O 0 O a - 3jij Ook HVV'24 start met Walking Football 1 8 ZEELAND Bouwman kan niet winnen bij debuut Toon de Winter sterk in de regen Ooktegen Zeelandia Middelburg (3-0) scoort de ploeg van John Karelse niet. De plussen en minnen op een rij. WORSTELENDE HOOFDKLASSER^ VOETBAL In navolging van meerdere Zeeuwse clubs gaat ook HVV'24 van start met Walking Foot ball. De club wil, in samenwerking met de stichting Hulst voor Elkaar, 55-plussers in de gemeente Hulst weer aan het sporten krijgen en daarnaast sociale contacten laten opdoen. Aanstaande vrijdag (18 januari) organiseert de Hulster voetbalvereniging een informatie avond in de kantine van de club. ,,We leggen geïnteresseerden graag uit wat het inhoudt. Het gaat bijvoorbeeld niet alleen maar om wandelend voetballen", legt Jeroen Ferket van HVV'24 uit. „Tijdens het uurtje training krijg je allerlei oefeningen, waarmee niet alleen je fysieke conditie verbetert, maar ondertussen ook mentaal fit blijft.'' De infor matieavond gaat om 19.30 uur van start. Pim Bouwman kende zondag een verdienste lijk debuut in het shirt van zijn nieuwe club Cappellen. Vervelend was wel dat de Belgi sche ploeg slechts een punt overhield aan het uitduel met Berchem Sport (2-2). De Zeeuwse middenvelder, die clubloos was nadat hij zijn contract bij het Cypriotische Ermis Aradip- pou afgelopen zomer liet ontbinden, begon in de basis. Na 72 minuten werd hij door trainer Bart de Roover naar de kant gehaald. Cappel- len was op het drassige veld kort daarvoor op 0-2 gekomen, maar kon die voorsprong niet vasthouden. Berchem Sport kwam terug in de wedstrijd (1-2) en maakte in de slotminuut ook nog gelijk (2-2). In de tweede klasse Ama teur staat Cappellen op de achtste plaats. RBVM Karter Toon de Winter uit Nisse is tweede ge worden in de eerste wedstrijd van de Winter Cup. De 19-jarige rijder hield zich in het Duitse Kerpen knap staande in de regen. ,,Ik vind het ook hartstikke leuk om in de regen te rijden", zei hij. De Winter gaf zijn rentree bij het Paauwer Kart Racing-team daarmee extra cachet. Teambaas Jacco Paauwe uit Kapelle maakte De Winter jaren geleden enthousiast voor het karten en onder zijn vleugels reed hij zijn eerste hoofdprijzen bij elkaar. Nu hij na een uitstapje bij een ander team terug is, richt hij zich vooral op het Nederlands kampioen schap, later dit jaar. Sandhövel In de eerste seizoenshelft van VC Vlissingen gingen er veel dingen mis. Te veel. De ploeg van trainer John Karelse bi vakkeert daardoor in de on derste regionen van de hoofd klasse B. Gevreesd wordt voor de gradatie. De opvallendste zaken uit het afgelopen halfjaar op een rijtje. ,,Nieuwe ronde, nieuwe kan sen.'' Met deze woorden - uitge sproken door Karelse voorafgaand aan de eerste training - begon het seizoen voor Vlissingen op 24 juli. Het seizoen 2017-2018 was uitgelo pen op een deceptie; Vlissingen eindigde als tiende. Dit seizoen moest het anders. De voorberei ding gaf hoop. Vlissingen dwong onder meer een gelijkspel af tegen derdedivisionist Goes. In de offici ële wedstrijden ging het echter fa liekant mis. Slechts twee keer stapte Vlissingen met een over winning van het veld. Kansloos was Vlissin- gen in de laatste wed strijd van 2018, aan de Iri slaan tegen Nuenen (0-6). Ook bij koploper Halsteren (4-0) zat er niet meer in. Verder bleef Vlissin- gen altijd op de been. Sterker: zes keer werd er met één goal verschil verloren. Zo was er tegen Unitas j geen vuiltje aan de lucht en cre ëerde Vlissingen kans op kans. ,,We hadden totale controle'', zag doelman Karim Ben Sellam. Toch won de tegenstander uit Gorin- chem: 1-2. Vaak genoeg brak het gebrek aan scorend vermogen de ploeg op. Slechts dertien treffers produceerde Vlissingen in de eer ste seizoenshelft. Derhalve wilde Karelse in de winterstop nieuwe spelers aantrekken. Hij kreeg nul op het rekest. Chemie Karelse maakte on langs bekend na dit seizoen te stoppen bij Vlissingen, ondanks een doorlopende verbintenis tot me dio 2020. De chemie tussen trainer en spelersgroep is al langere tijd niet optimaal. Karelse verheft langs de kant geregeld zijn bulde- dinsdag 15 januari 2019 GO VOETBAL Pim Bouwman. foto camile schelstraete KARTEN 2 De rolstoelbas ketballers van RBVM speel den een nuttig en leerzaam oefentoernooi in België. Het Middelburgse team kwam uit tegen twee teams die op een hoger ni veau spelen. Van BC Lede werd in het eerste duel met 52-29 verloren, het tweede duel met Dukes on Wheels ein digde in een 54-36-neder- laag. Bij RBVM kwamen Jack Meerman en Mark Aalders weer in actie. 2 Danny Sandhö- vel uit Middel burg is ook de komende twee seizoenen trai ner van voet balclub Brou wershaven. Sandhövel is aan zijn eerste jaar bezig bij de club, die zijn rentree maakt in het stan daardvoetbal. Tot dit seizoen kwam 'Brouw' vijf jaar uit in de reserveklasse. Met Sandhövel wil de club weer een vaste waarde wor den. Toon de Winter kon goed omgaan met de natte omstandigheden. foto bas kaligis a (O De geest lijkt uit Stefan Maas Vlissingen Gebrek aan scorend vermogen m ft w t - >:•- 5 v ,v: Josimar Pattinama schermt in het oefenduel met Zeelandia Mid delburg de bal af in een duel met verdediger Joost de Kubber. VC Vlissingen verloor zondagmiddag met 3-0 van de tweedeklasser. FOTO LEX DE MEESTER Roycel James (rechts) eerder diti seizoen in actie voor Goes in de topper tegen Jong Volendam. Of hij komende zondag bij de return present is, is nog maar de vraag. foto hans van der valk/orange pictures

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40