedstrijddag op de hoogte gesteld dat Roycel afwezig zou zijn, vanwege privéomstandigheden. Verder weten wij van niks.'' Voorzitter Jos Smits baalt van de ontstane situatie. ,,Het zorgt voor onrust", stelt hij. „Verschillende mensen vroegen zondag wat er aan de hand is. Daar kon ik geen ant woord op geven, omdat ik het niet weet. We zijn goed bezig en we willen dat het rustig blijft. Hier hebben we niks aan. Woensdag vergaderen we erover." Versterkingen De altijd positieve Veenstra sprak zondag na de nederlaag zijn zorgen uit over de krappe selectie. ,,We hebben wel eens vaker drie keer verloren. Toen zag ik aanknopings punten. Zondag was dat even las tig. Door het smalle aantal fitte jongens kunnen we niet voluit trainen. Ik denk steeds: hebben we er elf? Verder ben ik met niets an ders bezig." Als Roycel James definitief stopt, wil de oefenmeester in gesprek met de beleidsbepalers van de ver eniging. ,,Ik wil weten wat er mo gelijk is met jeugdspelers, het za terdagteam of spelers van bui tenaf." Barends kan daar op dit moment geen uitsluitsel over geven. ,,Dat is op de zaken vooruit lopen. Mis schien is het wel een storm in een glas water. Als het nodig en moge lijk is om een speler aan te trekken, zullen we dat niet nalaten. Maar wij hebben niet de financiële mid delen zoals Hoek om spelers uit België te halen." Roycel James gaat eerst in ge sprek met Veenstra voordat hij re ageert op zijn afwezigheid afgelo pen zondag. dinsdag 15 januari 2019 GO de fles bij Vlissingen i. ;jf. m V - 1 V .'.y/'* - iV- wmtsSSiÊSÊSMSa - Hf.perbysur HHHHBBHI Blessuregolf -John Karelse Stand: 1. Halsteren 14-31 2. Groene Ster 13-29 3. Gemert 13-28 4. Baronie 13-27 5. Nuenen 14-25 6. Unitas 13-22 7. IFC 13-20 8. SV Meerssen 13-19 9. Alphense Boys 13-16 10. UDI'19 13-16 11. Minor 14-13 12. RKAVV 13-12 13. Leonidas 14-11 14. Vlissingen 14-8 15. De Meern 13-2 SVA Papendorp werd in no vember uit de competitie ge nomen. Vlissingen won met 5 0 van deze Utrechtste club, maar alle resultaten van Pa pendorp werden geschrapt. Alleen de nummer laatst de gradeert rechtstreeks. De nummer 13 en 14 moeten na- competitie voor lijfsbehoud spleen. Vlissingen hervat de compe titie zondag met een uitwed strijd bij Unitas in Gorinchem. O Clubtopscorer -T.l Natalie Sinke in Orlando. Op het wedstrijdformulier van het duel tussen OSS'20 en Goes (3-2-nederlaag) ontbrak zondag de naam van Roycel James (26). De verdediger - onder trainer Rogier Veenstra steevast basisspeler - kwam niet in actie en was afwezig. Een financieel conflict ligt hier aan ten grondslag. Len Wolters Goes -Trainer Rogier Veenstra

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41